Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 08 16, 11:54

S.Skvernelis apie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą: laikas duoti atsakymus, kaip buvo išleistos lėšos

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis nepriimtina vadina situaciją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (KMPMC). „15min portale pateikiami akivaizdūs piktnaudžiavimų faktai centro vadovybės iki šiol ignoruojami, o ilgiau nei 120 dienų sirgusi KMPMC direktorė Laimutė Anužienė ir toliau išvengia atsakomybės“, rašoma premjero pranešime.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Trečiadienį portale 15min aprašyta valstybės turto užvaldymo schema aiškiai rodo, kad ši profesinio mokymo įstaiga nebuvo tinkamai prižiūrima, o buvę švietimo ministrai ne tik nesivargino įsitikinti, kokiems tikslams keliauja valstybės lėšos, bet ir įvairiais būdais padėjo giminių ir artimųjų grupelei gauti asmeninės naudos valdant valstybės finansuojamą švietimo įstaigą. Toliau taip nebus.

Mes kreipėmės į teisėsaugos institucijas. Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) vykdo tyrimus. Teisėsaugos institucijos turės pateikti atsakymus ir į naujus klausimus. Kaip KMPMC patalpos perėjo į privačias rankas, kokį vaidmenį čia atliko centro vadovės pavaduotojos Jolantos Valiulienės ir centro ūkio dalies vadovo Algimanto Mockeliūno valdoma įmonė „Valedija“? Turi būti atsakyta, ar centro vadovės butas buvo rekonstruotas naudojantis ES lėšomis. Taip pat išsiaiškina, ar vykdydamas pirkimus iš darbuotojų valdomos įmonės KMPMC nepažeidė teisės aktų“, – teigė S.Skvernelis.

Pasak jo, dėl KMPMC vadovės nedarbingumo lapelio ši situacija užsitęsė, tačiau joks nedarbingumo lapelis negali būti indulgencija nuo atsakomybės už priimtus sprendimus.

Švietimo ir mokslo ministrė yra pareiškusi, jog L.Anužienė nebeturi ministerijos pasitikėjimo ir bus atleista iš užimamų pareigų. Šiuo metu centro vadovė yra grįžusi į darbą ir artimiausiu metu turės būti išspręstas klausimas dėl jos tinkamumo vadovauti profesinio mokymo centrui.

„Suprantu dalininkų norą ginti KMPMC vadovę, kurios dėka ilgus metus iš valstybės biudžeto į šį profesinį mokymo centrą plaukė didžiulės lėšos. Atėjo laikas duoti aiškius atsakymus, kaip tos lėšos buvo leidžiamos. Žiniasklaidoje pateikti faktai, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvados, teisėsaugos institucijų pradėti tyrimai aiškiai rodo, kad KMPMC reikia skubių pasikeitimų ir kur kas daugiau skaidrumo. Tai bus užtikrinta“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Į Generalinę prokuratūrą kreipiasi ir konservatoriai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Ingrida Šimonytė ir Arvydas Anušauskas po 15min publikacijų taip pat kreipėsi į švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei Generalinę prokuratūrą dėl nesibaigiančių skandalų Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre.

„Seimo nariai švietimo ir mokslo ministrės klausia, ar buvo atliktas minėtų aplinkybių, susijusių su disponavimu valstybei nuosavybės teise priklausančiu turtu ir kitais sandoriais su UAB „Valedija“ tyrimas? Taip pat domimasi, kokių žingsnių buvo imtasi dėl valstybei priklausančio ir mokesčių mokėtojų lėšomis pagerinto turto neteisėto perleidimo privatiems asmenims? Galų gale, kokių priemonių bus imamasi, kad įstaigai net laikinai nevadovautų asmenys, kurių veikla kelia abejonių tiek interesų konflikto valdymo, tiek atitikimo įstatymams požiūriu?

„Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre nesiliauja rastis istorijos, keliančios klausimų tiek dėl vadovų gebėjimų, tiek dėl valdomo turto ir projektams skirtų lėšų panaudojimo. Žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija atskleidė naujų galimų korupcijos ir neteisėto veikimo apraiškų, į kurias žvelgti pro pirštus negalima“, – komentavo I.Šimonytė.

Kartu parlamentarai Generalinės prokuratūros prašo imtis visų reikalingų priemonių ginti viešąjį interesą, ištirti nurodytas aplinkybes ir grąžinti galimai neteisėtai perleistą privačiai nuosavybei valstybės turtą į valstybės rankas.

„Galimas piktnaudžiavimas europinėms lėšomis visada gali skaudžiai atsiliepti valstybei, nes pasitvirtinus įtarimams gali reikėti grąžinti gautas lėšas. Būtent todėl atsakingi pareigūnai turi patikrinti šį atvejį“, – komentavo A.Anušauskas.

Parlamentarai I.Šimonytė ir A.Anušauskas taip pat kreipėsi į Valstybės kontrolę prašydami informuoti, ar buvo atlikti kokie nors kontrolės veiksmai vertinant šio projekto įgyvendinimo rezultatus ir jų atitikimą paramos skyrimo sąlygoms.

Kaip trečiadienį rašė 15min, oficialūs duomenys atskleidžia, kaip valstybei priklausančiame pastate staiga atsirado gyvenamosios patalpos ir kaip, švietimo ir mokslo ministru dirbant liberalui Gintarui Steponavičiui, šias patalpas užvaldė Anužių giminė.

O kad būtų dar gražiau – prie Anužių turto atsiradimo tiesiogiai prisidėjo ir dabartinė laikinoji KMPMC vadovė, Laimutę Anužienę nuo visų negandų krūtine užstojanti Jolanta Valiulienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min