Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 12 31, 15:57

R.Šimašius – apie pliažą Lukiškių aikštėje: tai ne „blizgutis“, kitąmet irgi ką nors sugalvosime

Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskutinę metų dieną paskelbtoje tinklalaidėje kalba.vilnius.lt prisipažino, kad COVID-19, šalia visų skaudžių dalykų, atnešė ir galimybę atskirti, kas yra „blizgutis“, o kas – esmė. Paplūdimį Lukiškių aikštėje, kuris buvo tapęs vienu labiausiai aptarinėjamu objektu praėjusią vasarą, jis priskyrė prie esmių.
Vilniaus miesto meras  – Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius atidarant paplūdimį Lukiškių a. / Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr.

Kalbėdamas apie pasibaigusius metus mero patarėjas Karolis Žukauskas teigė suradęs pernykštį R.Šimašiaus palinkėjimą „Mažiau apgaulingų „blizgučių“, daugiau ne tokios ryškios, bet esmės“.

Meras sako, kad linkėjimas išsipildė, nes pandemija tiek konkretiems žmonėms, tiek Vilniui ir visai Lietuvai atnešė „autentiškumo, savęs, savo galių ir galimybių pajautimo“.

„Kai Vilnius yra giriamas už tai, kas čia gimė, tai yra fantastika. Manau, tai labai pranašiški palinkėjimai buvo. Covido nelinkėjau, bet šalutiniai efektai su tuo labai susiję“, – sakė meras.

O paklaustas, ar paplūdimys Lukiškių aikštėje buvo „blizgutis“, ar esmė, R.Šimašius susimąstė:

„Tai geras klausimas, man rodos, tai daugiau esmė nei „blizgutis“, nors daug kas priėmė kaip „blizgutį“. Dėl ko sakau, kad esmė? Vasarą aš turbūt daug kartų kartojau tą frazę, kad labai daug žmonių pagaliau suprato, kas yra aikštė mieste, ir apskritai – kas yra miestas. Daugelis buvusių Seimo narių taip ir nesuprato to. Nenoriu čia labai burnoti, bet kai kas net nekęsti nesugebėjo miesto, taip jo nesuprato.

Vieni myli, kiti nekenčia, o dar kiti net nekęsti nesugeba, nes nesupranta. Šitas paplūdimys tikrai parodė, kad miestas yra gyvas, besirenkantis miesto erdvėse – aikštėse, kur yra vieta suburti miestiečius įvairiomis progomis. Linksmomis, liūdnomis, protestui, džiaugsmui, bet kam. Tai čia tie „blizgučiai“ atskleidė esmę.“

R.Šimašius priminė, kad tuometinis Seimas nerado laiko rimtai apsvarstyti, biudžeto padidinti ir pakeisti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro veiklos, bet rado laiko priimti įstatymą, skirtą Lukiškių aikštei.

„Čia tikrai kosmosas. Tam tikra prasme išgarsėjome šiek tiek, kolegos iš kitų šalių, ambasadų atstovai klausinėja, kas čia atsitiko. Toks tarptautinis įvykis išėjo iš paprasto smėliuko“, – kalbėjo meras, tvirtindamas, kad jam pačiam paplūdimys paprastai tėra ruožas iki jūros.

Tačiau tai nesutrukdė paremti kolegų, visų pirma – paties K.Žukausko, idėjos.

Toks tarptautinis įvykis išėjo iš paprasto smėliuko.

„Aš iš karto palaikiau, bet vis tiek klausiau – o ką žmonės veiks ten ant to smėlio? Man visi sakė, kad tą patį, ką normaliai ir veikia pliaže – gulės, žais. Aš pats nelabai mėgstu paplūdimių, man tik vieta nueiti iki jūros“, – juokėsi R.Šimašius, tuoj pat pritardamas patarėjo minčiai, kad vasarą geru oru visada užpildytas paplūdimys turėtų gyvuoti ir kitą vasarą, tad vėl bus kažkas panašaus sugalvota.

Anot mero, kai klausiama apie 2020 metų iššūkius, pirmiausia visada ateina į galvą mintys apie pandemiją.

Tačiau Vilniaus meras prideda ir kitus iššūkius:

„Išgyventi anos, nueinančios, valdžios visokius priešrinkiminius vajus tikrai buvo labai rimtas iššūkis. Ir dėl pinigų dalybų, ir dėl visokių neadekvačių dalykų, stadionų užlenkinėjimo, taip pat ir dėl paplūdimio. Dėl visko buvo tas pats.

Mus prievartavo pasirašyti sutartį, jeigu ne – aikštę iš viso atims ar dar nežinia ką padarys. Vis dėlto mums pavyko išlaviruoti, turime iki vasario pateikti Vyriausybei planą, kaip mes tą aikštę tvarkysime pagal geros moralės normas. Džiaugiuosi, kad Vyriausybė yra kita ir truputėlį į ūsą šypsosi daugelis ministrų, matydami, kas per absurdas buvo užvirtas. Man atrodo, kad mes kaip nors išlipsime iš to. Ir nežinau – paplūdimys ar ne paplūdimys, bet tikrai džiaugiuosi, kad ta aikštė bus ir džiaugsmo, pergalės vieta.“

Visą pokalbį galite rasti čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min