Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 13d. 12:02

Rimas Antanas Ručys: „Dramblio nepirkau“

Antanas Ručys ir Aušra Ručienė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Antanas Ručys ir Aušra Ručienė

Kyšininkavimu įtariamas „Tvarkos ir teisingumo“ partijos narys Rimas Antanas Ručys penktadienį sėkmingai išsiprašė Seimo laikinosios komisijos, kad ši siūlytų Seimui išsaugoti jo teisinę neliečiamybę. Iš pradžių bandęs sprukti nuo žurnalistų galiausiai A.R.Ručys pareiškė, kad jokio dramblio nepirko, partijoje yra tik sraigtelis ir nesuvokia, kodėl ir kuo yra kaltinamas.

„Dramblio nepirkau“, – šiaip ne taip išprašytas sustoti ir normaliai atsakyti į žurnalistų klausimus, pareiškė A.R.Ručys. Viso pokalbio metu atsakymus A.R.Ručiui į ausį šnabždėjo jo žmona, advokatė Aušra Ručienė.

Įtaria prekybą poveikiu

Generalinė prokuratūra įtaria, kad tuometis partijos „Tvarka ir teisingumas“ atsakingasis sekretorius, dabartinis Seimo narys R.A.Ručys, 2013 m., veikdamas grupėje su Ervinu Raistenskiu, dabar jau velioniu Algimantu Juocevičiumi ir prodiuseriu Rolandu Skaisgiriu, sukūrė korupcinę schemą, kaip išreklamuoti partiją „Tvarka ir teisingumas“ ir jos pirmininką Rolandą Paksą, o už reklamą atsilyginti per Vidaus reikalų ministerijos organizuojamus viešuosius pirkimus.

R.Skaisgirys suorganizavo akciją „Pirk dramblį“, kurio metu buvo renkama parama Kauno zoologijos sodui, o pirmuoju smuiku grojo R.Paksas, tačiau jokio konkurso Vidaus reikalų ministerijoje prodiuserio įmonėms laimėti nepavyko.

Tuomet, kaip įtaria prokurorai, A.R.Ručys suorganizavo taip, kad su R.Skaisgiriu atsiskaitytų kita nuolatinė Vidaus reikalų ministerijos konkursų laimėtoja – jo pažįstamo Peisacho Kačerginskio įmonė „NT Service“.

Dramblio nepirko

Tačiau A.R.Ručys kategoriškai neigia jam metamus kaltinimus. Jis tikina byloje esantis tik specialusis liudytojas, kokiu esą yra tapęs ir buvęs vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas.

Aš dramblio nepirkau ir aš su tuo drambliu neturiu jokio ryšio absoliučiai.

„Aš buvau apklaustas, mane apklausė gruodžio 10 d. Nieko, nu nieko. Aš dramblio nepirkau ir aš su tuo drambliu neturiu jokio ryšio absoliučiai. Man net keista, kaip aš galėjau dalyvauti, aš ne organizatorius. Skaisgirys vykdė renginį. Kiek jis vykdo renginių, mes visi žinome, o aš nebuvau tam renginy nei organizatorius, nei niekas“, – aiškino A.R.Ručys.

Jis pripažino, kad pažįsta P.Kačerginskį, per kurio įmonę, kaip įtariama, buvo sumokėta R.Skaisgiriui, tačiau ne taip jau ir artimai.

„Jis yra kaunietis, aktyvus žydų draugijos narys ir, kai buvau Kauno taryboje, susipažinome, bet jokio ryšio su juo neturiu. Jei R.Skaisgirys turi su juo kokį ryšį, tai jo reikia ir klausti“, – išsisukinėjo A.R.Ručys.

A.R.Ručys: „Buvau tik sraigtelis“

Seimo narys tvirtino, kad bylą galima ištirti ir nepareiškus įtarimų jam tiesiogiai, nes jis, kaip specialusis liudytojas, jau yra apklaustas. Todėl Seimo narys pripažino prašęs komisijos teisinės neliečiamybės nenaikinti.

Užtat aš sprendžiu, kad tai yra politinė byla, nes ten buvo R.Paksas globėjas. Jei būtų koks kitas žmogus buvęs, gal ir to Ručio, sraigtelio, nebūtų.

„Tegu kviečiasi, aš galiu duoti parodymus, galiu stoti su R.Skaisgiriu į akistatą, su kitais. Užtat aš sprendžiu, kad tai yra politinė byla, nes ten buvo R.Paksas globėjas. Jei būtų koks kitas žmogus buvęs, gal ir to Ručio, sraigtelio, nebūtų. Kodėl man reikia atimti neliečiamybę, jei aš duodu parodymus“, – aiškino parlamentaras.

Jis tvirtino, nors ir buvęs partijos atsakinguoju sekretoriumi, netvarkęs partijos buhalterijos, o buvęs atsakingas tik už partijos skyrių plėtrą ir veiklą.

A.R.Ručys sakė dabar esąs įsitikinęs, kad panaikinus jo teisinę neliečiamybę galėtų būti nuteistas be įrodymų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min