-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 09 10

Sauliaus Skvernelio ir Loretos Graužinienės mintys vėl išsiskyrė, šįkart – dėl Migracijos departamento

Seimo pirmininkei išsakius idėją nenaikinti Migracijos departamento, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad tai šiuo metu yra perteklinė institucija, atsakinga tik už techninį darbą.
S Skvernelis ir L. Graužinienė
S Skvernelis ir L. Graužinienė / 15min nuotr.

„Toliau laikausi tos pozicijos, kam pritarė Vyriausybė, kad šitas Migracijos departamentas ir jo atliekamos funkcijos nieko bendra neturi su migracijos politika, ta įstaiga neformuoja migracijos politikos, nėra atsakinga už ją, atlieka techninį darbą įvairių leidimų išdavimų srityje, yra tarpinė institucija, ir pagal tokias funkcijas, kokias atlieka, tikrai yra šiuo metu perteklinė“, – ketvirtadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė S.Skvernelis.

Vyriausybė kovo pabaigoje priėmė protokolinį nutarimą dėl Migracijos departamento likvidavimo – tuomet apsispręsta, kad departamentas turėtų būti likviduojamas, jo funkcijas nuo sausio 1-osios perimtų Policijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Vidaus reikalų ministerija.

Tačiau Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė trečiadienį pareiškė, kad Migracijos departamento negalima naikinti, nes jis koordinuotų pabėgėlių priėmimą.

„Dėl institucijos, kuri būtų atsakinga už migracijos politikos formavimą, diskusijos vyksta, yra pristatytos mūsų idėjos ir premjerui, artimiausiu metu bus pristatytos ir Seimo Migracijos komisijai (...). Vienas iš variantų yra, kad pačioje Vidaus reikalų ministerijoje būtų struktūrinis padalinys, kuris taptų atsakingas už migracijos politiką, dalyvautų visų sričių ekspertai ir galėtų formuoti ilgalaikę valstybės migracijos politiką ir strategiją“, – aiškino S.Skvernelis.

Prezidentė siūlo reformuoti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį savo ruožtu sakė, kad Migracijos departamentas galėtų likti, tačiau reikėtų jį pertvarkyti. Anot jos, Vyriausybės siūlymas nuo kitų metų sausio išskaidyti Migracijos departamento atsakomybes policijai, pasieniečiams, ir Vidaus reikalų ministerijai, buvo geras „galbūt prieš pusmetį ar metus“.

„Dabar situacija radikaliai keičiasi: mes galime panaikinti Migracijos departamentą, bet turi atsirasti kažkokia horizontali institucija, kuri koordinuos tuos dalykus, integracijos procesus“, – sakė prezidentė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius