Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 14d. 10:24 , Atnaujinta: 2020 sausio 14d. 11:32

S.Skvernelis toliau J.Narkevičiaus pusėje: priekaištai ministrui – subliuškę

„Valstiečių“ vedlys Ramūnas Karbauskis sako nemanantis, kad prezidentūros ir valdančiosios koalicijos santykiai pablogės, jei susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius liks eiti pareigas. Premjeras Saulius Skvernelis antradienio rytą pakartojo pasitikintis J.Narkevičiumi, kurio atsistatydinimo reikalauja prezidentas Gitanas Nausėda.

Antradienį į Seimo plenarinį posėdį atvykęs S.Skvernelis paklaustas, apie vyraujantį sprendimą dėl J.Narkevičiaus, kurio likimas turėtų spręstis šiandien vakare vyksiančioje koalicinėje taryboje, sakė, kad sprendimas bus aiškus vakare.

„O dabar tiesiog vyraujantys sprendimai dėl tų informacijų, kurios buvo pateikiamos apie ministrą, priekaištus. Kada mes kalbame apie moralią politiką, tai nemoraliais kaltinimais negalima grįsti tokių dalykų ministro atžvilgiu“, – kalbėjo premjeras.

S.Skvernelis pakartojo, kad J.Narkevičius turi jo pasitikėjimą.

Neįžvelgia argumentų atstatydinimui

Koalicijos partneriams jis žadėjo pateikti informaciją apie paskutinius kaltinimus susisiekimo ministrui. Jie, pasak premjero, yra visiškai niekiniai.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Priminsime, kad G.Nausėda neseniai pareiškė, kad J.Narkevičius savo kuravimo srityje įdarbino 20 su jo atstovaujama Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) susijusių asmenų.

Paklaustas, kaip J.Narkevičius gali toliau dirbti, jeigu prezidentas jam yra išreiškęs nepasitikėjimą, S.Skvernelis atsakė:

„Reikia turėti vėlgi kažkokį argumentą konkretų, dėl ko turi trauktis. Tai yra teisiniai (argumentai – red. past.). Nors kažkas bando sakyti, kad teisiniai ir moraliniai – skirtingi dalykai. Teisės be moralės nebūna. O tie išsakyti priekaištai visi yra subliuškę, dauguma jų buvo pagrįsti melagingais faktais. Tarp jų – paskutinė skandalinga istorija apie 20 pavardžių. Tai yra visiškai absurdiškas kaltinimas, kur nėra nei 20 pavardžių, nėra tiesioginių jokių sąsajų. Nebent priekaištas, kad ministras, viceministras ir dar du politinio pasitikėjimo patarėjai yra LLRA nariai. Bet, matyt, tai yra natūralu ministerijoje, kad ministras ir politinė komanda yra partijos nariai.“

O tie išsakyti priekaištai visi yra subliuškę, dauguma jų buvo pagrįsti melagingais faktais.

Anot S.Skvernelio, kiti ministrai, palikę jo vadovaujamą Vyriausybę, tarkime, buvę aplinkos ir kultūros ministrai Kęstutis Navickas bei Liana Ruokytė-Jonsson, buvo priversti trauktis „už daugiau, nes nesusitvarkė su savo pareigomis“.

S.Skvernelis sakė nemanantis, kad dėl vienos ar kitos personalijos su prezidentu turėtų būti įtempti santykiai. Premjero teigimu, artimiausiu metu jo ir G.Nausėdos susitikimas nėra suplanuotas.

Antradienį į Seimo posėdį taip pat atvykęs J.Narkevičius sakė esantis geros nuotaikos. Jis aiškino nenorintis komentuoti jam žeriamų priekaištų.

„Aš dabar tikrai nenoriu komentuoti, eilinį kartą pasisakyti šiuo klausimu. Viską jau išsakiau“, – teigė jis.

Kartu susisiekimo ministras aiškino, kad jam svarbu turėti premjero, valdančiosios koalicijos, prezidento ir žmonių pasitikėjimą.

Žada prisiimti atsakomybę

„Valstiečių“ lyderio R.Karbauskio įsitikinimu, priežasčių trauktis J.Narkevičiui nėra.

„Trys melai, kurie buvo paskelbti ministro atžvilgiu, kad jis neva brakonieriavo, kad jis neva skyrė savo kolegos kelio remonto pinigus ir kad jis neva įdarbino 20 artimų partijos žmonių, visa tai buvo melas“, – antradienį Seime žurnalistams komentavo politikas.

Jeigu antradienį vakare koalicijos taryba nutars, kad susisiekimo ministras turi tęsti darbą, tokiu atveju, R.Karbauskio teigimu, koalicija parodys pasitikėjimą J.Narkevičiumi ir už tokį sprendimą esą prisiims atsakomybę.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Klausiamas, kokie bus valdančiosios koalicijos ir prezidentūros santykiai, jeigu susisiekimo ministras liks eiti pareigas, „valstiečių“ lyderis teigė nemanantis, kad jie pablogės.

„Nemanau, kad tie santykiai turėtų blogėti dėl to, kad mes prisiimam atsakomybę už ministrą“, – svarstė jis.

Šalies vadovo raginimą atstatydinti J.Narkevičių R.Karbauskis siejo su opozicine Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partija.

„Jeigu dabar konservatorių partija pareikš, kad nepasitiki kuo nors, mes dabar turėsime [asmenį] dėl to atstatydinti? Aš suprantu, šiuo atveju tai – ne konservatorių partija, šiuo atveju, nepasitikėjimą išreiškė prezidentas. Mes labai gerbiam prezidentą ir mes atsakom – pirmiausia, ministras pirmininkas atsako už Vyriausybės narius ir kitaip negalėtų būti. Konstitucijoj ir mūsų įstatymuose tas labai aiškiai apibrėžta“, – kalbėjo jis.

G.Landsbergis: klausimas ištęstas

Konservatorių partijos vedlio Gabrieliaus Landsbergio manymu, valdantieji klausimą dėl susisiekimo ministro ateities turėjo jau būti išsprendę.

„Jeigu jie turėtų sąžinės, padorumo ir apskritai laikytųsi minimalių etikos taisyklių, klausimas jau būtų išspręstas seniai. Ministrai Lietuvoje yra atsistatydinę tikrai dėl mažesnių įtarimų, mažesnių pažeidimų, mažesnių klausimų. Dabar tas klausimas ilgai ištęstas“, – komentavo politikas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Jeigu J.Narkevičius lieka, klausimai gali kilti ir dėl paties premjero, kodėl jis taip dengia poną J.Narkevičių, ar čia nėra dengimas dėl to, kad bandoma apsaugoti save patį dėl keliuko klausimo“, – pridūrė politikas.

Pagal Konstituciją, ministrus premjero teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min