Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 14d. 06:49

R.Žemaitaitis jau nėra tikras, kad „Tvarkos ir teisingumo“ nebeliks: kalbėtų net su R.Paksu

Iš Seimo vicepirmininko pareigų Seimo išverstas „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis nesigaili pernai rizikavęs ir ėjęs į koaliciją su „valstiečiais“. Nors jis pripažįsta, kad tai prisidėjo prie chaoso partijoje, politikas jau nėra kategoriškas, kad ją telieka uždaryti. Esą dabar svarbiausia rasti kitų politikų, kurie palaikytų keturias jo vizijas, kurių viena – panaikinti pašalpas. Apie tai R.Žemaitaitis būtų pasiryžęs kalbėtis net su buvusiu „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininku Rolandu Paksu.

Apie visa tai R.Žemaitaitis kalbėjo 15min studijoje trečiadienį. Jis tikino dabar jau tikrai suprantantis, kad sudaryti koaliciją su „valstiečiais“ buvo klaida.

„Tai nebuvo mano sprendimas, tai buvo tarybos sprendimas. (…) Aš viduj nujaučiau, kad tai į gera nenuves. Bet nepavyko tikrai įtikinti kitų. Be to, matėme, koks gali būti chaosas valstybėje“, – teigė R.Žemaitaitis ir pridūrė, kad tada į koaliciją nenorėjo nei jis, nei dabar frakciją „Lietuvos gerovei“ sukūręs Vytautas Kamblevičius.

Paskui V.Kamblevičius esą pakeitė nuomonę ir tai, anot R.Žemaitaičio, normalu. Jis pats sako, kad nesigaili dirbęs su koalicija, nes gavo galimybę metus pabūti Seimo vicepirmininku.

„O jei ir gailiuosi, tai ką man dabar prie Aušros Vartų sėdėti su kepure ir verkti? Nesu tas žmogus“, – sakė jis ir aiškino pats nesąs iki galo patenkintas savo darbu Seime ir mano, kad gal kitoje srityje būtų sėkmingesnis.

Šiandien aš tokia galimybe labai abejoju – duodu 30 proc. 50 proc. duodu galimybę, kad mes galime sukurti naują politinį darinį. 20 proc. duodu galimybę, kad „Tvarka ir teisingumas“ lieka, bet pasikeičia pavadinimą.

Tačiau kituose Seimo rinkimuose R.Žemaitaitis ketina dalyvauti. Ir vis dar puoselėja planus partiją performuoti. Anksčiau kalbėjęs, kad „Tvarką ir teisingumą“ reikia uždaryti ir kurti naują partiją, dabar R.Žemaitaitis nebėra tuo toks tikras.

„Po pasikeitimų rugsėjo 10-osios aš pravažiavau dalį rajonų ir mūsų reitingai sąlyginai grįžta į tas pozicijas, kurios buvo – 5 ar 7 proc. Klausimas yra paprastas: ar „Tvarka ir teisingumas“ gali iš šalies pritraukti naujų politinių dalyvių arba buvusių su patirtimi? Šiandien aš tokia galimybe labai abejoju – duodu 30 proc. 50 proc. duodu galimybę, kad mes galime sukurti naują politinį darinį su nauja politine jėga, naujais steigėjais. (…) 20 proc. duodu galimybę, kad „Tvarka ir teisingumas“ lieka, bet pasikeičia pavadinimą“, – aiškino jis.

R.Žemaitaitis neslepia, kad bendražygiais matytų Artūrą Paulauską ir Lietuvos laisvės sąjungos lyderį Artūrą Zuoką. Dėl jų bendros politinės ateities, anot „tvarkiečių“ lyderio, viskas bus aišku per kelias savaites. Per tą laiką esą jau turėtų būti aiškus ir būsimos politinės jėgos vedlys. „Manau, reikia žiūrėti į žmogų iš šalies ir, jei jis sutiks, o tikiuosi, kad sutiks, (…) tai tokiu atveju man būtų smagu“, – kalbėjo R.Žemaitaitis.

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis tikina, kad apie sugrįžimą galėtų kalbėtis net su buvusiu partijos pirmininku R.Paksu.

„Radęs progą aš su juo pasišnekėsiu. Nes tai irgi žmogus, davęs man didelį politinį dividendą. Per jį realiai aš galėjau tapti partijos pirmininku, šalia jo būdamas galėjau mokytis ir žiūrėti, ką galima daryti, o ko negalima. Per tai tapau matomu. R.Paksui aš esu dėkingas“, – kalbėjo R.Žemaitaitis. Vis dėlto, jis tikino, kad R.Paksui kelio atgal į partiją greičiausiai nebūtų dėl to, kas buvo ir ką darė tie žmonės, kurie buvo šalia jo.

„Klausimas, ar neatsitiks taip, kad jie kaip tie tarakonai per rakto skylutę nesugrįš ir nesakys, kad mes seni draugai, seni pažįstami. Nemanau“, – klausimą apie galimą „Tvarkos ir teisingumo“ buvusio pirmininko sugrįžimą bandė pabaigti R.Žemaitaitis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Iš Maskvos grįžęs Rolandas Paksas surengė spaudos konferenciją
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Iš Maskvos grįžęs Rolandas Paksas surengė spaudos konferenciją

Svarbiausia jam dabar esą, kad visi būsimi bendražygiai palaikytų keturias esmines mintis – „Tautų Europos“, laisvos ekonomikos, pašalpų panaikinimo ir šeimos sąvokos išplėtimo.

Platesnį idėjų pristatymą žiūrėkite įraše:

Naujų „valstiečių“ siūlomų mokesčių Seime R.Žemaitaitis neketina palaikyti, o automobilių taršos mokesčio naują variantą surašyti, anot R.Žemaitaičio, galėjo „tik idiotas“, nes dabar argumentuojama, kad to reikia norint atsodinti miškus, kas ir taip yra privaloma. Pasak R.Žemaitaičio, vaiko pinigų didinti visai nereikia.

Jis stebėjosi, kad nuo „tvarkiečių“ atskilę ir frakciją „Lietuvos gerovei“ sukūrę Seimo nariai viešai peikia idėjas įvesti naujus mokesčius, tačiau, kai ateina laikas, vieningai už juos balsuoja. Tai, anot R.Žemaitaičio, rodo, kad šie Seimo nariai liks koalicijoje iki pat kadencijos pabaigos net jei įsipareigojimai jiems nebus vykdomi.

Kita vertus, R.Žemaitaitis neabejoja, kad „Lietuvos gerovei“ pavyks su Arvydu Juozaičiu gruodį sukurti partiją. Politikas neatmeta, kad į ją gali išeiti ir nemažai „tvarkiečių“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min