Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 balandžio 4d. 17:15 , Atnaujinta: 2016 balandžio 4d. 17:44

Ričardas Malinauskas pasitraukė iš Socialdemokratų partijos

Ričardas Malinauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ričardas Malinauskas
Druskininkų meras Ričardas Malinauskas pasitraukė iš valdančiosios Socialdemokratų partijos. Tai po partijos valdybos posėdžio pranešė partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Jis parašė pareiškimą, kad pasitraukė iš Socialdemokratų partijos, iš prezidiumo, iš partijos pirmininko pavaduotojo pareigų“, – žurnalistams pirmadienį po valdybos posėdžio sakė G.Kirkilas.

Pasak G.Kirkilo, pareiškime dėl pasitraukimo R.Malinauskas motyvų nenurodė. R.Malinauskas pasitraukė po to, kai socialdemokratų valdyba pasiūlė jam stabdyti narystę partijoje.

G.Kirkilas: „Jis pasitraukė, bet galbūt niekas nesutrukdys ateityje ir grįžti. Mano požiūriu, jis pasikarščiavo, jis galėjo susispenduoti.“

„Mes gerbiame jo apsisprendimą. Kiekvieno žmogaus išėjimas yra netektis, bet aš galvoju, kad jis gali pasielgti panašiai kaip Vytenis Andriukaitis, kuris, tiesa, buvo susispendavęs, laimėjo teismus ir grįžo į aktyvią politinę veiklą. Aš manau, kad jis (R.Malinauskas) nori įrodyti savo teisumą ir, ko gero, įrodys“, – kalbėjo G.Kirkilas.

Pasak parlamentaro, R.Malinauskas jaučiasi teisus vadinamojo Vijūnėlės dvaro istorijoje, tačiau „partijos vadovybė galvoja, kad viešumoje yra įvairios nuomonės, ir dažnai viešoji erdvė stipresnė už politikų nuomones“.

„Kartais tam, kad galėtum įrodyti savo nuomonę, reikia laiko ir daug pastangų, ir tam, kad nekliudytum savo partijai, ir per rinkimus, reikia pasitraukti laikinai. Šiuo atveju jis pasitraukė, bet galbūt niekas nesutrukdys ateityje ir grįžti. Mano požiūriu, jis pasikarščiavo, jis galėjo susispenduoti“, – kalbėjo partijos vicepirmininkas.

Klausiamas, ar nėra grėsmės, kad kartu su R.Malinausku išeitų Druskininkų skyrius, G.Kirkilas atsakė: „Nemanau“.

Valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partija R.Malinauskui stabdyti narystę partijoje pasiūlė sekmadienį.

Pirmą kartą socialdemokratų vadovas premjeras A.Butkevičius R.Malinauskui, patekusiam į vadinamąjį Vijūnėlės skandalą, sustabdyti narystę partijoje siūlė vasarį. Tuomet meras pareiškė paliksiąs socialdemokratų gretas, jeigu jo narystė būtų suspenduota. Valdyba toliau šio klausimo tąkart nesvarstė.

Sekmadienį siūlymas pakartotas, nes, anot G.Kirkilo, Druskininkų meras ir pati LSDP toliau yra kritikuojami dėl Vijūnėlės dvaro istorijos.

Druskininkų meras buvo apklaustas specialiuoju liudytoju Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą.

Druskininkų meras buvo apklaustas specialiuoju liudytoju Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrime dėl galbūt daryto poveikio rengiant Vyriausybės nutarimą, galbūt turėjusį reikšmės vadinamojo Vijūnėlės dvaro Druskininkuose įteisinimui. Vėliau ikiteisminis tyrimas nutrauktas, neradus nusikalstamos veikos požymių. R.Malinausko veiksmų netyrė ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, nes negavo duomenų apie galimą privačių ir viešųjų interesų supainiojimą.

Pats R.Malinauskas sako nenorintis komentuoti savo pasitraukimo priežasčių ir ragina nesureikšminti šio įvykio.

„Nenoriu apie tai nei komentuoti, nei kalbėti, gražus pavasaris, turime daug darbų, daug reikalų, turime ruošis kurortiniam sezonui, ką čia dabar apie tokius menkaverčius dalykus kalbėti“, – BNS pirmadienį sakė R.Malinauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min