Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 sausio 28d. 10:47 , Atnaujinta: 2020 sausio 28d. 13:43

R.Karbauskis prisiminė neužmirštuolę: kas segės, tą tapatins su konservatoriais – net ir prezidentą

Neužmirštuolė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Neužmirštuolė
Patentų biurui atsisakius registruoti prekės ženklą „Tėvynės labui“, „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis prisiminė kitą – neužmirštuolės – simbolį. Jį savo vardu 2015-aisiais kaip prekės ženklą registravo konservatorė Monika Navickienė. R.Karbauskio įsitikinimu, opozicinė partija dėl to gavo finansinę naudą, o riba, kai šią gėlę, minint Sausio 13-ąją, ėmė kabinti mokyklos ir darželiai, buvo peržengta. M.Navickienė sako, kad visos su neužmirštuolės akcija susijusios lėšos buvo paaukotos stiprinti šalies gynybai.

papildyta A.Širinskienės ir V.Mizaro komentarais

Apie tai, kad Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narė M.Navickienė savo vardu registravo neužmirštuolės prekės ženklą, R.Karbauskis antradienį pranešė feisbuke. Ženklas buvo registruotas 2015 metais, registracija galios iki 2024 metų sausio 14 dienos.

„Nežinau, kodėl konservatoriai neišdrįso tautai pasakyti, jog neužmirštuolė yra jų nuosavybė. Gal bijojo, kad ne visi norės tapatintis, juo labiau nenorės prie simbolio pratinti vaikų, studentų...“ – dėstė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Sužinojęs, kad neužmirštuolė – prekės ženklas, R.Karbauskis tikino, jog jaučiasi apgautas, „nes patentų biuras šiandien aiškiai pasakė, jog didelę simbolinę vertę turintys žymenys negali būti registruojami“.

„Nežinau, ar tai TS-LKD rinkodarinis veiksmas bandant šimtus tūkstančių žmonių priversti naudoti su konservatoriais siejamą prekės ženklą, ar apmaudi konservatorės klaida?

Manyčiau, kad M.Navickienė turėtų atsisakyti teisių į neužmirštuolę, nes, priešingu atveju, tai dabar atrodo kaip pasinaudojimas visai tautai svarbia data“, – komentavo politikas.

Antradienį Seime žurnalistų apie neužmirštuolę kalbintas R.Karbauskis tikino, kad ją naudodama TS-LKD gauna finansinę naudą.

„Galvojau, kodėl taip įkyriai tas ženklas yra siūlomas – neužmirštuolės gėlytė. Buvo neaišku, koks motyvas, dabar jau aišku. Motyvas yra prekės ženklas: jeigu ar maikutės, ar ženkliukai būtų gaminami, yra numatyta, kad pinigai bus konservatoriams. Jiems priklauso tas prekės ženklas – Monikai Navickienei, jei aš neklystu“, – dėstė jis.

Mokyklos ir darželiai peržengė ribą, kai minėdami Laisvės gynėjų dieną naudojo neužmirštuolės simbolį, teigė R.Karbauskis.

Visi žinos, kad čia prekės ženklas, ir, jeigu norės tapatintis su konservatoriais, galės tą ženklą nešioti.

„Kada vaikų darželiuose, mokyklose pradėjo kabinti neužmirštuolę, riba buvo peržengta. Vaikai nežino, kam tas ženklas priklauso, ką jis reiškia. Dabar ir tėvai žinos, visi žinos, kad čia prekės ženklas, ir, jeigu norės tapatintis su konservatoriais, galės tą ženklą nešioti. Tai nedraudžiama bus, bet kiekvienas žmogus turės suprasti – prezidentas ir visi kiti, kurie tą ženklą buvo prisisegę – nuo šios dienos žinos, kad tai – prekės ženklas“, – kalbėjo Seimo narys ir pridūrė, kad pats neužmirštuolės niekada nesegėjo.

Ragino nesieti su partija

M.Navickienė tikino, kad neužmirštuolės simbolio su partija sieti nereikėtų.

„Ji niekada nebuvo naudojama nei asmeniniam, nei pelno, nei juo labiau kažkokiems politiniams tikslams. Buvo labai daug visuomenininkų, kurie prisidėjo, tapo ambasadoriais – nuo kunigų iki dainininkų, politikų, įvairiausių partijų atstovų. Mes matėm ir Lietuvos Respublikos prezidentę su neužmirštuolės žiedu. Viskas buvo daroma tam, kad šitas projektas būtų visuomeninis“, – aiškino ji.

Neužmirštuolės simbolis, M.Navickienės teigimu, turėjo paskatinti jaunimą domėtis istorija ir vienytis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Navickienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Navickienė

„Kilo idėja, kad būtų gražu turėti simbolį, kuris galėtų ypač jaunai kartai priminti apie tai, kas įvyko Sausio 13-ąją. Kad atsirastų vienijantis ženklas, kuris būtų aktualus moksleiviams, kurie galėtų turėtų tradiciją kiekvienais metais prisisegti šį ženklą. Panaši idėja yra Didžiojoje Britanijoje, jie turi aguoną“, – pasakojo politikė.

Reaguodama į R.Karbauskio retoriką, visas neužmirštuolės prekės ženklo teises M.Navickienė teigė perleisianti asociacijai „Neužmiršk“.

„Kiekvienas žmogus gali ir galės naudoti šį ženklą geriems tikslams [...] neatlygintinai, nesusiejant su jokia politine partija“, – pabrėžė ji.

Neužmirštuolės prekės ženklą, Seimo narės įsitikinimu, reikia išlaikyti siekiant jį apsaugoti nuo piktavalių: „Tikrai matėm išpuolių iš Lietuvai nedraugiškų portalų, kurie bandė sumenkinti to ženklo reikšmę, prasmę.“

Visos aukos, kurios už neužmirštuolę yra surenkamos, aukojamos stiprinti krašto gynybai.

M.Navickienė patikino jokios finansinės naudos už ženklo naudojimą negavusi: „Visos aukos, kurios už neužmirštuolę yra surenkamos, aukojamos stiprinti krašto gynybai – krašto apsaugos savanorių pajėgoms.“

Asociacijos steigėjai – partiečiai

Į konservatorės norą perduoti prekės ženklą asociacijai „Neužmiršk“ sureagavo „valstietė“ Agnė Širinskienė – esą tai simbolio nuo partijos neatribos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

„Paaišėjus, kad konservatorė Monika Navickienė sugebėjo privatizuoti neužmirštuolę paversdama ją savo asmeniniu prekės ženklu, pastaroji pradėjo aiškinti, kad neužmirštuolės žiedas neturi sąsajų su partija ir nurodė prekės ženklo naudojimosi teises perleidusi asociacijai „Neužmiršk“.

Žinoma, pamiršo paminėti, kad tas teises perleido pati sau ir kitiems konservatorių partijos nariams. Tikrai jokios neužmirštuolės sąsajos su konservatoriais. Jokios“, – su ironija feisbuke dėstė politikė.

Teisininkas: neužmirštuolę ir toliau galima nešioti

Savo ruožtu teisininkas Vytautas Mizaras pareiškė, kad R.Karbauskis neteisus – asmuo, kuris segi šį simbolį, nebūtinai sietinas su konservatoriais ar M.Navickiene.

„Prekių ženklas yra žymuo, kuris registruojamas žymėti konkrečių klasių prekes ar (ir) paslaugas. Ir jis saugomas toks, koks įregistruotas – jeigu vaizdas, tai vaizdui taikoma apsauga, jeigu žodžiai, tai žodžiams. Jeigu ir vaizdas ir žodžiai – tai ir tam, ir tam.

Taigi, įregistruotas ženklas pagal bendrą principinę taisyklę suteikia teises jo savininkui drausti naudoti tapatų ar klaidinamai panašų žymenį, kai pastarasis naudojamas toms pačioms ar panašioms prekėms (paslaugoms) žymėti“, – feisbuke paaiškino jis.

Teisininkas pabrėžė, kad prekės ženklas nėra absoliuti nuosavybė.

„Prekių ženklui tapatų žymenį kitas asmuo galėtų naudoti netgi kitoms, nepanašioms prekėms ar paslaugoms žymėti (pagal bendrą taisyklę)“, – pridūrė jis.

Prekių ženklui tapatų žymenį kitas asmuo galėtų naudoti netgi kitoms, nepanašioms prekėms ar paslaugoms žymėti.

Neužmirštuolės prekės ženklas, jo teigimu, registruotas tik dviejų klasių prekių ir paslaugų žymėjimui.

„R.Karbauskis neteisus – kas nešios neužmirštuolę nebus būtinai siejamas su M.Navickiene ir konservatoriais. Netgi jeigu ir žodžius „Neužmirštuolė“ išsikirptume ir nešiotume prisikalbinę ant rūbų, irgi nieko baisaus – nes, minėjau, „NEUŽMIRŠTUOLĖ“ – ir žodis, ir vaizdas registruotas tik toms minėtų dviejų klasių prekių (paslaugų) žymėjimui.

Be to, mes nešiodami atlapuose – to žymens net nenaudojame prekių ženklo tikslais. O prekių ženklo apsauga apima tik tuos atvejus, kai kitas asmuo naudoja žymenį prekių ženklo tikslais – žymėti prekes ar paslaugas, idant vartotojai pagal ženklą galėtų skirti prekes pagal gamintojo, atsakingo už kokybę, kilmę“, – dėstė V.Mizaras, pridurdamas, kad segėdami neužmirštuolę atlapuose jos nenaudojame prekės ženklo tikslais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Mizaras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Mizaras

„O prekių ženklo apsauga apima tik tuos atvejus, kai kitas asmuo naudoja žymenį prekių ženklo tikslais – žymėti prekes ar paslaugas, idant vartotojai pagal ženklą galėtų skirti prekes pagal gamintojo, atsakingo už kokybę, kilmę“, – akcentavo teisininkas.

Nors neužmirštuolė pasaulyje geriausiai žinoma kaip Alzheimerio ligos simbolis, pastaraisiais metais Lietuvoje ji buvo naudojama kaip Laisvės gynėjų dienos žyma, raginant tautiečius prisiminti kritusius kovoje už laisvę.

Sausio 13-ąją piliečiai neužmirštuolės žiedą segasi į atlapą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Patentų biuras atsisakė registruoti pavadinimą „Tėvynės labui“ S.Skvernelio vardu

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min