Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 26d. 14:56

R.Karbauskio noras atimti J.Džiugelio postą neįgyvendintas – posėdis boikotuotas

Justas Džiugelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Justas Džiugelis

Antradienį Neįgaliųjų teisių komisija sušaukė posėdį ir į darbotvarkę įtraukė naujo pirmininko rinkimo klausimą. Justui Džiugeliui pasitraukus iš Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos ir tapus Mišrios Seimo narių grupės atstovu, jam tikriausiai teks apleisti šį postą.

13 valandą 30 minučių turėjęs įvykti posėdis neįvyko, nes į jį neatėjo nei vienas komisijos narys. 15min žiniomis, neplanuotą posėdį sušaukti paprašė socdarbietė Rimantė Šalaševičiūtė.

Posėdžio metu turėjo būti išspręstas J.Džiugelio atstatydinimo klausimas, o į jo vietą paskirtas „valstiečių“ atstovas Gediminas Vasiliauskas. Taip pat turėjo būti balsuojama dėl pirmininko pavaduotojų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gediminas Vasiliauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gediminas Vasiliauskas

Reaguodami į tai, kad posėdis buvo skelbiamas ne paties pirmininko, o kanceliarijos, be konkretaus paaiškinimo, komisijos nariai į jį neatėjo, boikotuodami galimą pirmininko pakeitimą.

Prabilo apie Didįjį Gandrą

Į šį bandymą sureagavo ir pats J.Džiugelis, teigdamas, kad posėdis turėjo būti skirtas būtent susidorojimui su juo.

„Seimo statutas pagal Didįjį Gandrą: „Kam jo laikytis, jeigu AŠ jau nusprendžiau!“ Šiandien Seime buvo mėginama neteisėtai sušaukti Neįgaliųjų teisių komisijos posėdį. Pagrindas – LVŽS apsisprendė, kas bus komisijos pirmininku. Ir to, pasirodo, pakanka, kad Parlamente leistų sau tvarkytis kaip Naisių kolūkyje“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė jis.

„Jau minėjau, kad šio posto įsikibęs nesilaikau. Bet esu įsitikinęs, kad gerbti NTK veiklos nuostatus privalo kiekvienas jos narys, nepaisant amžiaus ar spalvos“, – pridūrė J.Džiugelis.

Pasitraukė iš frakcijos po kaltinimų

J.Džiugelis sulaukė Ramūno Karbauskio kaltinimų dėl bandymų daryti įtaką aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui ir atskiroms įmonėms bei paliko LVŽS frakciją Seime rugsėjo 10 dieną, pareiškęs, kad partijos lyderis Karbauskis elgiasi diktatoriškai.

„Akivaizdu, kad diktatoriško R.Karbauskio elgesio akivaizdoje man su šia frakcija ne pakeliui. Turiu vilties, kad frakcija susivoks, kokią žalą jai daro neadekvataus ir kerštingo žmogaus, kuris pasiryžęs padaryti bet ką dėl savo ambicijų, vadovavimas“, – sakė J.Džiugelis.

Po uždaro posėdžio frakcijoje R.Karbauskis teigė, kad nebemato galimybių J.Džiugeliui likti Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininku.

„Neįgaliųjų komisija buvo įsteigta ne todėl, kad kažkuris Seimo narys yra neįgalus, o todėl, kad šie klausimai būtų prioritetizuoti. Nemanau, kad ta komisija liks be pirmininko. Nemanau, kad tos temos taps neaktualios, jei jai vadovaus ne tas Seimo narys, kuris turi neįgalumą“, – tuomet dėstė LVŽS frakcijos lyderis Seime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min