TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Raimundo Palaičio likimą palieka spręsti Seimui

Dalia Grybauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė neatleidžia vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio. Po pirmadienį ryte įvykusių susitikimų su R.Palaičiu ir jį į ministro postą delegavusios Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) pirmininku Algiu Čapliku bei premjeru Andriumi Kubiliumi prezidentė nutarė, kad ministro ir koalicijos likimą turi lemti pati koalicija.

„Mano manymu, ši koalicija ir Vyriausybė gali ir turi dirbti iki kadencijos pabaigos. Liko septyni mėnesiai. O ar nori dirbti kartu, turi apsispręsti patys. Jei to nesugeba, ginčą reikia spręsti politinėmis priemonėmis Seime“, – pirmadienį savo sprendimą pristatė D.Grybauskaitė.

Prezidentė pareiškė nepalaikanti nė vienos pusės FNTT skandale.

„Atsižvelgdama į visas aplinkybes tarp koalicijos partnerių, nepalaikau nė vieno iš jų. Nedalyvausiu koalicijos partnerių priešrinkiminiuose apsistumdymuose. Koalicija ir Vyriausybė ir toliau turi mano palaikymą strateginiais klausimais. Laukia visai valstybei svarbūs sprendimai. Todėl kviečiu visus politikus, visus, ypač valdančiąją daugumą, užbaigti būtinus Lietuvos valstybei ir Lietuvos žmonėms pradėtus darbus“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Pasiryžę dirbti toliau

Savo ruožtu liberalcentristai pirmadienį ryte tikino, kad yra pasiruošę ir toliau dirbti koalicijoje.

„Lauksime prezidentės sprendimo. Šiaip mes esame pasiruošę dirbti šioje Vyriausybėje, kadangi uždaviniai pavasario sesijoje yra tikrai rimti, tai ir mes nusiteikę rimtai dirbti“, – po susitikimo su prezidente sakė R.Palaitis.

Ministras neprognozavo, kokį sprendimą gali priimti prezidentė, tačiau patvirtino pats atsistatydinimo pareiškimo nerašęs ir nerašysiąs.

R.Palaitis nekomentavo, ką pirmadienį ryte jam sakė D.Grybauskaitė.

„Mes aptarėme susiklosčiusią padėtį koalicijoje, aptarėme artėjančią sesiją, kas yra labai svarbu. Ir mes, kaip partija, esame pasiryžę dirbti valstybės stabilumo labui“, – žurnalistams po susitikimo su prezidente sakė A.Čaplikas.

Jis neatsakė į klausimą, ar likti koalicijoje prašė D.Grybauskaitė, ar taip nutarė patys liberalcentristai.

„Buvo geras, įdomus ir darbingas pokalbis. Valstybei šiuo metu yra svarbesnių dalykų nei dviejų pareigūnų politiniai žaidimai“, – kalbėjo A.Čaplikas.

VIDEO: Prezidentės pareiškimas

Anksčiau užstojo R.Palaitį

Primename, kad klausimas, ar R.Palaitis gali vadovauti ministerijai, kilo po to, kai premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, jis „suklydo“ iš pareigų atleisdamas FNTT direktorių Vitalijų Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą. Pareigūnai pareigų neteko po patikrinimų poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Konservatoriai siūlė R.Palaičiui atšaukti šį sprendimą, tačiau jam atsisakius tai padaryti praėjusią savaitę premjeras pats perdavė prezidentei teikimą atleisti vidaus reikalų ministrą.

Prezidentė anksčiau yra užstojusi R.Palaitį teigdama, kad FNTT pareigūnai iš tiesų turėjo būti atleisti, o pats ministras šioje istorijoje esąs „ne prie ko“.

Teikti R.Palaičio atleidimą premjerui siūlė ir Seimo Antikorupcijos komisija. Atlikusi tyrimą dėl FNTT vadovų atleidimo komisija nusprendė, kad ministras pareigūnus atleido be pagrindo. Be to, jis esą galėjo turėtų asmeninių-partinių motyvų, kad pareigūnai nebedirbtų. R.Palaitis tokius kaltinimus atmeta.

Ministrus skiria ir atleidžia prezidentas premjero teikimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min