Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti
2010 06 24

R.Žilinsko, P.Gražulio ir K.Uokos teisinio imuniteto panaikinimo klausimas gali būti atidėtas iki rudens

Seimas iki rudens gali negrįžti prie generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn „tvarkietį“ Petrą Gražulį ir konservatorių Kazimierą Uoką bei suvaržyti Seimo Krikščionių partijos frakcijos nario Roko Žilinsko laisvę.
Seimo salė
Seimo salė. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

„Matyt, šį klausimą kelsime į rudens sesiją, nes kitą savaitę baigiasi Seimo plenariniai posėdžiai, nebus spėta to klausimo įtraukti į darbotvarkę“, – BNS sakė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas.

Jo vadovaujamai komisijai pavesta pateikti parlamentui siūlymus, kaip toliau elgtis, kai dauguma parlamentarų nusprendė, kad nereikia sudaryti laikinųjų komisijų, kurios įvertintų generalinio prokuroro kreipimąsi dėl minėtų Seimo narių.

Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė, arba ne mažiau kaip 71, visų Seimo narių.A.Salamakino teigimu, nors Etikos ir procedūrų komisija planuoja posėdžiauti kitą savaitę, esą nebeliks laiko šio klausimo apsvarstyti plenariniame posėdyje. „Yra siūlymas atidėti rudeniui, gal tada bus ramesnis svarstymas“, – svarstė jis.

Politikas neslėpė, kad dėl tokio sprendimo apsitarta su Seimo vadovybe.

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas duoti sutikimą baudžiamojon atsakomybėn patraukti per gėjų eitynes gegužės mėnesį Vilniuje policijos pareigūnų nurodymų nevykdžiusius P.Gražulį ir K.Uoką. Taip pat jis prašė leisti suvaržyti R.Žilinsko laisvę, nes teisme nagrinėjama jo administracinių pažeidimų byla dėl nedidelio chuliganizmo bei policijos pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems.

Tačiau tą pačią dieną dauguma parlamentarų nepritarė, kad būtų sudarytos laikinosios komisija, turinčios parengti rezoliucijų projektus, ar patenkinti prokuroro prašymus.

Už komisijos sudarymą dėl R.Žilinsko laisvės suvaržymo balsavo 47 Seimo nariai, prieš buvo 15, 33 susilaikė. Už komisijos sudarymą dėl P.Gražulio ir K.Uokos buvo 39 parlamentarai, prieš balsavo 29, 30 susilaikė.

Be Seimo leidimo teismai negali nagrinėti minėtų Seimo narių bylų.

Parlamentarai siekė išvis atsisakyti sudaryti komisijas ir tokiu būdu atmesti generalinio prokuroro prašymus, bet Seimo posėdžiui pirmininkavęs parlamento vicepirmininkas Česlovas Juršėnas teigė, kad pagal Seimo statutą parlamentarai turi sudaryti komisijas. O vėliau balsuodami dėl jų parengtų rezoliucijų, gali neduoti sutikimų panaikinti R.Žilinsko, P.Gražulio ir K.Uokos teisinį imunitetą.

Nutarta prašyti Etikos ir procedūrų komisijos, kaip elgtis toliau.

Pagal Seimo statutą, remdamasis generalinio prokuroro prašymu Seimas turi sudaryti komisiją, kuri privalo parengti rezoliucijos projektus, ar patenkinti prokuroro prašymą, ar ne.

Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, ji gali būti priimta, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė, arba ne mažiau kaip 71, visų Seimo narių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius