Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Roko Žilinsko pranešimas: parlamentaras išstojo iš Seimo Krikščionių partijos frakcijos ir Krikščionių partijos

Rokas Žilinskas
TV3 nuotr. / Rokas Žilinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rokas Žilinskas išstojo iš Krikščionių partijos ir paliko šios partijos frakciją Seime.

„Pastaruoju metu man darėsi vis sunkiau sutarti su šios partijos vadovais dėl Lietuvai būtinų sprendimų, ypač energetikos srityje. Todėl suprantama, kad palieku Krikščionių partiją ir jos frakciją ieškodamas politinės jėgos, su kuria galėčiau konstruktyviai ir produktyviai dirbti“, – savo žingsnį aiškina Seimo narys.

Krikščionių partija praėjusią savaitę išplatino pranešimą, kad Rokas Žilinskas, remiantis partijos Etikos komisijos išvada, šalinamas iš partijos narių jam „dar kartą nusižengus etikai ir sukompromitavus Seimo nario vardą“. Seimo narys savo „pašalinimą“ vadina farsu, per kurį buvo pažeistos ne tik visos įmanomos procedūros, bet ir tie patys krikščioniškos moralės principai, kuriuos propaguoja Krikščionių partija.

„Ką reiškia „dar kartą nusižengus etikai“? Kada aš dar buvau pripažintas jai nusižengęs?“, – klausia Rokas Žilinskas. „Ir kur yra įrodymai, kad etikai nusižengiau dabar?“, – tęsia jis, komentuodamas svarstymus apie „keistą jo išvaizdą“ per Seimo Atominės energetikos komisijos posėdį.

„Be to, kas jau kas, o išvadą dėl mano pašalinimo pateikusi Etikos komisija ir sprendimą priėmusi partijos vadovybė turėtų kaip niekas kitas gerai išmanyti procedūras. O jos paprastai būna tokios: kai iškyla būtinybė šaukti komisijos posėdį, komisijos nariams išdalijami šaukimai, kuriuose nurodomas komisijos posėdžio laikas, vieta ir svarstytini klausimai. Man, kaip „svarstytinam klausimui“, taip pat turi būti įteiktas šaukimas. Susirinkusi komisija apsvarsto mano elgesį, išklauso mano pasiaiškinimo ir teikia partijos vadovybei išvadą. Tada partijos vadovybė priima sprendimą, kaip su manimi elgtis“, – aiškina Rokas Žilinskas, pats vadovaujantis komisijai, tik ne partijoje, o Seime. „Kur visa tai?“, – klausia jis. „Šaukimo negavau, apie pašalinimą iš partijos sužinojau per radiją. Čia net ne procedūros buvo pažeistos – procedūrų iš viso nebuvo.“

„Akivaizdu, kad neįtikau partijos vadovybei dėl įsitikinimų ir tai ji, o ne kiti mano kolegos partijoje, su kuriais buvau išrinktas į Seimą ir kuriuos itin gerbiu, priėmė sprendimą mane „pašalinti“.

Pasak Roko Žilinsko, nesąžiningas, nekrikščioniškas partijos vadovybės elgesys jį tik paskatino kuo greičiau apsispręsti ir išstoti iš Krikščionių partijos ir jos frakcijos Seime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min