Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 24d. 10:26 , atnaujinta: 2015 kovo 24d. 11:08

Remigijus Šimašius po susitikimo su prezidente: „Buvo smagu susitikti“

Remigijus Šimašius ir Dalia Grybauskaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Remigijus Šimašius ir Dalia Grybauskaitė

Antradienį ryte prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su tiesioginiuose merų rinkimuose išrinktu Vilniaus meru liberalu Remigijumi Šimašiumi. Per rinkimų kampaniją prieš R.Šimašiaus konkurentus agitavusi prezidentė būsimam sostinės merui įteikė būtinų nuveikti darbų sąrašą. Daugelis jų sutapo su tuo, ką R.Šimašius pats yra žadėjęs daryti.

Prezidentė su būsimuoju miesto vadovu kalbėjosi apie tai, kaip išspręsti įsisenėjusias sostinės problemas, sumažinti skolų naštą.

„Prezidentės teigimu, Vilnius yra svarbus ne tik vilniečiams. Jis svarbus visai valstybei, todėl Vilniaus savivaldybė turi būti pavyzdinė ir pateisinti sostinės vardą. Deja, šiandien sostinė yra neūkiškumo, didžiausio prasiskolinimo ir neskaidrių sandorių pavyzdys“, – teigė D.Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė. 

Vilniaus skolos metų pradžioje siekė beveik 400 mln. eurų. 

Šią skolą sumažinti prezidentė R.Šimašių ragino ne tik tikintis paskolų restruktūrizavimo, bet ir nuo pirmos dienos ieškoti vidinių resursų miesto finansams stabilizuoti.

Smagu susitikti su valstybės vadove, kuri sostinės dabartines problemas ir išeities būdus vertina labai panašiai, kaip aš dėsčiau per rinkimų kampaniją ir kaip matau šiandien, – sakė R.Šimašius.

„Pirmiausia, prezidentės nuomone, reiktų audituoti ir paviešinti visus neteisėtus, nuostolingus ar rizikingus savivaldybės sandorius. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas viešųjų pirkimų skaidrumui. Konkurencija turi spręsti, o ne interesai ar kyšiai“, – dėstė D.Ulbinaitė.

Taip pat ji pareikalavo skaidriai valdyti savivaldybės įmones, o nereikalingų verslų atsisakyti.

R.Šimašius išėjo laimingas

Nors, pasak D.Ulbinaitės, per susitikimą D.Grybauskaitė naujam Vilniaus merui neprisipažino balsavusi už jį, bet visos jos išsakytos pastabos ir patarimai – kone žodis į žodį buvo išrašytos R.Šimašiaus rinkimų programoje.

Todėl R.Šimašius po susitikimo su D.Grybauskaitė išėjo nusiteikęs puikiai. Džiaugsmu jis pasidalijo ir su žurnalistais.

Mano tikslas dar šį pavasarį suformuoti labai aiškią tvarką, pagal kurią būtų atrenkami profesionalūs kandidatai į valdybų narius, – dėstė R.Šimašius.

„Smagu susitikti su valstybės vadove, kuri sostinės dabartines problemas ir išeities būdus vertina labai panašiai, kaip aš dėsčiau per rinkimų kampaniją ir kaip matau šiandien. Tikrai matau, kad Vilnius turi gerą perspektyvą, turėdamas ir prezidentės palaikymą“, – kalbėjo R.Šimašius.

Jis pripažino, kad įsiskolinimų panaikinti per vieną kadenciją nei įmanoma, nei jo prašoma. Tačiau pripažino, kad bus daroma viskas, kad skolas bent pavyktų sumažinti užtaisant dėl neskaidrumo susidariusias finansines duobes. Taip pat meras žadėjo stengtis, kad rudenį jau būtų norinčių Vilniui skolinti.

Žadėjo depolitizuoti savivaldybės įmones

R.Šimašius žadėjo, kad valdančioji koalicija Vilniuje bus sudaryta jau labai greitai, nors koalicijos sutartis dar nėra pasirašyta po mažiausiai tris savaites vykusių derybų. Taip pat iki šiol nėra surastas ir naujas administracijos direktorius.

Jį R.Šimašius sakė besirenkantis taip, kaip rinktųsi bet kokios įmonės generalinį direktorių.

Permainų prezidentė iš R.Šimašiaus sakė besitikinti pertvarkant savivaldybės įmonių valdymą. R.Šimašius pažadėjo, kad politikos čia nebeliks.

Nors tiesiai klausiamas, ar tai reiškia, kad „Vilniaus vandenims“ nebevadovaus socialdemokratai, naujas meras nebuvo konkretus, jis pažymėjo, kad savivaldybės įmonės bus depolitizuotos, o jų vadovus rinksis valdybos.

„Mano tikslas dar šį pavasarį suformuoti labai aiškią tvarką, pagal kurią būtų atrenkami profesionalūs kandidatai į valdybų narius. Būtų patvirtinta tvarka, kaip rinkti valdybų narius, o vadovus rinks valdybos“, – dėstė jis.

Artimiausiu metu R.Šimašius ketina susitikti su dabartiniu Vilniaus meru Artūru Zuoku, kad aptartų tuos projektus, kuriuos savivaldybė privalės tęsti. 

Balsavo prieš tą, kuris praskolino

Nuolat kritikavusi A.Zuoką dėl sprendimų šilumos ūkyje prezidentė D.Grybauskaitė netiesioginį palaikymą R.Šimašiui buvo išreiškusi dar rinkimų metu. Tuomet ji pareiškė nebalsavusi už kandidatą, „kuris atstovauja oligarchų interesams Lietuvoje ir praskolino Vilnių“.

Liberalas R.Šimašius pirmuose tiesioginiuose merų rinkimuose nugalėjo dabartinį sostinės merą Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderį A.Zuoką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min