15min be reklamos
2023 02 24, 06:30

S.Gentvilas su policijos vadovu aptars bendradarbiavimą tiriant nelegalų atliekų tvarkymą

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas su Policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla penktadienį aptars bendradarbiavimo stiprinimą tiriant nelegalaus atliekų išvežimo, tvarkymo atvejus bei baudžiant pažeidėjus.

„Kalbėsim dėl bendradarbiavimo policijos ir Aplinkos apsaugos departamento (AAD), dėl reidų kartu darymo, tam tikrų operacijų artimiausiu metu. Taip pat dėl mokymų, kad padėtų apmokydama policija AAD pareigūnams", – BNS sakė ministro patarėja komunikacijai Aistė Žilinskienė.

Pasak ministerijos, AAD direktorius Giedrius Kadziauskas susitikime pristatys sutartą priemonių planą atliekų vežimo kontrolei stiprinti.

Toks planas buvo parengtas po portalo „15min“ paskelbto tyrimo dėl nelegalaus atliekų verslo – jis atskleidė nelegalius sąvartynus Vilniaus rajone, Marijampolio miške bei sostinės Kazbėjų gatvėje.

Pats ministras yra žadėjęs Vyriausybei teiks pataisas, numatančias baudžiamąją atsakomybę už gamtai padarytą žalą. Pasak ministerijos, Baudžiamojo kodekso pataisos tiksliau apibrėš aplinkosauginių pažeidimų kriterijus, kurie būtų laikomi baudžiamąja veika, o tai „sudarys galimybę taikyti baudžiamąją atsakomybę už gamtai padarytą žalą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min