Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 8d. 06:30

Rimantas Šadžius jau gali krautis lagaminus į Liuksemburgą

Rimantas Šadžius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Rimantas Šadžius
Nepasitenkinimo banga valdančiojoje koalicijoje dėl finansų ministro Rimanto Šadžiaus skyrimo Lietuvos atstovu Europos Sąjungos (ES) Audito rūmuose, kilusi prieš Naujuosius metus, atrodo, jau nuslūgo. Dėl to socialdemokratai net buvo ėmęsi iniciatyvos sušaukti neeilinę Seimo sesiją, tačiau šios minties atsisakė.

Nors dėl neeilinės sesijos sušaukimo buvo surinktas pakankamas skaičius parlamentarų parašų, kaip LRT.lt sakė Seimo socialdemokratų frakcijos vadovė Irena Šiaulienė, Seimo nariai galės ramiai atostogauti iki kovo mėnesio, kuomet prasidės pavasario sesija: „Visus klausimus, susijusius su Lietuvos atstovo skyrimu į ES Audito rūmus, suspėsime aptarti ir sprendimus priimti pavasario sesijos pradžioje. Dėl to nereikėtų nerimauti.“

Ko gero, I.Šiaulienė taip ramiai kalbėjo dėl to, kad turi informacijos apie tai, jog po Naujųjų metų socialdemokratų lyderis, premjeras Algirdas Butkevičius buvo susitikęs su valdančiosios koalicijos atstovais ir aptarė R.Šadžiaus išsiuntimo į ES Audito rūmus Liuksemburge.

Šių pareigų anksčiau labai norėjo Seimo vadovė, „darbietė“ Loreta Graužinienė. Ją bandė užsistoti ir Darbo partijos vadovybė, tačiau neseniai ji pareiškė, kad tarnyba Liuksemburge jos nebedomina, nes tokiam išvykimui nepritartų šeima.

Darbo partijos lyderis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis bandė piktintis, kad taip gerai apmokamas postas (ES Audito rūmų nario alga per metus siekia 328 tūkst. eurų) gali atitekti socialdemokratų atstovui, tačiau pastaruoju metu jis aprimo ir koalicijos partneriams priekaištų nebereiškia.

Ar suspės Seimas laiku atlikti visas būtinas procedūras, susijusias su Lietuvos atstovo skyrimu ES Audito rūmuose, jei šis klausimas bus atidėtas iki pavasario sesijos?

„Mano kadencija baigiasi gegužės 6 d., bet, jei reikės, palauksiu R.Šadžiaus kelias dienas“, – linksmai atsakė šiuo metu Lietuvai ES Audito rūmuose atstovaujanti Rasa Budbergytė, bendraudama su LRT.lt.

Ji taip pat teigė mananti, kad jei Seimas bus geranoriškai nusiteikęs, tai pavasario sesijos pradžioje tikrai suspės priimti visus būtinus sprendimus dėl R.Šadžiaus skyrimo vietoj jos: „Manau, kad ir Europos Parlamentas, ir Europos Komisija bus geranoriškai nusiteikę mūsų šalies atstovo atžvilgiu, nes visi suinteresuoti, kad kuo greičiau būtų paskirtas naujas Audito rūmų narys.“

Pagal galiojančias procedūras, kiekviena ES šalis narė turi savo atstovą Audito rūmuose. Premjeras A.Butkevičius, suderinęs Lietuvą atstovaujančio kandidato pavardę su šalies vadove, turės jį teikti Seimui. Šis privalės priimti protokolinį sprendimą. Tuomet Lietuvos atstovo kandidatūra bus teikiama Europos Parlamentui, o pastarasis ją pateiks Europos Komisijos pritarimui.

ec.europa.eu /Rasa Budbergytė
ec.europa.eu /Rasa Budbergytė

Paklausta, kuo užsiims, sugrįžusi į tėvynę, R.Budbergytė, nė kiek nedvejodama patvirtino kalbas, kad dalyvaus Seimo rinkimuose: „Grįšiu į Vilnių ir pradėsiu rengtis rinkimų kampanijai. Rinkimuose dalyvausiu su socialdemokratais. Tikiuosi, kad būsiu įtraukta ir į rinkimų sąrašą, ir kandidatuosiu vienmandatėje apygardoje.“

Kas vietoj R.Šadžiaus iki Seimo rinkimų, įvyksiančių šių metų rudenį, užims finansų ministro postą, kol kas atvirai nekalbama. LRT.lt šaltinių teigimu, Darbo partija neturi jokių galimybių, kad jų atstovas galėtų pretenduoti į šį postą. Beveik neabejojama, kad  jis vėl atiteks socialdemokratams.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min