Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 17:02

R.Karbauskis pasiuntė žinią dėl naujų mokesčių: be kai kurių jų, matyt, neišsiversime

Gediminas Kirkilas ir Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Kirkilas ir Ramūnas Karbauskis

Seimui atmetus ir Vyriausybei tobulinti grąžinus tam tikrus mokestinius įstatymų pakeitimus, didžiausios valdančiosios partijos Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad kai kurie jų bus koreguojami arba iš viso negrįš į parlamentą. Kartu jis pabrėžė, kad be tam tikrų naujų mokesčių greičiausiai nepavyks išsiversti.

Antradienį Seime pristačius kitų metų valstybės biudžeto projektą buvo atmesti ir tobulinti grąžinti keli siūlyti įstatymų pakeitimai. Pavyzdžiui, dėl nekilnojamojo turto ir automobilių taršos mokesčių.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis ir Rimantas Sinkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis ir Rimantas Sinkevičius

Po trečiadienį vykusios koalicijos tarybos posėdžio R.Karbauskis neatmetė, kad neradus sprendimo dėl mokesčių priėmimo, gali būti peržiūrimos kitų metų valstybės biudžeto projekto išlaidos.

„Be abejonių, ir kitaip nebus. Jeigu mes nerasime bendrų sprendimų su Vyriausybe, reikės peržiūrėti ir pajamas, ir išlaidas. Šiuo atveju aš pasakysiu viena, kad geroji naujiena yra ta, kad visi tie gandai apie vienus ar kitus mokesčius nėra faktas. Faktas bus tada, kada mes priimsime sprendimus. Vakar buvo atmesti keli pasiūlymai ir atitinkamai jie bus arba koreguojami, arba iš viso negrįš į Seimo salę“, – aiškino jis.

Kita naujiena, anot R.Karbauskio, yra ta, kad bus stengiamasi rasti sprendimus, jog būtų maksimaliai patenkinti visų interesų grupių poreikiai.

„Bet vėlgi, reikia suprasti, be jokių sprendimų, be naujų mokesčių – ar tai būtų bankų mokestis, ar prekybos tinklų mokestis, mes, matyt, neišsiversime“, – mano didžiausios valdančiosios partijos lyderis.

Bet vėlgi, reikia suprasti, be jokių sprendimų, be naujų mokesčių – ar tai būtų bankų mokestis, ar prekybos tinklų mokestis, mes, matyt, neišsiversime.

Klausiamas, koks pasiūlymas dėl mokesčių gali negrįžti į Seimo plenarinių posėdžių salę, R.Karbauskis patikslino, kad pakoreguoti įstatymų projektai tikriausiai gali grįžti visi.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Tačiau, tarkime, automobilių taršos mokestis, kaip aptarė koalicijos partneriai, gali būti modifikuotas į pirmojo automobilio registracijos mokestį.

„Ir tokiu atveju nebeliks diskusijų apie tai, kad tie automobiliai, kurie jau yra parke, būtų perparduodami ir dar sykį mokamas mokestis. Šito nebebūtų. Tokiu atveju galbūt mes galėtumėme konstatuoti, kad radome sprendimą, kuris visuomenės būtų pasitiktas normaliai ir nebebūtų gąsdinamas niekas, kad čia seni automobiliai įstrigs Lietuvoje ir niekur neišvažiuos“, – komentavo R.Karbauskis.

Ieškos kompromisų

Klausiamas, kokias išvadas dėl atmestų mokestinių projektų padarė koalicijos partneriai, R.Karbauskis trečiadienį po susitikimo su kitų valdančiųjų partijų atstovais sakė, kad dėl to bus kalbamasi toliau.

„Mūsų nuomone, tie siūlymai, kurie buvo pateikti, neatitinka koalicinės sutarties, neatitinka mūsų Seimo narių ir frakcijų nuomonės, požiūrio. Bet kompromisų galime ieškoti ir ieškosime. Kitaip tariant, be kompromisų nieko neįmanoma padaryti. Tikiuosi, kad jie bus rasti“, – žurnalistams aiškino „valstiečių“ lyderis.

Dėl vaiko pinigų nenusileis

Koalicijos partneriai laikosi savo dėl vadinamųjų vaiko pinigų. Vyriausybė kitąmet nori numatyti, kad ši išmoka siektų 60 eurų už vaiką (dabar – 50 eurų). Koalicijos sutartyje numatyta, kad vaiko pinigai 2020 metais sudarytų 70 eurų.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irena Šiaulienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Irena Šiaulienė

Valdančiosios koalicijos partnerės Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininko pavaduotoja Irena Šiaulienė aiškino, kad turi būti laikomasi to, kas yra numatyta koalicijos sutartyje.

„Ir dėl tų visų kitų atmestųjų projektų, apie kuriuos jūs klausėte, šiandien mes turėjome tiesiog darbinį pasitarimą, turėtų būti koalicijos ir finansų ministro dar vienas susitikimas. Ieškoti ir šaltinių, ir tai, kas yra įforminta. Juo labiau kad koalicijos sutartis buvo rengiama dalyvaujant Finansų ministerijai ir buvo ne šiaip iš lubų skaičiai surašyti, o konsultuojantis su jais. Ir mes laikysimės savo pozicijos. Manome, kad šaltiniai gali būti surasti ir tą įsipareigojimą įmanu įvykdyti“, – pabrėžė I.Šiaulienė.

Manome, kad šaltiniai gali būti surasti ir tą įsipareigojimą įmanu įvykdyti.

Komentarai: 10

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min