Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 09 29, 12:48 Atnaujinta 2018 09 29, 15:29

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongrese verda chaosas, R.Žemaitaitis perrinktas partijos pirmininku

Klaipėdoje vyko partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresas. Iš tribūnos kalbėjęs partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis sakė partiją matantis klestinčią, tačiau liejo nusivylimą dėl vidinių nesutarimų ir tikino, jog kol nebus elgiamasi moraliai, partija klestinti nebus. Kongrese buvo juntamas didžiulis narių susiskaldymas. Nepaisant to, jis perrinktas partijos pirmininku dar dvejiems metams – gavo 177 balsus.
„Tvarka ir teisingumas“ kongresas
Remigijus Žemaitaitis / Algirdo Kubačio nuotr.

„Tvarkos ir teisingumo“ Šiaulių skyriaus pirmininkė Jūratė Šivickienė gavo 81 balsą. Septyni biuleteniai buvo sugadinti.

„Antrai kadencijai būti išrinktam, tokioje partijoje, kuriai 18 metų vadovavo Rolandas Paksas, didelė atsakomybė. Tenka pastebėti, kad bet kuris pirmininkas, kuris po to ateina, matėme ir Darbo partiją, nesisekė dirbti komandai.

Laukia dideli iššūkiai, savivaldybių, Europos Parlamento rinkimai, na, ir mūsų teisminės bylos, kurios nepasibaigė, tas šleifas. Skyriai, viešieji ryšiai, bandysime stiprinti jėgas, kad to šleifo nesietų su dabartine vadovybe ir jos veikla“, – sakė R.Žemaitaitis.

Pirmininkas teigė planuojantis žygį per rajoninius skyrius, kurie, pasak R.Žemaitaičio, kaip rodo ir dalyvavimas kongrese, turėtų pasipildyti naujais partijos nariais.

Politikas neslepia ambicijų savivaldos rinkimuose laimėti 10-15 merų postų.

„Jei tinkamai parinksime kandidatus, nebebus šleifo, kaip Ramzis, „Judex“ bylų, yra tikimybė turėti dešimt merų“, – sakė R.Žemaitaitis.

Šiuo metu partija turi 67 skyrius, iš jų politiko teigimu, septyni skyriai nuolat yra nepatenkinti ir oponuojantys. Šie nariai ir sukelia didžiausią susiskaldymą.

Mato klestinčią partiją

„Partiją matau klestinčią ir vieningą. Jei kažkam nepatinka, gali pasitraukti ir kurti savo partiją“, – kongresui prasidedant šeštadienio rytą iš tribūnos dėstė R.Žemaitaitis, sulaukęs garsių aplodismentų.

Jo teigimu, partija skendi įvairiuose skandaluose ir dėl to nukenčia. Vienas pavyzdžių – partijai dar nepaskelbus savo atstovų merų rinkimuose, viešumoje jau buvo pasirodžiusi tokia informacija.

„Dar partija nepatvirtino, o jau skelbiami komentarai apie kandidatus, sulaukiu skambučių, susirenka į kabinetą žurnalistai. Dar dosjė tokį ištraukė... Ar pradėsim moraliai elgtis prieš save ir partiją?“, – negalėjo atsistebėti R.Žemaitaitis. Jis tikino, jog tik pasibaigus tokiems skandalams partija taps klestinčia.

„Nesvarbu, kaip šiandien pasibaigs rezultatai, nematau ateities su žmonėmis, kurie griauna partiją iš vidaus“, – kalbėjo politikas, patikinęs, jog tiki savo pergale į partijos pirmininkus.

„Nustokit ardyti prezidento sukurtą kūrinį. Važiuodami kaip mankurtai jūs visus ir suskaldėt. Tikiu sąmoningumu, protingumu ir mūsų ateitimi”, – sakė R.Žemaitaitis.

Kongrese užsiminta apie kai kuriuos skyrius, kuriuose pirmininkai esą išrinkti neteisėtai, apklausus paaiškėjo, jog net nevyko susirinkimai.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Balsuojama už partijos pirmininką
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Balsuojama už partijos pirmininką

Iš pradžių skelbta, kad į partijos pirmininkus kandidatuoja „Tvarkos ir teisingumo“ Šiaulių skyriaus pirmininkė Jūratė Šivickienė, pirmos eilės Ramūno Karbauskio pusbrolis Sigitas Karbauskis, Remigijus Žemaitaitis ir Marijampolės skyriaus pirmininkas Dobilas Sinkevičius. Po kurio laiko liko du kandidatai – J.Šivickienė ir R.Žemaitaitis.

„Partija yra gera, bet ją užvaldė tokie žmonės kaip R.Žemaitaitis. Yra trisdešimt keli žmonės, kuriems neleidžia balsuoti. Ar turime dalyvauti parodijoje, kurią organizuoja pomidorų augintojas R.Žemaitaitis?” – klausė D.Sinkevičius, atidavęs R.Žemaitaičiui mandatą ir pasiūlęs balsuoti už save patį.

Šiaulių skyriaus pirmininkė J.Šivickienė tikino, jog R.Žemaitaitis yra iškalbingas, jaunas, bet jam trūksta gebėjimo suburti žmones.

„Iššūkių nebijau“, – sakė Šiaulių mero patarėja dirbanti aktyvi moteris J.Šivickienė.

P.Gražulis: partija neturi ateities

Kai kurie partijos nariai lieja nusivylimą. Jų teigimu neteisėtai buvo suspenduota P.Gražulio narystė partijos. Tai esą konstatavo Drausmės komisija. P.Gražulis nušalintas dėl pasisakymų apie draugę Birutę, su kuria susilaukė kūdikio. Kitų narių teigimu, buvo šiurkščiai sulaužyti partijos įstatai. P.Gražulio narystė partijoje buvo atstatyta, bet kongrese jis mandato negavo ir balsuoti negalės. P.Gražulis pranešė pirmadienį iš partijos išstosiantis.

„Delegato mandato nedavė. R.Žemaitaičio ši partija užvaldyta. 27 žmonėms neišdavė mandatų, tarp jų ir man, prisivežė apie 50 mandatų, neaišku iš kur, net gal ne partijos narių. Kongreso organizavimas buvo partijos šalininkų. Ką čia pyksi... R.Žemaitaičio partija užvaldyta... Sako, mane išmes, bet aš pats išeisiu“, – sakė P.Gražulis.

Politikas tikino pakartosiąs akciją, kurią kažkada yra daręs – rengiasi padėti prie tribūnos vainiką, tarsi laidotuvių simbolį, jog partija miršta.

„Daugelis atėjo čia, kad palaikytų sutryptą prezidentą Rolandą Paksą, dėl melo ir netiesos, jis yra partijos dvasinis simbolis. Pats Rolandas Paksas pasibaisėjo situacija, pamatė kaip partijos lyderį įžeidinėja žiniasklaidoje, išstojo iš partijos, padarė pareiškimą, kad nelaikytų partijos nariu ir pasakė, kad neturi nieko bendra su „Tvarkos ir teisingumo“ sprendimais. Manau, kad pasitraukus dvasiniam partijos lyderiui ji nebeturi ateities“, – sakė P.Gražulis.

Susiskaldę partijos nariai kongrese liejo įtūžį. Salėje vis kilo šūksniai, tai palaikantys R.Žemaitaitį, tai kritikuojantys partijos pirmininką, kuris esą save laiko lygesniu už kitus partijos narius.

Politikas S.Karbauskis iš tribūnos teigė, jog šis privalėtų visiems partijos nariams bučiuoti kojas ir branginti kiekvieną partijos narį.

„Jūrate, ačiū, kad esi, tokių žmonių mums reikia“, – palaikydamas kandidatuojančią moterį sakė S.Karbauskis.

„Kvepia užvaldymu, teisių ignoravimu. Remigijau, būk tolerantiškas, supratingas, girdėk kitus žmones ir tada jie tave girdės“, – iš tribūnos kalbėjo partietis Gediminas Rudžionis, kvietęs kolegas būti vieningais.

Tuo metu partijos narys Juozas Imbrasas mano, jog būtent dėl tokių kolegų partiją paliko jos lyderis R.Paksas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min