Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sakalinės miško broliai: jaunuolis metė darbą Anglijoje ir grįžo tarnauti tėvynei

Šaltinis: 15min
16
A A

Dvidešimtmetis Einius Petryla buvo išvykęs į Angliją, kur norėjo užsidirbti pinigų. Tačiau sužinojęs, kad kariuomenė vėl rinks šauktinius, sugrįžo į tėvynę ir savanoriškai prisidėjo prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono. 

„Buvau išvažiavęs į Angliją. Ir sandėlyje esu dirbęs, ir parduotuvėje, ir kavinėje dirbau. Pinigai ten, palyginti, neblogi, bet vis tiek – už pinigus laimės nenusipirksi, – sakė Einius, dabar tarnaujantis Kęstučio bataliono Sunkiosios ginkluotės kuopoje. – Tėvynė pašaukė tarnauti, todėl ir grįžau. Trūko šeimos ir kariuomenės.“

Jis sako, kad būdamas šauktiniu Kęstučio mechanizuotame pėstininkų batalione suprato: geras karys, visų pirma, turi būti sumanus, pasiruošęs morališkai, mokėti greitai priimti sprendimus ir suvokti, kad sėkmė priklauso nuo visų žmonių bendro darbo.

Paklaustas, ką jam reiškia Lietuva, Einius sakė: „Tėvynė, šeima, namai, šiluma. Svarbiausi žmogaus vidiniai dalykai. Mes čia gimėme, augome – visa šeima, dėl šitos šalies kovojo mūsų protėviai. Tai tik šilumą kelia iš vidaus.“

VIDEO: Sakalinės miško broliai: jaunuolis metė darbą Anglijoje ir grįžo tarnauti tėvynei

Prisidėkite prie paramos Lietuvos kariams

15min pradėjo paramos kariuomenei iniciatyvą ir kviečia pasirūpinti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių gerove. Per paramos iniciatyvą surinktomis lėšomis 15min kartu su partneriais batalione įrengs dvi šiuolaikiškas erdves, skirtas karių poilsiui ir edukacijai.

Prisidėti ir paaukoti projekto tikslui galite dviem būdais.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Dovydas Pancerovas ir jo knyga „Kiborgų  žemė“ Vilniaus knygų mugėje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Knyga „Kiborgų žemė“

Pirmasis – įsigyti 15min žurnalisto D.Pancerovo knygą „Kiborgų žemė“, pasakojančią apie jo keliones per revoliucijos ir karo ištiktą Ukrainą, nuotykius ir sukrėtimus karo zonose. Visas knygos pelnas bus skirtas Kęstučio mechanizuotajam pėstininkų batalionui.

Antrasis būdas – iniciatyvos puslapyje portale 15min galite tiesiogiai skirti 5, 10, 20, 30 eurų ir didesnę sumą. Skiriantiems 30 ir daugiau eurų 15min dovanoja knygą „Kiborgų žemė“.

Visi surinkti pinigai bus skirti tam, kad Sakalinės miške pilietinę pareigą garbingai atliekantys ir mūsų valstybės gynybai besiruošiantys kariai turėtų visavertį ir įdomų laisvalaikį.

PRISIDĖKITE: Prisijunkite prie 15min paramos iniciatyvos ir kartu pasirūpinkime Kęstučio bataliono karių gerove

VIDEO: D.Pancerovo knygos „Kiborgų žemė“ tiražą išpirkę skaitytojai paaiškino, kodėl juos sudomino ši knyga
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min