Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 27d. 00:49

Š.Marčiulionis sako norintis įgyvendinti savo projektus, o ne pakliūti į EP

Šarūnas Marčiulionis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Šarūnas Marčiulionis

Su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga antruoju numeriu Europos Parlamento (EP) rinkimuose kandidatuojantis Šarūnas Marčiulionis sako, kad nėra politikas, kad neturi tikslo pakliūti į EP, o nori įgyvendinti savo projektus, susijusius su sportu. Buvęs krepšininkas tikina gavęs ir LVŽS lyderio Ramūno Karbauskio pažadą, kad Lietuvoje atsiras sporto krepšelis.

Visgi, remiantis pirminiais duomenimis, Š.Marčiulioniui teks keliauti į Briuselį.

„Yra keli projektai, kuriuos aš noriu tęsti, kas liečia sportininkus [...] – būčiau [EP] ar nebūčiau. Kitas dalykas dėl jėgos salelių, tai būtų projektas su mokyklomis, aš irgi noriu jį tęsti, nes matyčiau prasmę. Man tas rinkimas – nepagrindinis dalykas. Man pagrindinis dalykas – projektai, ką aš galiu nuveikti, savo laiką aukodamas Lietuvai“, – komentavo Š.Marčiulionis.

„Galima nuveikti tuos pačius dalykus nebūnant EP nariu“, – pridūrė jis.

Gal ir nereikės eiti.

Klausiamas, tai gal nereikėjo eiti į EP, o tiesiog juos ir įgyvendinti, Š.Marčiulionis atsakė: „Labai gera mintis. Galima įgyvendinti ir taip. Žiūrėsim. Gal ir nereikės eiti.“

Jei visgi pakliūtų į EP, Š.Marčiulionis teigė ten rūpinsiantis sveikatingumu ir vaikų sportu.

„Visi džiaugiamės rezultatais, sveikinam sportininkus, o kada ateina realybė, kada sportininkui reikia gyventi po karjeros 30–35 metai, tada jie pamiršti yra. Tas socialinis klausimas, darbo klausimas yra aktualus [...]. NBA žadėjai – septyneri metai po karjeros 70 proc. bankrutavę. Kalbant apie mūsų žaidėjus, manau, problema yra didžiulė, bet jos nematom, kol kas“, – kalbėjo buvęs krepšininkas.

Kandidato manymu, Lietuvoje turėtų veikti agentūra, greičiausiai viešoji įstaiga, kurioje buvę sportininkai galėtų kreiptis pagalbos. Agentūra, kaip teigė Š.Marčiulionis, vadintųsi „Be the leader again“.

„Kreipiasi sportininkai, priklausomai nuo jo lygio, užpildo anketą, jis skenuojamas visais kampais – anketa žymiai platesnė, ne paprasta. Išsiaiškinamos jo problemos, kur jis klumpa, kur jam nesiseka. Tada vyksta kursai, arba jis keičia profilį, ar grįžta mokytis neakivaizdžiai, ar eina dirbi su vaikais“, – kokiu principu veiktų agentūra pasakojo buvęs sportininkas.

Kita jo idėja – jėgos salos mokyklų sportinėse zonose, įkurtos Europos Sąjungos lėšomis.

„Treniruokliai būtų parengti specialistų, su stogu, jeigu būtų krituliai, kad būtų normali danga. Kad tie vaikai turėtų galimybę individualiai eiti – apie 10–12 vaikų [...]. Fizinio lavino mokytojas rekomenduotų [sportuoti] su mentoriumi, o tie mentoriai galėtų būti iš to paties sportininkų tarpo [...], atlikti pratimus – apšilimas, lankstymasis, dešimt raumenų grupių pagrindinių [...]“, – pasakojo Š.Marčiulionis.

Plius – tada būtų krepšelis sportinis – Ramūnas Karbauskis yra pažadėjęs, kad jis bus.

„Plius – tada būtų krepšelis sportinis – Ramūnas Karbauskis yra pažadėjęs, kad jis bus. Tai vadinsis sportinių įgūdžių formavimo krepšelis. Jis pažadėjo – kaip kultūrai yra pinigai, taip bus ir sporto. Pavadinimas dar negalutinis“, – dėstė jis.

Klausiamas, kodėl į EP pasirinko kandidatuoti su LVŽS, Š.Marčiulionis teigė paprasčiausiai gavęs tokį pasiūlymą, o jis esą sutapo su paties mintimis.

„Priėmiau pasiūlymą“, – nurodė Š.Marčiulionis, tikino kampanijos metu sutikęs labai daug įdomių žmonių, kurie, anot jo, susidomėjo iniciatyvomis.

„Su jais darome pristatymus. Švietimo ministerijoj darysim, Sporto federacijos asociacija labai domisi tuo projektu“, – pažymėjo kandidatas.

„Aš nesu politikas. Projektai, kurie man patinka... Dedikuoju savo laiką šitiems dalykams“, – klausiamas apie ateitį su LVŽS patikino Š.Marčiulionis.

Jis taip pat teigė neturintis jokių finansinių susisaistymų su LVŽS.

Teiraujantis, ar LVŽS nepasinaudojo jo vardu, populiarumu, kad pritrauktų dėmesio savo sąrašui, kandidatas su tuo nesutiko: „Man tai suteikė galimybę sutikti žmones, kurie yra užsidegę tais projektais, kurie su manim tą dalyką darys. Aš manau, tai yra galimybė susitikti.“

Š.Marčiulionis tikino, kad jo idėjos bus įgyvendintos su specialistų pagalba. „Valdžioj dirba ne tik valstiečiai-žalieji“, – pabrėžė jis.

Kalbėdamas apie darbą EP, jis nurodė norintis imtis iniciatyvos ir kurti sporto, jaunimo reikalų komitetą. O iki to, kol toks įsikurtų, teigė, kad artimas būtų švietimo komitetas.

Pirminiais VRK duomenimis, LVŽS EP teks du mandatai. Vienu daugiau nei dabar.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min