Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 21d. 08:59

R.Karbauskis pamokė prezidentūrą: tai turi būti paskutinis kartas

Ramūnas Karbauskis ir Gitanas Nausėda
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis ir Gitanas Nausėda

Seimo Seniūnų sueiga ryte skubiai į ketvirtadienio darbotvarkę įtraukė prezidento Gitano Nausėdos siūlymus išmokėti papildomą vaiko pinigų sumą. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas ir frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis reikalavo, kad tai būtų paskutinis kartas, kai projektai Seimo narius pasiekia taip vėlai.

Prezidentas Gitanas Nausėda visuomenei savo siūlymus pristatė dar penktadienį. Kaune vykusioje spaudos konferencijoje pasiūlė priimti įstatymus dėl išmokų vaikams, laikino GPM sumažinimo ir ankstesnio NPD padidinimo.

Skaičiuojama, kad iš viso prezidento idėjų įgyvendinimas kainuotų apie pusę milijardo eurų.

Seime šie projektai buvo registruoti trečiadienį popiet.

Ketvirtadienį ryte Seimo Seniūnų sueigos posėdyje prezidento patarėja Rėda Brandišauskienė prašė projektus įtraukti jau į ketvirtadienio darbotvarkę. Ji atsiprašė už skubą, bet tikino, kad prezidentas pageidautų, kad diskusija dėl projektų prasidėtų kuo anksčiau.

„Nėra to lūkesčio, kad per šiandien būtų priimti“, – aiškino ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rėda Brandišauskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rėda Brandišauskienė

„Valstiečių“ lyderis R.Karbauskis stebėjosi, kodėl prezidentūra projektus pirmiau išsiuntė Seimo Teisės departamentui, o ne parlamentarams. Pasak jo, net Seniūnų sueigos nariai, ko gero, nespėjo visų dokumentų perskaityti.

„Galėtume sutarti, kad tai paskutinis kartas, kai žmonės gauna tokį dokumentą tokiu laiku“, – kalbėjo R.Karbauskis ir reikalavo gerbti Seimą.

Opozicija taip pat tvirtino, kad prezidento projektams vis tiek bus būtina Vyriausybės išvada, nes klausimai finansiniai. Taigi esą šių išvadų galima paprašyti anksčiau, o projektus svarstyti Seime kitą savaitę.

Galėtume sutarti, kad tai paskutinis kartas, – sakė R.Karbauskis.

Galiausiai šalies vadovo projektui, kuriuo siūloma paremti šeimas su vaikais, vietos surasta ketvirtadienio darbotvarkėje. Kiti pasiūlymai bus teikiami jau antradienį.

Prezidentas siūlo laikinai – iki metų pabaigos – sumažinti standartinį gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą nuo 20 iki 15 proc., taikant jį visų darbuotojų pajamoms iki 3 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) lygio.

G.Nausėda taip pat pasiūlė ankstinti numatytą neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) padidinimą ir pradėti taikyti 50 eurų didesnį NPD jau šiais metais.

Šalies vadovas pasiūlė Seimui priimti įstatymą, pagal kurį vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka.

Komentarai: 20

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min