2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Šalčininkų rajone vyko kariuomenės ir pasieniečių pratybos, imituoti du scenarijai

Šalčininkų rajone, vadinamojoje Dieveniškių kilpoje, penktadienį vyko taktinės kariuomenės ir pasieniečių pratybos pagal priedangos plano scenarijus, jų metu imituoti du scenarijai.
VSAT organizuotų taktinių pratybų „PRIEDANGA – 2023“ epizodas ir spaudos konferencija
VSAT organizuotų taktinių pratybų „PRIEDANGA – 2023“ epizodas ir spaudos konferencija / Skirmanto Lisausko /BNS nuotr.

Vienas iš pratybų scenarijų buvo susijęs su neteisėtų migrantų, patekusių į Lietuvos teritoriją, sulaikymu. Šioje operacijoje dalyvavo jungtinės Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT), Viešojo saugumo tarnybos, policijos ir karių pajėgos.

Antrasis scenarijus turėjo parodyti tarnybų darbą situacijos, susijusios su organizuotos grupės neteisėtu patekimu į Lietuvos teritoriją, metu.

Imituojant šį scenarijų, šalies sieną kirto du nenustatyti asmenys, kuriuos paėmė transporto priemonė, siekiant pasišalinti giliau į Lietuvos teritoriją.

Pajėgos organizavo rajono blokavimą, bandė sustabdyti transporto priemonę.

Pagal scenarijų, lengvasis automobilis išvengė sulaikymo ir judėjo link seno pasieniečių užkardos pastato, esančio Poškonių kaime, bei jame užsibarikadavo.

Kaip teigė pratybas pristatę pareigūnai, dėl buvusioje užkardoje įrengtų stebėjimo sistemų buvo sėkmingai nustatyta, kad gaudomi asmenys patalpose nelaiko įkaitų – tokiu atveju būtų tekę kviesti policijos antiteroristinių operacijų rinktinę „Aras“, kuri vestų derybas.

Tuo pačiu nustačius, kad tariami pažeidėjai nebuvo ginkluoti, VSAT Specialiosios paskirties skyrius surengė pastato šturmą ir asmenis sulaikė.

Vienas „pažeidėjų“ šturmo operacijos metu buvo pašautas, todėl buvo pristatytas į Šalčininkų ligoninę.

„Iš tikro gyvenimo“

VSAT vadas Rustamas Liubajevas sako, kad pratybų scenarijai „buvo įvertinti ir paimti iš tikro gyvenimo“.

„Labai tikėtina, jog būtent tokiomis priemonėmis bus bandoma patikrinti mūsų valstybės sienos apsaugos sistemą, tokių atvejų pasitaikydavo ir kaimyninėse valstybėse, kai bandė prasiveržti pro valstybės sienas labai didelė neteisėtų migrantų grupė“, – sakė pareigūnas.

Skirmanto Lisausko /BNS nuotr./VSAT organizuotų taktinių pratybų „PRIEDANGA – 2023“ epizodas ir spaudos konferencija
Skirmanto Lisausko /BNS nuotr./VSAT organizuotų taktinių pratybų „PRIEDANGA – 2023“ epizodas ir spaudos konferencija

Jo teigimu, pratybų vertinimas bus atliekamas vėliau, tačiau galima sakyti, jog „sąveika su institucijomis, kurios prisideda prie tarnybos saugant sieną, yra tikrai gera“.

VSAT organizuojamose taktinėse pratybose pasieniečiai ir kariuomenė treniravosi veikti pagal scenarijus, numatytus atnaujintame valstybės sienos apsaugos priedangos plane, jis reglamentuoja išorės sienos ir vidaus sienos apsaugą, kai paskelbiami sustiprintos valstybės sienos apsaugos režimai ar jų lygiai.

Naujoms grėsmėms adaptuotam planui Vyriausybė pritarė liepos pradžioje.

„Vyko pratybos, kurių metu mes patikrinome neseniai atnaujiną sienos priedangos planą, patikrinome, kaip veikia tarpusavio sąveika“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Anot ministrės, planas leidžia užtikrinti, kad esant skirtingiems pavojaus lygiams jungtinės pajėgos žino, kokių veiksmų reikia imtis.

Skirmanto Lisausko /BNS nuotr./VSAT organizuotų taktinių pratybų „PRIEDANGA – 2023“ epizodas ir spaudos konferencija
Skirmanto Lisausko /BNS nuotr./VSAT organizuotų taktinių pratybų „PRIEDANGA – 2023“ epizodas ir spaudos konferencija

Plane taip pat nustatyti kriterijai pagal grėsmių lygius, kada ir kokia apimtimi pasitelkiama Lietuvos kariuomenė, Šaulių sąjunga, kitos atsakingos žvalgybos institucijos ir vidaus reikalų sistemos tarnybos.

„Kariuomenės pagrindinis tikslas buvo dar kartą pasitikrinti mūsų pagrindinius veiksmus, reagavimo laikus, laiku atvykti į nustatytą operacinį rajoną ir dar kartą kartu užtikrinti sąveikumą, vykdyti užduotis prie valstybės sienos“, – kalbėjo kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Mindaugas Steponavičius.

A.Bilotaitė taip pat pažymėjo, jog stiprinant sąveiką spalio mėnesį planuojamas naujas pratybų ciklas „Šventaragis“, juo bus siekiama patikrinti nepaprastosios padėties valdymo procesus.

Valstybės sienos apsaugos priedangos planą atnaujinti suskubta reaguojant į samdinių grupės „Wagner“ persikėlimą į Baltarusiją po nesėkmingo maišto prieš Rusijos karinę vadovybę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min