Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 1d. 18:15

Ramūnas Karbauskis gerinasi prezidentei: keičia nuomonę dėl globos namų

Ramūnas Karbauskis ir Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis ir Dalia Grybauskaitė

Dar antradienį abejojęs, ar Lietuvai reikia atsisakyti institucinių vaikų globos namų, trečiadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų pirmininkas Ramūnas Karbauskis nuomonę pakeitė ir pareiškė absoliučiai pritariantis prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvai siekti, kad visi vaikai augtų šeimose.

„Aš absoliučiai pritariu prezidentės iniciatyvai, jog turime siekti, kad visi vaikai augtų šeimose. Mano abejonės niekaip nesusijusios su šio tikslo siekimu, tai susiję su sprendimais, kuriuos priima savivaldybės, atsakingų institucijų valdininkai, siekdami šio tikslo įgyvendinimo“, – socialiniame tinkle „Facebook“ trečiadienį paskelbė R.Karbauskis.

Anot jo, įžvelgę jo ir šalies vadovės nuomonių nesutapimą žmonės „bando sąmoningai supriešinti politikus“.

Tačiau R.Karbauskis sako iki šiol abejojantis, kad vaikams augti geriausia butuose, o ne globos namuose.

„Šneku apie sprendimus pirkti butus daugiabučiuose namuose, kuriuose apgyvendinami vaikų globos namuose gyvenę vaikai. Ar tuo pagerinamos vaikų gyvenimo sąlygos? Ar tai tinkamas sprendimas laikinai globai? Nenoriu plėstis į problemas ir galimas grėsmes, nes apie tai turime šnekėtis dabar, ieškoti skubių sprendimų, o nelaukti, kol atsitiks tragiška nelaimė“, – pridūrė jis.

Pasak „valstiečių“ lyderio, vaikų globos namų pertvarka yra būtina, bet reikia suprasti, kad juose yra sutelkti materialiniai resursai.

Dar antradienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos posėdyje R.Karbauskis kalbėjo, kad laikinas vaiko paėmimas iš smurtaujančios šeimos ne visada yra išeitis, ypač, jei bus uždaromi vaikų globos namai, o šeimynos perkeltos į butus.

„Užkūrėme dar vieną problemą, tik dar nesusidūrėme su įvykiais kokiais nors. Neužsidegė koks nors butas, nenusižudė kas nors tokiam bute, bet tai gali bet kurią minutę atsitikti“, –antradienį sakė R.Karbauskis.

Tuo tarpu prezidentė Dalia Grybauskaitė siekia, kad institucinių, didelių vaikų globos namų Lietuvoje neliktų. Jos iniciatyva nuo sausio įsigaliojo Civilinio kodekso pataisa, pagal kurią iš šeimos paimti vaikai iki trejų metų į globos namus gali patekti tik išimtiniais atvejais ir būti juose ne ilgiau kaip tris mėnesius.

Prezidentė taip pat yra pateikusi siūlymą įteisinti budinčius globėjus. Tai būtų asmenys, savo ar savivaldybės skirtuose namuose bet kuriuo paros metu pasirengę priimti vaikus, kurie netenka tėvų globos ir jiems reikia užtikrinti saugią aplinką.

Lietuvoje globojama 10 tūkstančių vaikų, likusių be tėvų globos, iš jų apie 4 tūkstančiai auga vaikų globos namuose.

Vaikų globos namų reforma numato, kad vaikų globos namų turi nelikti iki 2020 m.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min