Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 16d. 18:14

R.Karbauskis atkerta G.Nausėdai: „Neabejoju, jog S.Skvernelis sulauks Seimo pasitikėjimo“

Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

„Vyksta tam tikras santykių šlifavimasis su prezidentūra, su tam tikrais posūkiais. Manau, kad bendraudami tas problemas išspręsime“, – apie menamą santykių krizę su prezidentūra kalbėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, ketvirtadienį viešėjęs Klaipėdoje. Penktadienį prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė R.Karbauskį susitikti prezidentūroje.

Prezidentas Gitanas Nausėda per viešnagę Plungėje ketvirtadienį žurnalistams pabrėžė, jog valdantieji, išlaikę poste prieštaringai vertinamą susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių, turi prisiimti visą atsakomybę už jį. Valstybės vadovas taip pat pareiškė dabar negalįs atsakyti, ar pasitiki premjeru Sauliumi Skverneliu. Jis teigė lauksiąs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK), tiriančios S.Skvernelio gatvės asfaltavimo aplinkybes, išvadų, po kurių esą ir pačiam premjerui gali tekti susimąstyti apie tolesnę savo politinę karjerą. R.Karbauskis ketvirtadienį pareiškė, kad bet koks VTEK sprendimas neturės įtakos, nes jis šią komisiją laiko politizuota.

Penktadienį „valstiečių“ lyderis R.Karbauskis pakviestas į prezidentūrą. Valstybės vadovas su juo nori aptarti bendradarbiavimą su valdančiąja koalicija.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vieši Plungėje.
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį vieši Plungėje.

„Manau, kad nepaisant peripetijų, rutininių dalykų, dienos aktualijų, privalome toliau labai atsakingai elgtis prieš tautos žmones, priiminėti sprendimus, įstatymus, kurie būtų jiems naudingi. Ir čia jokiems, sakyčiau, lenktyniavimams, konkuravimams, ar, neduok Dieve, sąskaitų suvedinėjimams nėra vietos“, – BNS cituoja G.Nausėdą.

Jis sako, jog nori asmeniškai pasikalbėti su valdančiųjų „valstiečių“ vadovu, nes turi jam kitų klausimų, nei premjerui S.Skverneliui.

„Aš nemanau, kad tie susitikimai turi būti organizuojami kolektyviai. Su ponu R.Karbauskiu kalbėsimės vienais klausimais, su ponu S. kverneliu, kažkada kitą savaitę – kitais klausimais. Viskas suderinama (...). Kalbėsimės su visais. Svarbiausia ne mūsų asmeniniai, o Lietuvos klausimai, kuriuos mes privalome spręsti“, – kalbėjo prezidentas.

Anot R.Karbauskio, toks susitikimas vyks šalies vadovo iniciatyva. „Santykiais su prezidentu yra geri, susitiksime, kalbėsimės. Manau, kad klaidų daro visi, neturiu galvoje prezidento, kalbu apie valdančiąją daugumą. Bet man atrodo, kad klaidų, ir nemažai, daro prezidento patarėjai. Informacija, kurią komentuoja prezidentas, dažnai būna neteisingai pateikta, kad ir apie neva įdarbintus (J.Narkevičiaus, – red. past.) dvidešimt žmonių“, – teigė jis.

R.Karbauskis teigė, kad kaip politikas seniai stebi VTEK darbą ir mano, jog šios sprendimai neretai būna tendencingi. „Vienokie jie būna konservatorių atžvilgiu, visai kitokie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Kokis bebūtų VTEK vertinimas, mums jis nesukels pasitikėjimo“, – teigė partijos lyderis.

Anot jo, jei VTEK sprendimas įtikins prezidentą, tai jau „bus jo valia“. „Nedrįstu komentuoti prezidento pasisakymų, nedrįstu jų vertinti“, – teigė R.Karbauskis.

Jis sukritikavo prezidento patarėjus, kurie pateikia politinius vertinimus.

Jei G.Nausėda pareikštų nepasitikėjimą S.Skverneliu, šis turės pasitikrinti Seime. „Neabejoju, kad pasitikėjimas bus išreikštas Vyriausybės vadovu. Nes visai neseniai ir biudžeto projektas buvo sulaukęs rekordinio Seimo narių palaikymo. Neabejoju, kad Seime pasitikėjimas bus, šis palaikymas svarbiausias“, – kalbėjo „valstiečių“ lyderis.

„Valstiečių“ vadovas priminė, kad prezidentaujant Daliai Grybauskaitei buvo išreikštas nepasitikėjimas dviem ministrais. Tačiau šie, nepaisant prezidentės nuomonės, dirbo iki kadencijos pabaigos.

Jis dar kartą pabrėžė, jog jo ir S.Skvernelio santykiai yra puikūs. Patikino, jog visiškai pasitiki Vyriausybės vadovu.

Komentarai: 26

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min