Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 9d. 06:53

Radviliškio ligoninės vadovo rinkimų nugalėtoją dėl partinio kvapo turės nustatyti teismas

Radviliškio aktualijos
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Radviliškio savivaldybė

Radviliškyje konkursas į ligoninės vadovo vietą įvyko jau liepos mėnesį. Yra laimėtojas, tačiau jis į pareigas nepaskirtas. Teismai dar iki šiol aiškinasi konkurso neatitikimus ir spręs, ar laimėtojas iš tiesų gali pelnytai eiti laimėtas pareigas.

Liepos mėnesį įvyko konkursas Radviliškio ligoninės direktoriaus postui užimti. Pasibaigus direktorės kadencijai, į šį postą kandidatavo trys asmenys. Laimėtojas buvo išrinktas, tačiau kova nesibaigė – teismas aiškinasi, ar laimėtojas atitinka konkurso keliamus reikalavimus, ar nebuvo pažeista konkurso tvarka.

Pergalė pagal partiškumą?

Konkurse dalyvavo buvusi direktorė Danutė Povelauskienė, jos pavaduotoja Kristina Vyšniauskienė ir tarybos narys, ilgametis „Sodros“ Radviliškio skyriaus darbuotojas ir buvęs jo vadovas Vaidas Smalinskas.

Konkurse mažiausiai balų surinko buvusi vadovė, o laimėjo jį V.Smalinskas. Visuomenėje kilo diskusijų, ar postas tik nebus dirbtinai perleistas taryboje valdančiuosius konservatorius palaikančiam ir pagal šios partijos sąrašą į tarybą patekusiam asmeniui.

Socialdemokratė D.Povelauskienė apskundė konkursą teismui. Pirmoji instancija nebuvo palanki V.Smalinskui, tačiau teismo procesas dėl detalių vyksta toliau.

Meras: „Ligoninė veiks ir be vadovo“

Radviliškio meras konservatorius Antanas Čepononis teigia, kad iš tiesų jokio skandalo nėra: „Kaip teismas nuspręs, taip ir bus. Mano žiniomis, teisminiai ginčai dėl įvairių neatitikimų dar vyksta.“

Didesnė bėda yra ta, kad tokiuose konkursuose niekas nenori dalyvauti. Kartais kandidatų išvis nebūna.

Jo nuomone, ligoninė veiks, kad ir kas jai vadovaus: „Nuo to gydytojų darbas nei pagerės, nei pablogės. Ligoninė veiks ir be vadovo. Be to, turime puikiai dirbančią pavaduotoją. Jei tik nuo vieno vadovo viskas priklausytų, tai jau nebūtų gerai. Didesnė bėda yra ta, kad tokiuose konkursuose niekas nenori dalyvauti. Kartais kandidatų išvis nebūna.“

Meras tvirtino apie konkurso eigą nieko nežinantis: „Man užtektų vieną kartą pasidomėti – oponentai sužinotų ir tuo pasinaudotų.“

Rajono galva neigia, kad yra proteguojamas jo partiją palaikantis politikas. Pabrėžė, kad konservatoriai su socialdemokratais Radviliškyje jau daugelį metų dirba koalicijoje. O juk buvusi vadovė – socialdemokratė.

Alvydo Januševičiaus nuotr./Radviliškio aktualijos
Alvydo Januševičiaus nuotr./Radviliškio aktualijos

Vienas ilgiausiai šalyje vadovaujančių rajonui meras A.Čepononis teigia, kad dalyvaus pavasarį vyksiančiuose tiesioginiuose merų rinkimuose. Jei laimėtų kituose rinkimuose, tai būtų jo penktoji kadencija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:21
06:02
33:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min