Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 16d. 15:47 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 16d. 16:25

S.Skvernelis: pensijos vidutiniškai gali didėti nuo 7 iki 9 procentų

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, senatvės pensijos kitąmet gali didėti nuo 7 iki 9 procentų. Kiek konkrečiai, paaiškės, kai Vyriausybė Seimui pateiks kitų metų valstybės biudžeto projektą.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skaičiuoja, kad kitąmet senatvės pensijos galėtų didėti kiek daugiau kaip 7 procentais. Tačiau šalies ekonomika, kaip numato prognozės, susitrauks.

Trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo S.Skvernelis kartojo, kad pensijos tikrai didės.

Pasak premjero, galutinius duomenis dėl ekonomikos rodiklių galime matyti tik kitų metų pirmąjį ketvirtį.

„Jis gali būti ir nulinis, ir pliusinis. Tačiau kartu su Biudžeto įstatymu bus reikalingos įstatymo korekcijos. Pensijos didės vidutiniškai, matyt, nuo 7 iki 9 procentų. Apie konkretų skaičių galėsime kalbėti tada, kada mes pateiksime biudžeto projektą“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija šiuo metu siekia 377 eurus.

Vidutinė socialinio draudimo senatvės pensija, turint būtinąjį socialinio draudimo stažą, yra 400 eurų.

Žada, kad rinkimai bus saugūs

Paklaustas apie artėjančius Seimo rinkimus, S.Skvernelis aiškino, kad bus užtikrintas tinkamas jų organizavimas. Jie vyks numatytu laiku ir numatyta tvarka.

„Yra numatytos priemonės, kaip bus balsuojama apylinkėse, kokios apsaugos priemonės bus taikomos, kaip galės balsuoti žmonės, kurie yra saviizoliacijoje arba sergantys COVID-19 virusu. (...) Reikalingi finansai irgi yra skiriami. Jeigu bus reikalingi papildomi, tai bus irgi padaryta. Taip kad rinkimai tikrai numatytu laiku, numatyta tvarka įvyks ir jie bus tikrai saugūs“, – teigė premjeras.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Balsavimo apylinkėje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Balsavimo apylinkėje

Trečiadienį Vyriausybė posėdyje Vyriausiajai rinkimų komisijai papildomoms apygardų ir apylinkių rinkimų komisijų narių darbo užmokesčio išlaidoms apmokėti ir Seimo rinkimams organizuoti diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose skyrė kiek per 3,9 mln. eurų.

Vyriausybė pritarė ligos išmokas skirti ir izoliacijoje esančių vaikų iki 8 metų amžiaus, pirmų–ketvirtų klasių pradinukų ir vaikų su negalia iki 21 metų tėvams.

Paklaustas, kodėl pasirinktas vaikų amžius iki aštuonerių metų, S.Skvernelis sakė todėl, kad tokio amžiaus vaikų negalima palikti namuose vienų, be priežiūros.

Trečiadienį Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen paskelbė, kad iki 2030 metų bus siekiama 55 procentais sumažinti taršą. Ką tai reikštų Lietuvos ekonomikai?

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ursula von der Leyen
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ursula von der Leyen

„Kol kas mes šito klausimo nesvarstėme iš esmės Vyriausybės posėdyje, tik preliminariai. O kada svarstysime Vyriausybės posėdyje, tas sprendimas bus išsakytas. Ambicingas tikslas yra tikrai mums įveikiamas“, – tikino S.Skvernelis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min