Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Paksas neigia įtarimus, kad jis nenorėjo jam prisiekti vėl leisiančios Konstitucijos pataisos

Rolandas Paksas
Luko Balandžio nuotr. / Rolandas Paksas
Šaltinis: 15min
0
A A

„Tvarkos ir teisingumo“ lyderis, europarlamentaras Rolandas Paksas interpretacijomis vadina anksčiau partijos kolegos Petro Gražulio išsakytą mintį, kad atsivėrusi galimybė kandidatuoti į prezidento postą jam būtų nepalanki. Tačiau R.Paksas neslepia, kad pats paprašė P.Gražulio pasiūlyti Seimui atidėti balsavimą dėl Pagrindinio įstatymo keitimo.

Ketvirtadienį Seimas ketino antrą kartą balsuoti dėl Konstitucijos pataisos, kuri leistų Rolandui Paksui vėl tapti prezidentu ar Seimo nariu.

Dabar dar suspėti į šių metų prezidento rinkimų traukinį P.Paksui nebeliko jokių šansų.

P.Gražulis paprašė balsavimą atidėti, argumentuodamas, kad Seimui nepakaks balsų priimti šią pataisą. Konservatoriai ketvirtadienį pareiškė, kad balsuos prieš. Konstitucijos pataisai reikia 94 Seimo narių pritarimo.

Į šiuos prezidento rinkimus R.Paksas jau nebespės. Jei ketvirtadienį Seimas būtų priėmęs Konstitucijos pataisas, jos būtų įsiagaliojusios tik vasario 23 dieną. Tuomet parašams surinkti R.Paksas būtų turėjęs aštuonias dienas. Dabar dar suspėti į šių metų prezidento rinkimų traukinį P.Paksui nebeliko jokių šansų.

Save vadina prezidento rinkimų dirgikliu

R.Paksas 15min.lt sakė P.Gražulio paprašęs siūlyti atidėti balsavimą, nes politikai dėl to nėra sutarę.

„Reikia visų partijų, taip pat ir opozicinių, sutarimo. Jeigu konservatoriai prieš, balsų nepakanka, – sakė „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis. – Prezidento rinkimų dirgiklis ir mano pavardė, kuri dabar šmėžuoja, kaip patenkanti į antrą turą, matyt, politikams neleidžia laisvai ir demokratiškai išsakyti savo nuomonę. Todėl ir buvo padarytas sprendimas nukelti balsavimą, tada vienas dirgiklis nusiims – mano dalyvavimas prezidento rinkimuose“.

Jis priminė, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas Lietuvai buvo davęs pusmetį pataisyti įstatymus taip, kad priesaiką sulaužęs žmogus po tam tikro laiko (pataisoje siūlyti 8 metai – aut.) galėtų ir vėl eiti pareigas, kuriose reikia duoti priesaiką. Tuo metu po šio sprendimo jau praėjo trys metai, ir, anot R.Pakso, Lietuva tuoj bus pradėta linksniuoti tarptautinėse institucijose.

R.Paksas nori ir toliau vaidinti kankinį?

P.Gražulis neslėpė, kad ketina prašyti konservatorių nebalsuoti, ir taip sužlugdyti balsavimą.

Prieš kurį laiką Seimo „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas P.Gražulis prasitarė, kad R.Paksas esą visai nenori dalyvauti prezidento rinkimuose, nes žino, kad pralaimės ir tuo pačiu praras kankinio statusą.

Esą R.Pakso planas toks: stengtis, kad Konstitucijos pataisa nebūtų priimta, o jis, kandidatuodamas į Europos Parlamentą, galėtų reklamuotis save pateikdamas kaip nuskriaustąjį.

Be kita ko, P.Gražulis neslėpė, kad ketina prašyti konservatorių nebalsuoti, ir taip sužlugdyti balsavimą.

Apie šią „Tvarkos ir teisingumo“ strategiją 15min.lt paklaustas R.Paksas sakė: „Aš visada sakau tiesą, ir nieko, išskyrus tiesą“.

Čia pat jis pabrėžė, kad iš tiesų nori siekti prezidento posto.

„Nesiruošiu ir dabar slėpti, kad aš siekiu, mano žodžiai buvo, kad jeigu Seimas priims reikiamus dokumentus, aš dalyvausiu prezidento rinkimuose. Visa kita yra tik interpretacija“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min