Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 24d. 09:22

S.Cichanouskajos kreipimasis: Baltarusija pakils kaip feniksas iš pelenų

Sviatlana Cichanouskaja
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Sviatlana Cichanouskaja
Didžiausios demonstracijos Baltarusijos istorijoje rodo, kad žmonės pabudo, o Aliaksandras Lukašenka, siekdamas išlikti prezidentu, nori įkaitais paimti visą tautą, rašoma opozicijos kandidatės Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlanos Cichanouskajos laiške Konstantino Kalinausko konferencijos dalyviams.

„Jeigu ko ir reikia pasimokyti iš istorijos, tai kad laisvės ir nepriklausomybės niekas neduoda šiaip sau. Reikia dėl jos kovoti, reikia jos nusipelnyti. Mano tauta šiuo metu mokosi šią pamoką.

Šiuo metu mūsų šalies sostinėje ginkluotosios pajėgos grasina taikiems protestuotojams už tai, kad jie išdrįso kalbėti. Vienas žmogus nori įkaitais paimti visą tautą, kad išliktų prezidentu“, – S.Cichanouskajos laišką skaitė Seimo narys, vienas iš konferencijos organizatorių Žygimantas Pavilionis.

Pasak S.Cichanouskajos, didžiausios demonstracijos Baltarusijos istorijoje aiškiai rodo, kad žmonės pabudo.

„Mes jau daugiau nebebijome. Baltarusija pakils kaip feniksas iš pelenų. Aš labai didžiuojuosi savo žmonėmis ir tikiuosi, kad Konstantinas Kalinauskas didžiuotųsi mumis“, – rašoma S.Cichanouskajos kreipimesi.

Baltarusijoje masiniai protestai kilo rugpjūčio 9 dieną, kai valdžios pareigūnai paskelbė, esą juos nugalėjo ilgametis šalies vadovas A.Lukašenka. Pirmosios dienomis pareigūnams brutaliai malšinant protestus, buvo sulaikyta apie 6,7 tūkst. žmonių. Iš izoliatorių paleisti taikūs protestuotojai pasakoja apie smurtą ir kankinimus.

S.Cichanouskaja į Lietuvą atvyko rugpjūčio 10-osios naktį – po to, kai kelias valandas praleido Baltarusijos Centrinio rinkimų komiteto (CRK) būstinėje. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tuomet skelbė, kad S.Cichanouskaja „matomai patyrė tam tikrą spaudimą“ ir „neturėjo daug pasirinkimo, kaip tik palikti šalį“. Esą Baltarusijos pareigūnai „netrukdė išvykimui, dar ir pagelbėjo“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min