Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 04 17, 16:26 Atnaujinta 2018 04 17, 16:32

Saulius Skvernelis nenusprendė dėl Broniaus Markausko – pritrūko informacijos

Premjeras Saulius Skvernelis, antradienio rytą žadėjęs pavakarę priimti principingą sprendimą, taip ir nenusprendė, ar žemės ūkio ministras Bronius Markauskas turi likti poste, ar turi trauktis.
Bronius Markauskas
Bronius Markauskas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

S.Skvernelis po beveik valandą trukusio susitikimo su ministru pareiškė, kad turėjo rimtą pokalbį ir į visus savo užduotus klausimus gavo atsakymą.

„Tačiau yra dar viena aplinkybė, kurią aš patikslinau. Faktas, tiek prokuratūra, tiek Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba yra pradėjusi aplinkybių patikrinimą šioje istorijoje ir kol neturėsiu pilnos informacijos, galutinio sprendimo nepriiminėsiu (...) Mano galutiniam sprendimui priimti reikalingas dar galutinis akcentas, kalbant apie tas aplinkybes, kurios šiandien paaiškėjo, kad pradėtas yra aplinkybių patikrinimas“, – sakė jis.

S.Skvernelio teigimu, aplinkybių patikrinimas užtruks turbūt ne ilgiau kaip 10 dienų ir bus priimtas procesinis sprendimas dėl šios istorijos.

„Ir bus mano galutinis sprendimas, užbaigsiu tada ir vertinimą – politinį ir teisinį. Man tiesiog šiandien nepakanka informacijos priimti sprendimą“, – sakė jis.

B.Markauskas: nieko neužgrobiau, nieko nepagrobiau

Pas žurnalistus premjeras ir žemės ūkio ministras atėjo atskirai. B.Markauskas iš esmės pakartojo, ką dieną kalbėjo Seime – nieko blogo nepadarė, žemės neužgrobė, o atsistatydinti neplanuoja, nes yra komandos žmogus.

„Aš tiktai galiu pasakyti, kad nieko neužgrobiau, nieko nepagrobiau, mano šeima, kaip ūkininkaujanti šeima, jokių ES lėšų nepasisavino“, – žurnalistams kalbėjo ministras. Jis teigė išgirdęs iš premjero, kad sprendimas bus pakankamai greitai.

Jis taip pat kartojo, kad turi liudijimus žmonių, kurie matė, kad jis kalbasi su žemės, kurią dirbo, savininku, tačiau į detales dėl šito leistis nenorėjo.

„Domėjimasis yra domėjimasis, aš manau, kad reikia palaukti ir čia yra klausimai premjerui“, – paklaustas apie teisėsaugos domėjimąsi juo kalbėjo ministras.

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) pirmadienį gavo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) reikalavimą pateikti informaciją, susijusią su žemės ūkio ministro Broniaus Markausko mamos Sofijos Markauskienės gautomis išmokomis. FNTT antradienį liudijo klaipėdietis Ramutis Lėlys, kurio žemę be leidimo dirbo ministro B.Markausko šeima.

S.Skvernelis antradienio rytą žadėjo, kad jo sprendimas dėl ministro bus principingas.

„Priimsiu sprendimą išklausęs ministrą ir įvertinęs visas aplinkybes. Tai bus mano sprendimas, be niekieno įtakos ir principingas sprendimas. Aš jį priimsiu, paskelbsiu ir pakomentuosiu“, – teigė S.Skvernelis.

Antradienį R.Karbauskis šiuo klausimu nebuvo kalbus.

„Čia reikėtų klausti premjero, ne mūsų. Mes savo nuomonę pasakėme“, – teigė jis. Praėjusią savaitę R.Karbauskis neleido net tokios minties, kad ministras galėtų pasitraukti ir dėl šios istorijos kaltino opozicijos atstovus, nes žemė, kurią be leidimo dirbo ministras, priklauso socialdemokratui.

Antradienį Seime B.Markauskas teigė, kad pats atsistatydinti neketina, nes yra komandos žmogus, be to, jam svarbi premjero ir LVŽS frakcijos nuomonė.

Jis Seime teigė turintis raštišką liudijimą dviejų sklypų savininkių, kad 2014 metais vykdant žemės matavimus jis kalbėjosi su visais sklypų savininkais ir galbūt gavo jų leidimą dirbti žemę.

„Paliudijo, kad aš tikrai buvau priėjęs prie R.Lėlio, pasisveikinau ir, žinoma, negirdėjo pokalbio esmės, kadangi aš su visais keturiais savininkais tariausi dėl galimybės toliau ją dirbti, kiti patvirtino, tai aš ir su R.Lėliu gi ne apie orą kalbėjau. Šiuo atveju yra žodis prieš žodį. Ir šiuo atveju būsiu džentelmenas ir neteigsiu, kad tikrai leido“, – po kurio laiko patikslino jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min