Dabar populiaru
Publikuota: 2020 lapkričio 10d. 15:12

Radiacinės saugos centro vadovė: įvykus avarijai Astravo elektrinėje radioaktyvusis debesis Vilnių pasiektų per dvi valandas

Protestas prie prezidentūros dėl Astravo atominės elektrinės
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Protestas prie prezidentūros dėl Astravo atominės elektrinės

Radiacinės saugos centro direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Ramunė Stasiūnaitienė antradienį teigė, kad įvykus avarijai Astravo atominėje elektrinėje, radiacija Vilnių galėtų pasiekti per dvi valandas. Tai, anot jos, priklausytų nuo vėjo krypties ir greičio.

Pirmadienio rytą buvo pranešta, kad ką tik iškilmingai atidaryta pirmoji Baltarusijos atominė elektrinė Astrave laikinai sustabdyta. Vakarop paaiškėjo, kad tai nutiko dėl incidento – dar sekmadienį pirmasis blokas nustojo veikti dėl sprogusių kelių įtampos transformatorių. Tai įvyko praėjus vos dienai, kai A.Lukašenkos leidimu buvo padidinta elektrinės galia.

Radiacinės saugos centro direktoriaus pavaduotoja, laikinai vykdanti direktoriaus funkcijas Ramunė Stasiūnaitienė antradienį spaudos konferencijoje sakė, kad ekspertai konstatavo, kad tai nelėmė radioaktyvios taršos Lietuvoje.

Anot jos, tai įrodo radiacinio taršos fono matavimo duomenys.

„Rodmenys stebimi septynias dienas per savaitę dvidešimt keturias valandas per parą“, – patikino ji.

Specialistė pridūrė, kad kai tik bus pastebėta tarša, žmonės apie tai bus informuoti operatyviai. Ji ragino netikėti platinamomis sąmokslo teorijomis.

„Užtikrinu, kad Lietuvos žmonės bus informuoti laiku“, – pabrėžė ji.

R.Stasiūnaitienė teigė gavusi informacijos, kad sustiprėjo jodo įsigijimas ar pasiėmimas vaistinėse. Anot jos, jodo tabletes reikia turėti, bet be atskiro SAM rekomendacijos jų vartoti nevalia.

Branduolinės energetikos ekspertai, anot jos, sako, kad tokiais atvejais, kai perdega transformatorius, radioaktyvių teršalų į aplinką nepatenka.

Jei įvyktų avariją, anot jos, yra sumodeliuoti blogiausi scenarijai.

„Radioaktyvusis debesis, priklausomai nuo vėjo krypties ir greičio, Vilnių pasiektų per porą valandų“, – sakė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min