TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sakalinės miško broliai: Anglijoje verslą studijavęs vaikinas savanoriškai tapo šauktiniu

Šaltinis: 15min
8
A A

Martynas Jankauskas viename Anglijos universitete studijavo verslą, kai gavo šaukimą atlikti privalomąją karinę tarnybą Lietuvoje. Tuo metu jis atsisakė šios idėjos, nes dar buvo antrakursis. Tačiau, baigęs mokslus, nusprendė savanoriškai tapti šauktiniu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotųjų pėstininkų batalione.

„Aš jaučiau, kad noriu būti čia. Visgi esu lietuvis. Tiesiog viduje buvo toks jausmas“, – pasakoja dvidešimt trejų metų Martynas.

Vaikinas nusprendė sugrįžti į Lietuvą ir čia kurti tolesnį gyvenimą.

„Pirmas dalykas, kurį norėjau padaryti, tai – atlikti tarnybą. Esu iš karininkų šeimos. Nuo mažens man buvo puoselėjamos kariškių gyvenimo vertybės. Viskas išėjo tiesiog natūraliai, – sako Martynas. – Nuo vaikystės žiūrėdavau į savo patėvį kaip į vyrą, kaip į karį. Nemanau, kad kur nors būčiau radęs geresnį vyro pavyzdį.“

Šauktinis pasakojo, kad nesigaili priėmęs tokį sprendimą. Tarnyba Kęstučio batalione pakeitė jo pasaulėžiūrą, jis jaučiasi sutvirtėjęs ir morališkai, ir fiziškai.

„Čia laikas skrieja. Jau septintas mėnuo, bet atrodo kaip trečia savaitė, – sako Martynas. – Džiaugiuosi, kad tą darau. Manau, galiu savimi didžiuotis.“

VIDEO: Sakalinės miško broliai: Anglijoje verslą studijavęs vaikinas savanoriškai tapo šauktiniu

Prisidėkite prie paramos Lietuvos kariams

15min pradėjo paramos kariuomenei iniciatyvą ir kviečia pasirūpinti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių gerove. Per paramos iniciatyvą surinktomis lėšomis 15min kartu su partneriais batalione įrengs dvi šiuolaikiškas erdves, skirtas karių poilsiui ir edukacijai.

„Alma littera“ nuotr./Dovydo Pancerovo knyga „Kiborgų žemė“
„Alma littera“ nuotr./Dovydo Pancerovo knyga „Kiborgų žemė“

Prisidėti ir paaukoti projekto tikslui galite dviem būdais.

Pirmasis – įsigyti 15min žurnalisto D.Pancerovo knygą „Kiborgų žemė“, pasakojančią apie jo keliones per revoliucijos ir karo ištiktą Ukrainą, nuotykius ir sukrėtimus karo zonose. Visas knygos pelnas bus skirtas Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Antrasis būdas – iniciatyvos puslapyje portale 15min galite tiesiogiai skirti 5, 10, 20, 30 eurų ir didesnę sumą. Skiriantiems 30 ir daugiau eurų 15min dovanoja knygą „Kiborgų žemė“.

Visi surinkti pinigai bus skirti tam, kad Sakalinės miške pilietinę pareigą garbingai atliekantys ir mūsų valstybės gynybai besiruošiantys kariai turėtų visavertį ir įdomų laisvalaikį.

PRISIDĖKITE: Prisijunkite prie 15min paramos iniciatyvos ir kartu pasirūpinkime Kęstučio bataliono karių gerove

VIDEO: Sakalinės miško broliai: jaunuolis metė darbą Anglijoje ir grįžo tarnauti tėvynei

VIDEO: Sakalinės miško broliai: „kaimo vaikiu“ save vadinantis karys pasiilgsta šokių
VIDEO: Sakalinės miško broliai: šiaulietis smuikininkas savo noru tapo šauktiniu
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min