Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 22d. 14:57 , Atnaujinta: 2020 sausio 22d. 15:33

S.Skvernelis nekomentuoja VTEK sprendimo dėl J.Narkevičiaus, bet jo pažeidimą laiko menku

Premjeras Saulius Skvernelis kol kas nekomentuoja Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kuriuo susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pripažintas pažeidęs įstatymą. Premjeras tvirtina, kad jam pirmiau reikia su sprendimu susipažinti, o vertinimą jis pateiks paskui.

S.Skvernelis sakė, kad reikia darbo grupės, kuri išsiaiškintų, kaip naudoti reprezentacines lėšas, kad tokių atvejų daugiau nebūtų.

„Iki šiol tokios praktikos nebuvo, kad pietūs, kava būtų vertinami kaip dovana“, – sakė jis, turėdamas omenyje tai, kad neigiamas VTEK sprendimas J.Narkevičiaus atžvilgiu priimtas dėl to, kad jis komandiruotėse pietavo už ministerijai pavaldžių įstaigų lėšas.

„Dėl šios dienos sprendimo noriu paskaityti, paskui pakomentuosiu“, – sakė jis.

S.Skvernelis pabrėžė be jokios ironijos sakantis, kad reikia apibrėžti lėšų panaudojimo komandiruotėms tvarką.

„Mes šiandien turime naują teisinę situaciją – be jokios ironijos. Tikrai reikalinga tvarka, tą konstatavo, matyt, ir pats ministras ir ne tik ministras, kad nėra reglamentavimo, – kalbėjo jis. – Jeigu dabar pripažįstama, kad kava, vandens stiklinė, sumuštinis yra dovana, tiesiog susijus pavaldumo santykiais su asmenimis arba institucijomis, tai tikrai mes tą turime reglamentuoti. Aš tikrai nejuokauju.“

Anot premjero, Vidaus reikalų ir Finansų ministerijoms bus pavesta parengti tvarką.

„Ir tikrai jokios ironijos čia nėra. Ironija tame, kad trisdešimt metų ji buvo, ir ji taikoma buvo. Ir aš tą patį galiu pasakyti, kad dabar nuvykęs į bet kurią ministeriją, negaliu išgerti puodelio kavos, ar suvalgyti sumuštinio ar torto gabaliuko, o ministrus vaišinti galiu“, – sakė jis.

Dėl J.Petrauskienės išvadų skaityti nereikėjo

2018 metų lapkritį premjeras S.Skvernelis prieš VTEK išvadų paskelbimą dėl tuometės švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sakė, kad jei jos bus neigiamos ministrei, ji turės trauktis.

Trečiadienį paklaustas, kuo J.Petrauskienės ir J.Narkevičiaus atvejai skiriasi, premjeras teigė, kad jie skiriasi, nes J.Petrauskienės atveju buvo kalbama apie vyro įmonę, kurios dalyvavo ministerijai pavaldžių įstaigų viešuosiuose konkursuose. Tuo metu J.Narkevičiaus klausimas, anot jo, yra kalba apie kotletą.

Vėliau jis žurnalistams sakė dėl kotleto nejuokaujantis, nes J.Narkevičius jam prisipažinęs, jog komandiruotės metu jam buvo patiektas kotletas.

„Kitokie sprendimai, kitokia tyrimo apimtis buvo. Ten buvo interesų galima supainiojimas, kai turi asmeninės naudos, jei prisimenu gerai, vyro įmonės. Truputį skirtingas dalykas kotleto klausimas ir tas klausimas“, – kalbėjo S.Skvernelis.

Anot jo, J.Narkevičiaus atveju buvo trys tyrimo objektai – kai kurie reikšmingesni. „Bet kiek suprantu, tai nepasitvirtino“, – kalbėjo jis.

Tiesa, J.Petrauskienė tuomet turėjo problemų ne tik dėl savo vyro įmonės, bet ir ministerijoje užsibarikadavusių streikuojančių mokytojų.

Beje, J.Petrauskienę premjeras atleido išvadų nė nelaukęs, kad ji pažeidė įstatymą VTEK paskelbė praėjus dviem dienoms po atleidimo.

Ministras sprendimą skųs

VTEK trečiadienį nusprendė, kad ministras pažeidė įstatymą Abu Dabyje ir Minske pietaudamas už ministerijai pavaldžių įstaigų lėšas.

Ministras negalėjo leisti, kad už jo pietus būtų apmokama, nes tai kelia interesų konfliktą, ir taip jis pažeidė tarnybinę etiką.

Ministras teigė šį sprendimą skųsiantis.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra pareiškęs, kad ministras J.Narkevičius turi trauktis, tačiau valdantieji sausio viduryje nusprendė, kad jis puolamas be pagrindo, todėl trauktis neturi.

Įtampą padidino prezidento G.Nausėdos pareiškimas, kad J.Narkevičius Susisiekimo ministerijos žinioje esančiose įmonėse įdarbino su Lietuvos lenkų partija susijusių žmonių.

„Aš nesakau dėl prezidento ir jo tikrai tuo nekaltinu, bet matome, koks yra fonas: jis panašėja į diskriminaciją tautiniu pagrindu“, – interviu portalui delfi.lt neseniai teigė S.Skvernelis.

„Valstiečių“ deleguotas ministras pirmininkas teigė įžvelgiąs pastangas išstumti Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą (LLRA-KŠS) iš koalicijos.

Atsakydamas į tai G.Nausėdos vyriausiasis patarėjas aplinkos ir infrastruktūros klausimais Jaroslavas Neverovičius pareiškė, kad Lenkijoje S.Skvernelio pasisakymas neturėtų būti vertinamas rimtai: „Čia yra absoliuti nesąmonė, čia yra nusišnekėjimas, žemas lygis.“

„Prezidentas savo pasisakyme kalbėjo tik apie partijos bičiulius, jokiu būdu tautinio klausimo prezidentas neiškėlė. Tai buvo ministras pirmininkas, kuris pradėjo rinkti medžiagą, rinkti kažkokias pažymas apie tai, kokia ten yra nacionalinė sudėtis. Tai nebuvo prezidentas, kuris tą klausimą taip suformulavo“, – sakė J.Neverovičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min