Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 27d. 09:14 , Atnaujinta: 2019 birželio 27d. 11:04

S.Skvernelis: derybos artėja prie pabaigos, paaiškės, ar bus sutartis, ar ne

Saulius Skvernelis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis neatmeta galimybės, kad koalicinė keturių partijų sutartis ketvirtadienį bus pasirašyta. „Bus sutartis arba nebus sutarties“, – atitaria premjeras Saulius Skvernelis, teigdamas, kad derybos artėja prie pabaigos.

„Artėjam prie derybų pabaigos. Artėjimas prie pabaigos, tai reiškia, kad bus sutartis arba nebus sutarties“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė S.Skvernelis.

R.Karbauskis: į preliminarią sutartį įtraukti kompromisai

R.Karbauskis tikino, kad sutartis gali būti pasirašyta ketvirtadienį: „[Sutartis] dar nėra pasirašoma, šiandien gali būti pasirašoma. Neatmetu dar šitos galimybės. Procesas juda į priekį.“

„Derinam su Vyriausybe tuos skaičius, kurie galėtų būti įrašyti, kad iš tikrųjų neprasilenkt su realybe. Kitas dalykas – yra situacijos, susijusios su atsakomybėmis, kurios ir kokia sfera būtų, ir tai derinam“, – kalbėjo R.Karbauskis.

Nors buvo skelbta, kad į koaliciją siekiančios jungtis partijos susiderėjo dėl programinių nuostatų, trečiadienį po partijos prezidiumo posėdžio „socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas pareiškė, kad partija reikalaus tolimesnių derybų. Esą derėtis dar reikia dėl vaiko pinigų, valstybės remiamų pajamų didinimo, nemokamo maitinimo pradinukams, valstybės valdymo išlaidų mažinimo – bent 15 proc., miškų kirtimo normos mažinimo.

Ketvirtadienį R.Karbauskis teigė, kad daugelį aukščiau įvardytų „socialdarbiečių“ reikalavimų į koalicinę sutartį įtraukti ketinama, tik didinimas ar mažinimas esą numatytas ne toks, kokio prašoma.

„Iš to, kas buvo pasakyta, tikriausiai, dauguma dalykų įtraukta, tik vėl yra skaičiai. Jeigu šnekėt apie vaiko pinigus, moksleivių nemokamą maitinimą. Tas yra įtraukta“, – patikino jis.

R.Karbauskis teigė, kad „maksimalia prasme“ „socialdarbiečių“ reikalavimų neįmanoma įgyvendinti.

Tai, kas yra įtraukta, jau yra kompromisai.

„Tai, kas yra įtraukta, jau yra kompromisai. Ir tie kompromisai yra jų taip pat reikalavimai“, – nurodė jis.

Ketvirtadienį, komentuodamas derybas, „socialdarbiečių“ lyderis G.Kirkilas teigė, kad procesas sunkus. Jis nurodė, kad dėl penkių partijos iškeltų reikalavimų, ar jie bus įgyvendinti, turi apsispręsti Vyriausybė.

„Viskas pasakyta, Vyriausybė turi apsispręsti. Pirmiausia, premjeras“, – kalbėjo jis.

„Socialdarbiečiams“ Seimo pirmininko postas – ne prioritetas

Trečiadienį G.Kirkilas teigė, kad Seimo pirmininko postas, kuris pažadėtas partijai, nėra „socialdarbiečių“ prioritetas, o tokiu yra socialinės apsaugos ir darbo ministro portfelis.

R.Karbauskis tikino, kad „socialdarbiečių“ vietoje pasakytų taip pat – kad partija neturi ambicijų į Seimo pirmininko postą. Tačiau, anot jo, tai – susitarimo klausimas.

„Kol kas nėra susitarta dėl visko, todėl aš negaliu pasakyt“, – klausiamas, ar jau susitarta, kam atiteks Seimo pirmininko postas, atsakė „valstiečių“ lyderis.

Tai, kad galimų partnerių nebedomina Seimo pirmininko postas – džiugi žinia S.Skverneliui: „Kaip supratau [Seimo pirmininko postas], nebedomina mūsų partnerių. Džiugi žinia, „valstiečiai“ šitą sritį išlaikyt galės.“

S.Skvernelis, klausiamas, ar sutinka „socialdarbiečiams“ perleisti Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, atsakė: „ Aš noriu kategoriškai pasakyti – aš jokių postų neperleidinėju, neperleidinėsiu. Dėl postų jokių turgų, derybų nevyksta ir negali vykti.“

„Kol kas šita pozicija yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atsakomybės sritis“, – pridūrė premjeras.

S.Skvernelis turi atsakymą, ar bus premjeru po liepos 12-osios

Kaip keisis ministrų kabineto sudėtis, anot R.Karbauskio, bus galima atsakyti tik tada, kai baigsis derybos.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Ar naujajam ministrų kabinetui vadovaus S.Skvernelis, vis dar nežinia. Tiesa, ministras pirmininkas sako į šį klausimą atsakymą jau turintis.

„Aš turiu atsakymus į visus klausimus, tik dabar sakau, lieka formos, detalės. Bet aš tikrai jus surinksiu, pakviesiu, paaiškinsiu, argumentuosiu“, – kalbėdamas apie tai, ar po liepos 12-osios ir toliau vadovaus Vyriausybei, dėstė S.Skvernelis.

Savo atsakymo ministras pirmininkas sakė neatskleidžiantis, nes nepasirašyta koalicinė sutartis.

„Nėra koalicijos sutarties. Aš galiu daug ko norėt arba nenorėt. Priklauso tai nuo to, kaip bus suderėta“, – pažymėjo politikas.

Pagal anksčiau trijų partijų pasirašytą memorandumą, premjero postas sudarius koaliciją numatomas būtent jam.

Naują koaliciją bando formuoti „socialdarbiečiai“, „valstiečiai“, Lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga ir partija „Tvarka ir teisingumas“. Deramasi Vyriausybės programos rėmuose, perdalinant postus Vyriausybėje ir Seime.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min