Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 17d. 13:04 , Atnaujinta: 2020 lapkričio 17d. 14:53

S.Skvernelis: nuompinigiai Seimo nariams gerokai padidintų išlaidas

Seimo viešbutis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo viešbutis
Kadenciją baigiantis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad privatizavus Seimo viešbutį ir mokant nuompinigius Seimo nariams išlaidos būtų gerokai didesnės už Seimo viešbučio išlaikymą.

„Kaip beskaičiuotume, jeigu bus reali kompensacija už gyvenimą, tada bus gerokai didesnės išlaidos nei šiandien to vadinamojo Seimo viešbučio“, – žurnalistams antradienį Seime sakė S.Skvernelis.

Jis taip pat tvirtino, kad tokiu atveju „gyvenpinigiai“ turėtų būti mokami visiems Seimo nariams.

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma šią savaitę naujienų portalui delfi.lt teigė tarp valdančiųjų girdintis „daug balsų“, siūlančių atsisakyti Seimo viešbučio.

S.Skvernelis šaržuoja tokias kalbas.

„Turbūt pats svarbiausias šiuo metu valstybei yra darbas, nes jeigu Seimo viešbučio neatsisakysim ir neprivatizuosim, tai šalį ištiks ekonominė katastrofa“, – juokavo Vyriausybės vadovas.

Jis priminė, kad Vyriausybė buvo parengusi ministerijų miestelio investicinius projektus.

I.Šimonytė: skubos tvarka sprendimų nebus

Konservatorių kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė sako, kad sprendimą dėl Seimo viešbučio reikėtų priimti atlikus kaštų ir naudos analizę.

„Čia yra dvilypė situacija, viena vertus, jei reikėtų mokėti kažkokius nuompinigius Seimo nariams, kurie nėra vilniečiai, tarsi, atrodo, brangiau, negu kad dabar mokama viešbučio eksploatacija, bet jei mes įvertinsime, kiek reikėtų mokėti, kad Seimo viešbutis būtų kiek atnaujintas ir sutvarkytas, kai kur reikalingi kapitalinio tvarkymo darbai, ten jau kaštų ir naudos analizė atrodo visai kitaip“, – antradienį Seime žurnalistams sakė I.Šimonytė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Pasak kandidatės į premjeres, finansinius skaičiavimus galėtų atlikti Seimo kanceliarija.

„Manau, kad skubos tvarka niekas nieko nedarys, nes ir Seimo biudžetas nuo to priklauso, bet jei kanceliarijoje atsirastų solidi darbo, grupė, kuri gali paskaičiuoti skirtingų variantų kaštus ir naudą ir pasiūlyti Seimui racionaliausią sprendimą, tai būtų vienas iš geresnių darbų, kuriuos galima padaryti“, – kalbėjo I.Šimonytė.

A.Veryga: Seimo viešbutį vadinčiau bendrabučiu

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako Seimo viešbutį vadinantis bendrabučiu, tačiau sąlygos ten normalios, nes yra viskas, ko reikia.

„Aš neturiu kažkokių ypatingų reikalavimų. Aš nedrįstu vadinti viešbučiu, vadinčiau savotišku Seimo narių bendrabučiu“, – žurnalistams antradienį Seime sakė ministras.

„Reikia lovos, reikia virtuvės pasigamint maistui ir vonios nusiprausti, tai viskas ten yra“, – pridūrė jis.

A.Veryga sutinka, kad viešbutyje esanti įranga, baldai – pasenę, tačiau sako, kad sąlygos pernakvoti ten normalios.

„Aišku, tai, kas ten yra likę, mena turbūt mano vaikystės laikus – ir baldai, ir kiti dalykai, bet ten yra švaru ir šilta, yra viskas, ko reikia, labai normalios sąlygos ten“, – teigė A.Veryga.

Seimo kanceliarija praėjusią savaitę pranešė, kad viešbutyje artimiausiu metu už 203 tūkst. eurų bus sutvarkyta 16 blogos arba patenkinamos būklės butų.

Juose bus atliekamas paprastasis remontas – atnaujinama apdaila, santechnika ir pan.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Seimo viešbutis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Seimo viešbutis

Sostinės Gedimino prospekto pabaigoje esančiame Seimo viešbutyje yra 72 butai, iš kurių 11 – geros būklės, visi kiti – blogos arba patenkinamos.

Ateityje ketinama remontuoti ir likusius butus.

Seimo viešbučio pastatas architekto Artūro Eduardo Paslaičio suprojektuotas 1988 metais kaip Prekybos ministerijos žinybinis gyvenamasis namas, jis baigtas statyti 1996 metais.

Visi butai viešbutyje turi po vieną, du ar tris kambarius.

Tai, kas ten yra likę, mena turbūt mano vaikystės laikus – ir baldai, ir kiti dalykai, bet ten yra švaru ir šilta, yra viskas, ko reikia, labai normalios sąlygos ten, – teigė A.Veryga.

Pastatas priklauso Seimo kanceliarijai, kuri ir vykdo jo priežiūrą.

Seimo statutas numato, kad Seimo viešbutyje kadencijos laikotarpiu kanclerio sprendimu gali gyventi parlamentarai kartu su savo šeimos nariais, jeigu to pageidauja.

Pirmumas gyventi Seimo viešbutyje suteikiamas tiems Seimo nariams, kurie neturi ir per paskutinius penkerius metus nuosavybės teise neturėjo gyvenamosios vietos Vilniuje bei turi gyvenamąją vietą, nutolusią daugiau nei 25 km už sostinės ribų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min