Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 23d. 11:59

R.Janutienė rinkimų įspūdžius žada suguldyti į knygą: teigia pastebėjusi pažeidimų

Rūta Janutienė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Rūta Janutienė

Rinkimuose į Seimą Žiemgalos apygardoje dalyvavusi Rūta Janutienė savo feisbuko paskyroje pranešė planuojanti savo įspūdžius dalyvaujant rinkimuose sudėti į knygą. Moteris pasidalino istorija, kurioje esą užfiksuoti rinkimų pažeidimai.

„Rinkimų Žiemgaloje įspūdžiai ir liudijimai netrukus suguls į mano naują knygą, kuriai rinkau medžiagą nuo pirmosios jų dienos. Tačiau, jeigu jūs manęs paklausite, ar aš šiomis aplinkybėmis noriu būti „pirmu burbuliuku“, tai mano atsakymas yra ne“, – rašo R.Janutienė.

R.Janutienė pasidalino epizodu, kuriame aprašė esą psichikos negalią turintiems socialinių globos namų gyventojams laukiant eilėje prie balsadėžės jiems socialinė darbuotoja aiškino, ką žymėti.

„Braukiat antrą burbuliuką. Supratot? Antrą burbuliuką“, – penki psichikos negalią turintys socialinių globos namų gyventojai laukė eilėje prie balsadėžių ir klausėsi paskutinių socialinės darbuotojos instrukcijų... Panašių epizodų šiuose rinkimuose buvo tiek, kad jų negali vadinti pažeidimais. Tai yra sistema, realybė“, – rašo R.Janutienė.

„Aš nenoriu, kad socialiniai darbuotojai dėl manęs eitų per socialiai pažeidžiamų žmonių kiemus ir mainytų balsus į paslaugas. Aš nenoriu, kad dėl manęs per išankstinį balsavimą sutriktų darbas visose valdžios įstaigose, nes darbuotojai su šeimos nariais tądien turėjo vieną užduotį: pabalsuoti“, – rašo R.Janutienė.

Moteris įrašė taip pat užsiminė iš politikos trauktis neplanuojanti.

Seimo nario mandatą Žiemgalos apygardoje laimėjo 65 metų socialdemokratas Liudas Jonaitis.

Per antrąjį turą jis įveikė buvusią žurnalistę, „valstiečių“ ir Lietuvos centro partijos kandidatę Rūtą Janutienę.

Suskaičiavus balsus 59-iose iš 60-ies apylinkių, paaiškėjo, kad už L.Jonaitį balsavo 54 proc., už R.Janutienę – 44 proc. rinkėjų.

Komentarai: 10

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

00:46
01:50
04:41

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min