Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 8d. 15:19

S.Skvernelis, konservatorių partiją pavadinęs antivalstybine, žodžių neatsiima

Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Premjeras Saulius Svernelis, opozicinę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partiją pavadinęs antivalstybine, šių žodžių neatsiima ir teigia nematantis dėl ko už juos turėtų atsiprašyti.

„Neatsiimu aš nieko, nematau, ir dėl ko atsiprašinėti. Galim kalbėti faktais ir argumentais. Reikia prisiminti interviu kontekstą – biudžeto priėmimas. Galima vertinti kiekvieną politinę jėgą, kuri nori palikti valstybę gyventi be pagrindinio dokumento, be pagrindinio teisės akto, ir plenarinio posėdžio metu renka parašus, kad būtų vetuotas valstybės biudžetas“, – trečiadienį spaudos konferencijos metu po Vyriausybės posėdžio kalbėjo ministras pirmininkas.

TS-LKD antivalstybine partija S.Skvernelis pavadino praėjusių metų pabaigoje, interviu metu „TV3“ televizijai.

„Tai yra antivalstybinė partija, kuri skurdino žmones, niekada neįgyvendino, nepadarė nė vieno strateginio projekto, Lietuvai reikalingo“, – sakė jis.

Paprašytas patikslinti, ką turi omenyje, premjeras tikino, kad TS-LKD veikia prieš Lietuvą.

„Jūs pasakykite, kada ji veikė už valstybę? Ji daro visus žingsnius, kurie galiausiai nukreipti prieš mūsų valstybę arba visuomenę. Žmonės buvo skurdinami, buvo įvairūs sprendimai, kurie finansinę naštą užkrovė ne vienam dešimtmečiui į priekį, padaryti nesuprantami sprendimai“, – paaiškino ministras pirmininkas.

Į šiuos jo žodžius sureagavo konservatorių partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis ir vylėsi atsiprašymo.

„Linkėdamas sveikatos ir ramybės tikiuosi, kad premjeras atras savyje drąsos atsiprašyti“, – feisbuke parašė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

Politikas nesiėmė spėlioti, kas paskatino S.Skvernelį nusiųsti minėtą „ypatingą sveikinimą“, tačiau apgailestavo, kad taip buvo įžeisti partizanai, tremtiniai ir kiti valstybei nusipelnę asmenys – visi, kurie yra partijos nariai.

„Galime politiškai vertinti tuos, kurie šiandien yra Seime. Ką jau ten, gali jie ir nepatikti, gali kviesti už juos nebalsuoti. Bet galėtų viena valstybės galvų nepamiršti, kad savo žodžiais pažemina ne tik jam nepatinkantį vieną ar kitą politiką, bet ir visus Tėvynės sąjungos narius: partizanus, tremtinius, politinius kalinius krikščionis demokratus, tautininkus, Nepriklausomybės akto signatarus, Konstitucijos autorius, valstybės vadovus, valstybės tarnautojus.

Visus tuos, kurie šiandien yra partijos nariai ir už Lietuvą kovojo dar tada, kai premjeras nebuvo gimęs. Visus tuos, kurie Lietuvą kūrė, kai reikėjo ją išvaduoti iš sovietų gniaužtų. Ir tuos, kurie tiki, kad dėl Lietuvos negalima nuleisti rankų“, – dėstė G.Landsbergis.

Balsuodama dėl 2020 metų valstybės ir savivaldybių biudžeto TS-LKD frakcija Seime reiškė prieštarą, prašė prezidento veto.

Trečiadienį spaudos konferencijos metu S.Skvernelis taip pat užsiminė, kad sausio 14-ąją galime laukti sprendimų dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus tolesnio darbo bei naujojo ekonomikos ministro. Daugiau apie tai – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min