Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos propagandinis portalas: Dalia Grybauskaitė galėjo tarnauti KGB

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr / Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
1
A A

Rusijos propagandinis naujienų portalas Rubaltic.ru paskelbė straipsnį, kuriame teigiama, kad Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, studijuodama tuometinio Leningrado A.Ždanovo universitete, esą galėjo būti susijusi su sovietų saugumo organizacija KGB.

Perspėjo apie Rusijos paskelbtą informacinį karą Lietuvai

Priminsime, kad šią savaitę Valstybės saugumo departamentas (VSD) perspėjo, kad Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas – aukščiausi valstybės pareigūnai ir dalis parlamentarų buvo informuoti, kad artimiausiu metu gali būti platinama nepalanki informacija apie prezidentę D.Grybauskaitę, kitus aukštus šalies pareigūnus.

Tuomet skelbta, kad Rubaltic.ru nuolat dedama prieš Lietuvą nukreipta propagandinio, dezinformacinio pobūdžio informacija ir siekiama portale skelbiamą informaciją paskleisti Lietuvos viešojoje erdvėje.

„Matyt, net VSD vis dar neapsisprendė, ar Rusijos tarnybos privalo rasti netikrus liudininkus ir padirbtus dokumentus, ar vis dėlto archyvuose rasti tikrų įrodymų dėl juodųjų Lietuvos politikų biografijos puslapių. Bet labiausiai stebina Vilniaus reakcija į ruošiamą „provokaciją“. Išėjo gana komiškai. Lietuvos politikai pasirodė kaip cirko artistai iš animacinio filmuko apie Funtiką, kurie, slėpdami paršelį, iš anksto pareiškė „Su nusikaltėliu Funtiku aš nepažįstamas.“ Vilniuje staiga pasklido informacija, kad greitai apie prezidentę ir kitus Lietuvos politikus bus paskelbta informacijos apie jų sovietinę praeitį, bet tai esą vien melas ir provokacija. Kaip galima kaltinti sufabrikavus faktus, kurių dar net nėra?“ – rašo portalas.

„Nebent visi jie turi savo „Funtikus“, kurių nebenori pažinoti, taip pat ir prezidentė. Ši paslaptis galbūt nėra tokia paprasta, kad jau kelia šitokią antirusišką isteriją dar jos neatskleidus. Ypač turint omeny, kad apie D.Grybauskaitę ir taip žinoma nemažai dalykų iš sovietinės biografijos“, kurie nepuošia jos kaip Nepriklausomos Lietuvos gynėjos. Vadinasi, tie faktai, kurių taip bijoma Vilniuje, kur kas įdomesni, negu, tarkim, visiems žinoma istorija, kad D.Grybauskaitė iki 1990 metų dėstė politinę ekonomiką Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje ir buvo aktyvi Komunistų partijos narė. Matyt, tie faktai baisesni ir už informaciją, kad prezidentės tėvas dirbo NKVD. Kad ir paprastu milicininku, bet tai esą prezidentė ilgai slėpė. Juk kaip nežiūrėsi, lietuvių akimis, NKVD yra tarsi „sovietinės okupacijos“ sinonimas“, – tęsia portalas.

Toliau portalas prisimena praėjusiais metais per televiziją TV3 taip ir neparodytą Rūtos Janutienės sukurtą ir iš anksto anonsuotą laidą „Paskutinė instancija“. Laidoje turėjo būti atskleista iki šiol neskelbtų faktų apie prezidentę Dalią Grybauskaitę, kurių ši esą nenusiteikusi viešinti.

„Tikriausiai nauji Maskvos archyvų duomenys D.Grybauskaitei baisesni net už tai, ko Lietuvos žiūrovai taip ir nepamatė 2012 m. per TV3, kai turėjo būti parodyta laida „Paskutinė instancija“, kurią rengė žurnalistė R.Janutienė. Šitoje laidoje esą ketinta papasakoti apie tai, kad Lietuvos vadovė neva turi lenkiškas šaknis ir kad Lietuvai paliekant Sovietų Sąjungą D.Grybauskaitė ne tik nekovojo dėl šalies Nepriklausomybės, bet net ir nepritarė siekiui suformuoti nacionalinės pakraipos politinį elitą. R.Janutienė ketino lietuviams papasakoti, kad po Lietuvos komunistų partijos skilimo D.Grybauskaitė liko ištikima Maskvai, dėl to net buvo paaukštinta partinėje mokykloje, o dramatiškų susidūrimų su sovietine kariuomene metu partinės mokyklos vadovybės paprašė atostogų Druskininkuose“, – rašo Rubaltic.ru.

Lietuvos VSD moka intriguoti. Jeigu ne jų pastangos, dabar niekas nekeltų panašių klausimų. Ir dabar visai nesvarbu, atsiras ar ne tie kompromituojantys dokumentai, rašo Rusijos propagandinis naujienų portalas.

Toliau teigiama, kad esą informacija, kurios Vilniuje laukiama iš Kremliaus, kur kas labiau šokiruos.

„Galbūt tai bus, pavyzdžiui, apie įtartinas D.Grybauskaitės skolas besimokant universitete? Leningrafo valstybiniame A.Ždanovo universitete, Ekonomikos fakultete ji mokėsi nuo 1976 m., bet pabaigė jį tik po 7 metų 1983 m. Kas galėjo būsimąją Lietuvos kovotoją su viskuo, kas rusiška ir sovietiška, taip ilgai užlaikyti? Gal KGB kursai, pavyzdžiui?“ – svarsto Rusijos propagandinis naujienų portalas.

„Lietuvos VSD moka intriguoti. Jeigu ne jų pastangos, dabar niekas nekeltų panašių klausimų. Ir dabar visai nesvarbu, atsiras ar ne tie kompromituojantys dokumentai. Lietuvos specialiosios tarnybos pačios padarė tai, kuo kaltina Kremlių – privertė eilinį kartą patikėti, kad Lietuvos vadovų spintose slepiasi nemažai griaučių“, – baigia portalas.

Informacinės atakos gali tapti intensyvesnės dėl Lietuvos pirmininkavimo ES

VSD vadovas Gediminas Grina ketvirtadienį žurnalistams patvirtino, kad informacinės atakos gali tapti intensyvesnės dėl Lietuvos pirmininkavimo ES.

„Ne tik kad bus, pagal mūsų surinktus duomenis, jos gali tiesiog intensyvėti, – žurnalistams Seime sakė G.Grina. – Čia ne savaičių ar dienų klausimas, o suintensyvėjimo klausimas.“

Pasak VSD vadovo, informacinė propaganda „suintensyvėja prieš priimant kažkokius strateginius sprendimus ar kažkokiems įvykiams artėjant“.

Jo teigimu, informacinės atakos gali būti nukreiptos prieš valstybės vadovus: „Gali ir prezidentė, ir premjeras būti.“

„Paprastai pagrindinis atakų dėmesys nukreipiamas bet kokių Lietuvos vadovybės sprendimų kritikai, nepriklausomai, kas yra valdžioje“, – tuomet kalbėjo VSD vadovas.

Tuo metu D.Grybauskaitė ketvirtadienį pareiškė esanti informuota, kad prieš Lietuvą ir ją asmeniškai bus rengiamos informacinės provokacijos.

Valstybės saugumo departamentas (VSD) patvirtino ketvirtadienį perdavęs raštą valstybės vadovams apie galimas informacines provokacijas, tačiau paprašė prokurorų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto informacijos atskleidimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min