Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 06, 13:28 Atnaujinta 2021 12 06, 14:23

Ramūnas Karbauskis: „Nepavyko kolegoms ir Agnei rasti bendros kalbos“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis neslėpė žinią apie bendražygės Agnės Širinskienės pasitraukimą ir iš Seimo frakcijos, ir iš partijos sutikęs su apmaudu, tačiau be pykčio – viliasi išlaikyti kolegiškus santykius su ja ir toliau ginti tas pačias vertybes.
Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė
Ramūnas Karbauskis ir Agnė Širinskienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Nepavyko kolegoms ir Agnei rasti bendros kalbos“, – pirmadienį LRT radijo laidai „Lietuvos diena“ sakė politikas.

Kaip jau skelbta, pirmadienį A.Širinskienė pranešė išstojanti iš LVŽS ir paliekanti frakciją Seime.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

Frakcijos kolega Arvydas Nekrošius pripažino, kad toks kolegės sprendimas iš dalies nėra netikėtas, nes tokių nuogąstavimų, kad ji gali išeiti, būta jau anksčiau.

Pernelyg dominavo?

Anot R.Karbauskio, įtampa tarp A.Širinskienės ir frakcijos kolegų tvyrojo jau kurį laiką, todėl toks sprendimas nebuvo netikėtas.

„Negali sakyti, kad viena pusė teisi, – kalbėjo „valstiečių“ pirmininkas. – Žmonės sunkiai išgalėjo dirbti kartu. Agnė yra aktyvi, dominavo, dažnai šnekėdavo partijos vardu, nors tokių įgaliojimų neturėdavo.“

Kiti frakcijos nariai esą neturėdavo tiek pat progų pasisakyti, todėl kartais, jausdami nuoskaudas, esą nesulaikydavo griežtesnio žodžio ar skaudesnio komentaro. Pati parlamentarė, LVŽS frakcijoje Seime išdirbusi 5 metus, o partijai priklausiusi dar ilgiau, esą į tai sureagavo jautriai.

Apie situaciją šnekėdavomės, nepavyko rasti rakto, kuris leistų sutarti.

„Buvo nelengva. Kiti žmonės gal nepriima taip giliai, kas pasakoma, Agnė priėmė jautriau. Apie situaciją šnekėdavomės, nepavyko rasti rakto, kuris leistų sutarti.“

Parlamentarė esą jau kurį laiką nesirodydavo frakcijos posėdžiuose. „Kažkas turėjo daryti sprendimą. Jį padarė Agnė“, – apibendrino R.Karbauskis.

„Kad ji taip nusprendė, ji išlaisvino frakciją nuo tų problemų, kurios galėjo kilti, jeigu ji būtų likusi. Bet aš su visa pagarba šneku apie ją. Tai yra žmogiška – aš suprantu ir nuovargį, ir įtampas, ir žmonių charakterius. Tai yra vieno žmogaus konfliktas su frakcija ir tą gali patvirtinti kiekvienas mūsų frakcijos narys“, – naujienų agentūrai BNS sakė R.Karbauskis.

Frakcija laimėjo prieš bendražygę

Partijos pirmininkas patikino, kad su A.Širinskiene skirtingais keliais suka be nuoskaudų.

„Esu jai dėkingas. Ne tas atvejis, kaip su žmonėmis, kurie išdavė ir pasinaudojo“, – radijui sakė politikas, pats šiemet pasitraukęs iš Seimo.

R.Karbauskis viliasi išlaikyti kolegiškus ir bičiuliškus santykius, taip pat – kad parlamentarė išliks vertybiniu žmogumi, bet jai bus lengviau dirbti kitur.

Į klausimą, gal buvo klaida opozicinės politinės jėgos lyderiui atsisakyti Seimo nario mandato, jis atsakė, esą „partija – ne du žmonės“, nors esą A.Širinskienė ir buvo viena iš lyderių.

Kitiems partijos nariams esą netiko kolegės dominavimas, ši pernelyg jautriai reagavo į jų nepasitenkinimą. Tad nuoskaudų esą turėjo visi.

„Bet didesnės nuoskaudos būtų buvusios, jei iš frakcijos būtų ėję žmonės, kurie turi tas pačias vertybes, kurie neieško valdžios dėl valdžios“, – aiškino R.Karbauskis.

21 žmogus frakcijai, anot jo, yra svarbiau nei „vienas, kuris dėl kitokio požiūrio pasirenka kitą kelią“. Politikas patikino apie A.Širinskienę kalbėjęs ir kalbėsiąs tik gerai, ji esanti vertybinis žmogus, tačiau šį kartą svarbesnis buvo frakcijos likimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min