Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Paksas: „Būtų garbinga, jei Mazuroniai atsisakytų mandatų“

Rolandas Paksas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamentinės partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolandas Paksas sako, kad iš partijos išėję europarlamentaras Valentinas Mazuronis ir Seimo narys Andrius Mazuronis turėtų atsisakyti ir su šia partija iškovotų Seimo nario ir Europos Parlamento nario mandatų, mat abu yra išrinkti pagal šios partijos kandidatų sąrašus ir įsipareigoję vykdyti jos programą.

„Būtų baisiai smagu, jei žmogus, kuris gauna mandatą dirbti įvairiose institucijose – ar Lietuvos Seime, ar dar kažkur – su partijos programa, su kolektyvu ir su partija, kai jo nuomonė pasikeičia, padėtų mandatą. Sakytų: „Man jau ne pakeliui, man jie nebepatinka, tai aš padedu mandatą ir tada tęsiu politinį gyvenimą ar kitoj komandoj, ar savarankiškai“. Tai, mano nuomone, būtų garbinga, bet per paskutinius 25 metus aš tokių atvejų neatsimenu. Turbūt ir dabar taip nebus“, – kalbėjo partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas.

R.Paksas sakė, kad antradienį V.Mazuronio priimtas sprendimas jo nė kiek nenustebino, tačiau neslėpė norėjęs, kad tai atsitiktų anksčiau.

Kažkoks ištemptas procesas išėjo, – teigė R.Paksas.

„Šį sprendimą vertinu, kaip logišką seką to, kas buvo pastaruosius metus ar pusantrų. Tai nebuvo man ypatinga naujiena, nes to link eita ilgai. Kažkoks ištemptas procesas išėjo. Gal dėl to, kad daugiau dėmesio būtų“, – svarstė, kodėl V.Mazuronis tempė taip ilgai, R.Paksas.

Anot jo, būtų logiška, jei dabar V.Mazuronis pasirinktų ir kitą frakciją Europos Parlamente.

Per didelės politinės ambicijos?

Jis pripažino, kad apie pasitraukimą iš partijos su V.Mazuroniu nuoširdžiai taip ir nepasikalbėjo, nors abu dar praėjusią savaitę dalyvavo Europos Parlamento posėdžiuose Strasbūre, kartu važiavo į darbą autobusu ir ketvirtadienį skrido tuo pačiu lėktuvu.

„Net ir parlamente tam pačiam suole sėdėjome, alkūnė prie alkūnės“, – pažymėjo R.Paksas.

Jis tikino ilgamečiam bendražygiui linkintis sėkmės, gero kelio, gero pasirinkimo, sveikatos ir kad jo politiniai tikslai būtų pasiekti. „Norisi prisiminti tai, kas buvo gera. Tą aš ir darysiu, nes nemėgstu prisiminti to, kas buvo ne visai gera“, – kalbėjo R.Paksas.

Man atrodo, kad jis čia papokštavo. Bet, na, labai nevykusiai, – įvertino R.Paksas.

Jis svarstė, kad V.Mazuronis „Tvarką ir teisingumą“ palikti nutarė dėl to, kad patenkintų savo politines ambicijas.

„Gal tos jo politinės ambicijos labai didelės. Pastarąjį kartą jis norėjo tapti partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininku. Tai buvo paskutinis nepavykęs bandymas. Taip pat norėjo tapti kandidatu į prezidentus, bet partijos kongrese buvo tik 12 balsų už tai, kad nekeltume R.Pakso, o apie 800 balsavo už R.Paksą. Jei esi partijoje, manau, gali ginčytis tol, kol nėra kolektyvinio sprendimo, o paskui turi sustoti ir ginti partijos sprendimą arba ieškoti kitos užuovėjos“, – kalbėjo R.Paksas.

Veikė prieš partiją

Jis išreiškė viltį, kad dėl Andriaus ir Valentino Mazuronių pasitraukimo, „Tvarka ir teisingumas“ nepraras rinkėjų pasitikėjimo ir toliau augs. Pats R.Paksas sako, kad po pagrindinių dviejų kritikų pasitraukimo jam vadovauti partijai nebus nei lengviau, nei sunkiau, tačiau pabrėžė, kad pastaruoju metu Mazuroniai jau užsiėmė „kritika dėl kritikos ir net veikimu prieš partiją“.

Vienu iš tokių V.Mazuronio veiksmų būtų galima pavadinti finansinę paramą ne „tvarkiečių“ kandidatui į Vilniaus merus Petrui Gražuliui, o liberalų keliamam Remigijui Šimašiui, tačiau R.Paksas sako šio epizodo nesureikšminantis.

„Man atrodo, kad jis čia papokštavo. Bet labai nevykusiai. Nei tam kandidatui už tuos pinigus būtų galima ką nors reikšmingo padaryti, bet žmonėms pasirodė nelabai gražu“, – pripažino „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min