Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 27d. 13:29

S.Skverneliui laukiant skubių atsakymų dėl J.Narkevičiaus, STT vadovas sako, kad tyrimai nuo politikų pasisakymų nepriklauso

Jaroslavas Narkevičius ir Aleksandras Ribnikovas
15min ir asmeninio archyvo nuotr. / Jaroslavas Narkevičius ir Aleksandras Ribnikovas

Premjerui Sauliui Skverneliui skubinant teisėsaugą tirti istoriją dėl susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus namo rekonstrukcijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus teigė, kad teisėsaugos institucijos tyrimus atlieka nepriklausomai nuo to, ką politikai kalba viešojoje erdvėje. Jis akcentavo, kad ikiteisminiai tyrimai atliekami taip, kaip reikia, per tiek laiko, kiek prireikia tai kokybiškai padaryti.

Apie tai, kad laukia greito teisėsaugos institucijų atsakymo dėl J.Narkevičiaus namo remonto, S.Skvernelis kalbėjo praėjusį ketvirtadienį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Saulius Skvernelis

Jis aiškino, kad situacija dėl šios istorijos tikrai ne tokia, kad reikėtų daryti „super sudėtingą“ tyrimą.

„Tiesiog reikia patikrinti tuos faktus, vertinti patikimumą šaltinių ir šaltinio, vertinant visą visumą. Ir priimti sprendimus. Laukiu greito sprendimo ir tada jau darysiu aš išvadas ir sprendimus“, – ketvirtadienį Seime sakė premjeras.

Laukiu greito sprendimo ir tada jau darysiu aš išvadas ir sprendimus.

Trečiadienį po Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdžio, kuriame dalyvavo, Ž.Bartkus žurnalistams sakė per spaudą premjerui neatsakinėsiantis, kada galima tikėtis vykdomo tyrimo rezultatų.

„Aš tik galiu pasakyti, kad STT, kaip ir kitos institucijos, matyt, tyrimus atlieka nepriklausomai nuo to, ką politikai pasisako viešojoje erdvėje. Ir kai kalbame apie terminus, aš tikrai nenorėčiau atlikti jokio ikiteisminio tyrimo turėdamas nustatytą kokį nors terminą – savaitės ar dviejų savaičių. Tai nebūtų teisinga todėl, kad tyrimas nėra prognozuojamas. Nuo pat tyrimo pradžios jis gali kryptį pakeisti, apimtimi keistis. Tyrimo metu gali reikėti atlikti vieną ar kitą reviziją, ekspertizę ir taip toliau“, – akcentavo STT vadovas.

Aš tik galiu pasakyti, kad STT, kaip ir kitos institucijos, matyt, tyrimus atlieka nepriklausomai nuo to, ką politikai pasisako viešojoje erdvėje.

Ž.Bartkus pakartojo, kad ikiteisminio tyrimo institucijos yra nepriklausomos ir tyrimus atlieka taip, kaip reikia, per tiek laiko, kiek reikia tam kokybiškai padaryti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žydrūnas Bartkus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Žydrūnas Bartkus

Jis nurodė, kad tyrimas dėl J.Narkevičiaus namo rekonstrukcijos yra ikiteisminio tyrimo stadijoje.

„Tyrimas atliekamas ir kol kas negaliu apie jį nieko komentuoti“, – sakė STT direktorius.

Vadina šmeižtu

Kaip pirmiausia paskelbė LRT tyrimų skyrius savo publikacijoje, o po to ir kitos žiniasklaidos priemonės, J.Narkevičius sulaukė kaltinimų, kad už namo Trakuose statybas galėjo atsiskaityti viešaisiais konkursais.

Rašyta, kad prieš dešimtmetį ėjęs aukštas pareigas Vilniaus savivaldybėje, J.Narkevičius galėjo daryti įtaką statybų bendrovei „Sodžiaus būstas“ laimint darželių bei mokyklų remonto konkursus.

J.Narkevičius sandorius su „Sodžiaus būsto“ vadovu A.Ribnikovu neigia ir vadina tai besitęsiančio šmeižto prieš jį kampanija.

Dėl šmeižto jis kreipėsi į teisėsaugą.

Susisiekimo ministras sako turintis įrodymus, kad už renovaciją mokėjo tėvai, žinantis, kas jį šmeižia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:11
01:50
09:16

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min