Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugumas svarbiau nei patogumas

Susisiekimo ministerija artimiausiu metu neketina panaikinti eismo apribojimų nuvažiavime nuo magistralės A1.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Susisiekimo ministerija artimiausiu metu neketina panaikinti eismo apribojimų nuvažiavime nuo magistralės A1.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Jau beveik keturis mėnesius vairuotojai, važiuodami greitkeliu Kaunas–Vilnius ir norėdami sukti į Vilijampolę, priversti daryti kelių kilometrų lankstą. Ėmus domėtis, kodėl taip yra, paaiškėjo, kad nepasitenkinimą sukėlę eismo ribojimai padėjo sumažinti eismo nelaimių skaičių. Todėl liks ir toliau.

Nuvažiavimas nuo magistralės A1, vedantis į Vilijampolę, uždarytas rugpjūtį. Remontuoti šią kelio dalį prireikė po to, kai rugpjūčio pradžioje kilo audra. Dėl jos nuvažiavimas buvo paplautas, tad kol audros padariniai buvo tvarkomi eismas paliktas tik viena puse.

Kasdien pro šią vietą važiuojančių kauniečių teigimu, problema buvo pašalinta spalį, tačiau iki šiol uždaryta juosta eismas draudžiamas: uždėta tvorelė ir įspėjamieji ženklai.

Sulaukėme atsakymo, jog uždarius vieną iš eismo juostų, šioje vietoje ženkliai sumažėjo nelaimių. Todėl eismas abiem juostomis nebus atnaujintas tol, kol nebus rekonstruotas ir išplatintas per Nerį einantis Kleboniškio tiltas. Kada Susisiekimo ministerija planuoja šią rekonstrukciją, neaišku. Sakė A.Pakalniškis.

„Norėdami nusileisti nuo autostrados vairuotojai turi važiuoti apylanka. Tai papildomi 6 kilometrai kuriuos turime įveikti kasdien“, – piktinosi Lapėse gyvenantis Rimantas. Jis teigė, jog kartu su kaimynais, teisybės bandė ieškoti Kauno rajono savivaldybėje. Tačiau sulaukė tik patarimo kreiptis į miesto valdžią.

Kauno miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis „15min“ sakė, jog nuvažiavimas neatidaromas Susisiekimo ministerijos sprendimu. „Meras kreipėsi prašydamas paspartinti atidarymą. Tačiau sulaukėme atsakymo, jog uždarius vieną iš eismo juostų, šioje vietoje ženkliai sumažėjo nelaimių. Todėl eismas abiem juostomis nebus atnaujintas tol, kol nebus rekonstruotas ir išplatintas per Nerį einantis Kleboniškio tiltas. Kada Susisiekimo ministerija planuoja šią rekonstrukciją, neaišku“, – sakė Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas.

Patogumas ne toks svarbus kaip saugumas

Sprendimą kol kas neatnaujinti eismo šioje vietoje abiem eismo juostomis tarp institucijų derinusios valstybės įmonės „Automagistralė“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Rinkevičius teigė, jog palikti apribojimus Susisiekimo ministerijos prašė ir policijos pareigūnai. Atsižvelgus į jų pateiktą statistiką ir kitus duomenimis, nuspręsta, jog kol kas eismo ribojimai liks.

„Minėtoje vietoje magistraliniame kelyje nesant lėtėjimo juostos automobiliai norėdami patekti į skirtingų lygių sankryžą rizikuodavo savo ir aplinkinių vairuotojų sveikata, staigiai stabdydami, manevruodami, dėl to dažnai įvykdavo techniniai eismo įvykiai. Laimei jų metu žmonės nežuvo, tačiau susidarydavę transporto grūstys ar net nutrūkęs eismas Neries tilto prieigose, sukeldavo vairuotojų nepasitenkinimą“, – rašoma „15min“ pateiktame rašte, kurį gavo ir Kauno miesto meras.

Pasak M.Rinkevičiaus, siekiant užtikrinti saugų ir sklandų transporto priemonių eismą papildomai buvo įrengti nurodomieji kelio ženklai saugiu dviejų kilometrų lankstu, pasinaudojant artimiausia skirtingų lygių sankryža.

„Negalime neatsižvelgti į tai, kad įrengus metalinius atitvarus eismo įvykių statistika pasikeitė: per kelis mėnesius buvo užfiksuotas vos vienas eismo įvykis. Atsižvelgus į tai, lapkričio pradžioje Kauno policija priėmė sprendimą palikti ribojimus. Jie nepriimtini gyventojams, tačiau patogumas nėra svarbesnis už saugumą“, – sakė VĮ „Automagistralė“ atstovas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min