Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2011 11 07

Rokas Žilinskas: Rusija už milijoną dolerių skelbia Lietuvai informacinį karą

Dar šiemet Rusija oficialiai yra nutarusi išleisti vieną milijoną dolerių nuomonei apie Kaliningrade ketinamą statyti Baltijos atominę elektrinę (AE) formuoti. Lietuvos Seimo Atominės energetikos komisijos pirmininkas Rokas Žilinskas įtaria, kad šie pinigai skirti Lietuvos rinkai, nes pačiame Kaliningrade už šiuos pinigus nieko nedaroma.
Rokas Žilinskas
Rokas Žilinskas / TV3 nuotr.

„Kol kas už tą milijoną dolerių Kaliningrade buvo surengtas tik šachmatų turnyras. Aš labai bijau net pagalvoti, kur nusėdo likę pinigai. Tikiuosi, kad ne Lietuvos žiniasklaidoje“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė R.Žilinskas.

Anot jo, milijonas dolerių – tai kaina, kurią Rusija skiria ne tam, kad pagaliau pradėtų vykdyti vargiai ekonomiškai pagrindžiamą ir kol kas jokių leidimų statyboms neturinčią Kaliningrado atominę elektrinę, o tam, kad įtikintų Lietuvos visuomenę Visagino AE nereikalingumu.

Pasak jo, propaganda prieš Visagino AE yra lyg Rusijos paskelbtas karas Lietuvai.

„Šiais laikais šiose platumose nėra kariaujama tankais ir kulkosvaidžiais. Kariaujami energetika ir propaganda“, – pareiškė R.Žilinskas.

Jis tikino, kad Rusija šio karo ėmėsi baimindamasi prarasti įtaką Kaliningrado srityje, nes Lietuvai pasistačius atominę elektrinę Kaliningradas liktų kaip visiškai izoliuota savarankiška teritorija arba, kas Rusijai dar blogiau, įsijungtų į Vakarų energetikos sistemą.

Bijau net pagalvoti, kur nusėdo likę pinigai. Tikiuosi, kad ne Lietuvos žiniasklaidoje, – nuogąstauja R.Žilinskas.

„Trečia išeitis yra neleisti mums pasistatyti AE, kuri yra prielaida Baltijos valstybėms integruotis į Vakarų Europos energetikos sistemą ir taip išsaugoti mus savo įtakos zonoje drauge su Kaliningradu. Tai, atrodo, Rusijai yra priimtiniausias variantas“, – aiškino Seimo Atominės energetikos komisijos pirmininkas.

Kaimynystėje jokia AE nekyla

R.Žilinskas tvirtino, kad kol kas Rusija kalbas apie Baltijos AE ir Astravo AE statybas naudoja tik kaip informacinio karo priemonę. Realiai esą Rusija šiems projektams neturi nei leidimų, nei pinigų.

„Kelio nutiesimas į kažkur ir duobės iškasimas nėra atominės statyba. Žemės darbai susiję su sauga, o statybos, susijusios su sauga, turi vykti su licencija. O licencijos jie neturi. Be to, jie neturi pinigų“, – vardijo R.Žilinskas.

Jam pritarė ir spaudos konferencijoje dalyvavęs „Iniciatyvinės grupės surengti referendumą dėl Karaliaučiaus srityje planuojamos statyti atominės elektrinės“ lyderis Michailas Kostiajevas, paprašęs politinio prieglobsčio Lietuvoje.

Jis patvirtino, kad šiuo metu Kaliningrade jokios atominės elektrinės statybos nevyksta, o ekskavatoriai ir sunkvežimiai tik imituoja darbus.

„Statybos ten neprasidėjo. Kažkas ten vyksta, važinėja sunkvežimiai iš vieno galo į kitą, kažką vežioja, kažką ekskavatoriai kasa, bet tai nėra atominės elektrinės statybos“, – tvirtina M.Kostiajevas.

Pasak jo, Rusija yra sutrikusi, nes supranta, kad AE statyboms ji neturi nei profesionalų, nei pinigų, todėl jai telieka mesti turimas pajėgas atgrasyti Lietuvą nuo VAE statybų ir siekti įtikinti, kad ji prisidėtų prie AE projekto Kaliningrade.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Parašykite atsiliepimą apie 15min