Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šaltis jau parodė dantis: Kauno ligoninėse gydomi pirmieji pacientai, nušalę galūnes

Medikai primena, kad žiemą reikėtų dėvėti tinkamus rūbus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Medikai primena, kad žiemą reikėtų vilkėti tinkamus drabužius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinėje ligoninėje šiuo metu gydomi trys galūnes nušalę žmonės – du vyrai ir viena moteris. Dar keletas buvo užsukę, tačiau medikams suteikus pagalbą, išleisti gydytis ambulatoriškai.

„Antradienį ir trečiadienį paguldėme po vieną vyrą su nušalusiomis galūnėmis. O vakar, ketvirtadienį, atvežta moteris nušalusiomis kojomis“, – pasakojo Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės Priėmimo skyriaus vedėja Loreta Valinevičienė. Medikės teigimu, pastaroji pacientė – ne asociali. „Ji turi namus, tačiau nelaimės dieną padaugino alkoholio ir nusprendė pareiti namo basomis. Savaime aišku, nušalo kojas“, – sakė L.Valinevičienė. Tiek šios moterys, tiek abiejų vyrų nušalimai rimti, tačiau kol kas amputuoti galūnių nereikėjo nė vienam. Pasak medikų, ligoninėje jie stebimi, kad, įvykus sveikatos pokyčiams, būtų laiku suteikta tinkama pagalba.

Žiemą reikia avėti tinkamą avalynę – šiltą, ne per mažą, neslidžiu padu, taip pat vilkėti šiam metų laikui pritaikytus rūbus – šiltus, dengiančius visą kūną, ne per ankštus, kuo natūralesnio audinio.

Vieną rankas nušalusį vyrą gydo ir Kauno klinikų medikai. Pasak jų, 60-metis pacientas turi nuolatinę gyvenamąją vietą. Į medikus jis kreipėsi pirmadienį.

Saugotis reikia protingai

„Dauguma klientų – asocialūs asmenys, kurie nušalimus pastebi ne iš karto, bet praėjus kelioms dienoms, kai kojos pajuoduoja“, – sakė Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės Traumatologinio profilio administratorius, gydytojas Raimondas Kunickas.

Pasak jo, kur kas daugiau pacientų, besikreipiančių dėl įvairių lūžių. Pagausėjimo medikai sulaukė vos pasnigus. „Paprastai per parą dėl lūžių į mus kreipiasi apie 100, o pasnigus ir pašalus – antra tiek, t.y. apie 200 žmonių“, – teigė gydytojas traumatologas.

Žmonėms, norintiems išvengti nušalimų ir žiemiškų traumų, R.Kunickas priminė nuo vaikystės girdimus patarimus. „Jie patys banaliausi: žiemą reikia avėti tinkamą avalynę – šiltą, ne per mažą, neslidžiu padu, taip pat vilkėti šiam metų laikui pritaikytus rūbus – šiltus, dengiančius visą kūną, ne per ankštus, kuo natūralesnio audinio. Reikia saugotis ne tik slidžių laiptų, šaligatvių ir gatvių, bet ir įėjimų į parduotuves – prie dažnos jų plytelės pašalus būna labai slidžios“, – sakė medikas.

Anot R.Kunicko, žiemą patartina vengti nešulių, užimančių abi rankas: tuščiomis rankomis galima suspėti įsikibti ar tiesiog „saugiau“ nukristi. Taip pat reikėtų ne taip skubėti, o itin šaltu oru – vengti ilgai būti lauke. „Vyresnio amžiaus žmonėms patarčiau dažniau paprašyti kaimynų, artimųjų pagalbos. Tegu jie nueina į parduotuvę, pasirūpina būtinais produktais, vaistais“, – patarė R.Kunickas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min