Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Paksas apie galimą pralaimėjimą: „Ir kas čia tokio?“

Rolandas Paksas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Partija „Tvarka ir teisingumas“
Šaltinis: 15min
3
A A

Rolando Pakso kaip politiko nepalaidos niekas – nei prastos rinkimų baigties prognozės, nei virtualios internautų rengiamos „Tvarkos ir teisingumo“ laidotuvės, nei šuns Ramzio skandalas. Partijos pirmininkas tikisi, kad Seime turės ne mažiau vietų, nei turėjo iki šiol.

„Aš bevelyčiau tikėti ten, kur daugiau“, – paklaustas, ką mano apie įvairių apklausų rezultatus, žurnalistams sekmadienio vakarą sakė R.Paksas.

„Tvarka ir teisingumas“ surinko 5,41 proc. balsų ir Seime užsitikrino 5 mandatus.

Keturi partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai po pirmojo turo pirmauja vienmandatėse apygardose: Visagino – Zarasų (Algimantas Dumbrava), Mažeikių (Kęstutis Bartkevičius), Pietų Žemaitijos (Remigijus Žemaitaitis), Gargždų (Petras Gražulis).

Pralaimėti nebijojo

„Be abejo, kad tikimės“, – paklaustas, ar turi vilčių patekti į Seimą, sakė politikas. 2012 metais vykusių Seimo rinkimų metu „Tvarkos ir teisingumo“ partija iškovojo 11 mandatų.

„Norėčiau tikėti, kad bus ne mažiau kaip buvo, kiek šiuo metu yra“, – paklaustas, kiek vietų tikisi turėti naujajame parlamente, sakė R.Paksas.

Kaip partijos reitingus galėjo paveikti šuns Ramzio nužudymas?

„Kaltieji turi būti nubausti. Man labai gaila šunies, aš turėjau ne vieną, ne du, ir dabar turiu vilką, įsivaizduoju, ką tai reiškia. Bet man labai gaila ir žmogaus. Jeigu iš tiesų yra tai, ką jis pasakoja. O susieti tarnybinį šunį Ramzį su politiku, Seimo pirmininko pavaduotoju...“, – svarstė R.Paksas.

Kaip vis tik skandalas paveikė partiją, politikas iki galo neatsakė.

„Kalbėkime, ar kuriame skandalą, ar ne. Jeigu kuriame, tai atsilieps. Jeigu tikslas ir buvo skandalą sukurti, tai atsilieps, ką padarysi. Manau, kad tai tikrai nebuvo suprojektuota. Man atrodo, niekas negalėtų patikėti, kad taip galima suprojektuoti šitą įvykį. Pasinaudoti šita situacija mūsų oponentai sugebėjo“, – sakė R.Paksas.

Rezultatų savo būstinėje sostinės Totorių gatvėje „tvarkiečiai“ laukia tyliai – žiūri visuomeninę televiziją, vaišinasi kava, arbata ir saldainiais. Nors R.Paksas ir netiki, kad pralaimės rinkimus, svarsto, kas būtų tuo atveju, jeigu partija nepatektų į Seimą arba valdančiąją koaliciją.

„Ir kas čia tokio. Reikia analizuoti klaidas, pasižiūrėti, kas yra blogai padaryta. (…) Politika yra toks ilgalaikis daiktas, strateginis daiktas. Nematau jokių problemų“, – kalbėjo R.Paksas.

Prastos prognozės

Ketverius metus valdančiojoje koalicijoje buvusi „Tvarkos ir teisingumo“ partija, panašu, šįkart gali apskritai nepatekti į Seimą nesurinkusi 5 proc. rinkėjų balsų.

Prognozės „Tvarkai ir teisingumui“ nėra palankios. „Vilmorus“ ir „Spinter“ apklausų duomenimis, partija neperžengs 5 proc. slenksčio. Tuo metu BNS partijų lyderių apklausa žada jiems 6,5 proc.

Tuomet partijai prognozės buvo palankesnės – 9,5-13,9 proc. balsų. Po pirmojo turo daugiamandatėje apygardoje partija surinko 7,3 proc. balsų, o po antrojo turo užsitikrino iš viso 11 mandatų. Šeši jų buvo išrinkti daugiamandatėje apygardoje: Vytautas Kamblevičius, Kęstas Komskis, Andrius Mazuronis, Valentinas Mazuronis, Ona Valiukevičiūtė, Remigijus Ačas.

Vienmandatėse po antrojo turo pergalę šventė Kęstutis Bartkevičius, Petras Gražulis, Jolita Vaickienė, Julius Veselka, Remigijus Žemaitaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min