Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 10d. 07:25

Saulius Skvernelis: Vyriausybė ruošia keturių dalių planą dėl karantino švelninimo

Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Vyriausybė kitą savaitę planuoja paskelbti preliminarų keturių dalių planą, kada laipsniškai gali būti švelninami karantino ribojimai, jei situacija dėl koronaviruso plitimo išliks stabili, sako premjeras Saulius Skvernelis.

Pasak ministro pirmininko, po Velykų trečiadienio posėdyje Ministrų kabinetas gali paskelbti apie dalinį atlaisvinimą prekybos ir paslaugų sektoriuje.

Antras etapas apimtų lauko kavines, sporto, sveikatinimo paslaugas, trečiasis – vaikų darželius ir mokyklas, o tolimoje ateityje svarstomas ir masinių renginių ribojimų švelninimas.

Interviu BNS S.Skvernelis pabrėžė, kad visos priemonės bus taikomos įvertinant viruso paplitimą ir esant reikalui bus koreguojamos. Premjeras paragino žmones, kiek įmanoma, vengti kontaktų ir paisyti numatytų apsaugos reikalavimų.

„Tas preliminarias datas mes bandysime padėlioti, bet jos tikrai bus labai preliminarios ir reiškiančios, kad taip – mes turime tokį tikslą, bet jeigu situacija keisis arba negerės, arba matysime, kad yra rizikos, tos datos tiesiog persikels. Patį planą, aš tikiuosi, kad mes trečiadienį jau galėtume preliminarų pateikti dėl to grįžimo į socialinį gyvenimą“, – interviu BNS sakė S.Skvernelis.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Jis pratęstas iki balandžio 27 dienos.

Ragina medikus drąsiai kalbėti apie negeroves ligoninėse

Premjeras sako raginantis medikus drąsiai kalbėti apie problemas ligoninėse dėl apsaugos priemonių naudojimo.

Ministro pirmininko teigimu, kai kuriais atvejais atsakomybę dėl užsikrėtusių medikų turi prisiimti ligoninių administracijos, o jų paaiškinimai dažnai neatrodo įtikinantys.

S.Skvernelis teigia sulaukęs nemažai liudijimų apie netvarką gydymo įstaigose, tačiau jų autoriai prašo likti anonimais, kad su jais nesusidorotų ligoninių vadovai.

„Reikia lenkti galvą prieš medikus, nes jie demonstruoja ir profesionalumą, ir atsidavimą darbui, ir tik palinkėti, kad jie būtų atsidavę ne tik pacientams, bet ir patys drąsūs būtų“, – interviu BNS sakė premjeras.

„Tie signalai, kurie pasiekė ir mane dėl netvarkos ligoninėse, jie, deja, dažniausiai lydimi paprasto prašymo: tik neišduokit mano asmens tapatybės, nes tada man bus blogai, su manim susidoros. Tai, matyt, yra viena iš senų bėdų sveikatos sistemoje dėl tokios elgsenos ir kai kurių vadovų elgsenos darbuotojų atžvilgiu“, – teigė jis.

S.Skvernelio teigimu, administracijoms tenka dalis atsakomybės dėl užsikrėtimų Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, Kauno klinikinėje ligonininėje, taip pat Marijampolėje ir Ukmergėje.

Premjeras sakė, kad jo iki galo neįtikino paaiškinimai dėl situacijos Kaune, kur gydytojams galėjo būti nurodoma kelis kartus naudoti vienkartinius drabužius. S.Skvernelis sakė tikįs, kad situaciją dar įvertins Vilniaus universiteto mokslininkai, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

„Aš tų atsakymų neturiu, man yra teigiama, kad čia nieko blogo nebuvo padaryta, bet jeigu tu nieko blogo nedarai, tai kodėl, paaiškėjus tokiems faktams, tas visas toks gumuliukų kunduliukų sandėlys buvo sunaikintas?“, – kalbėjo S.Skvernelis.

„Tas pats su Klaipėdos ligoninės vadovu – tai atraminė ligoninė, kuri turėjo organizuoti visą pandemijos situacijos paslaugų teikimą apskrityje. Matome, kad didžiulė netvarka ir paplitimas, kiek išvadoje yra parašyta, yra sąlygotas netinkamo darbo organizavimo arba tiesiog aplaidaus darbo organizavimo“, – pridūrė jis.

Vyriausybė numato kompensuoti verslui dalį nuomos

Vyriausybė numato kompensuoti pajamų dėl karantino netekusiam verslui dalį nuomos išlaidų, sako premjeras S.Skvernelis.

Premjeras interviu BNS sakė, kad galimi kompensavimo mechanizmai jau buvo aptarti Vyriausybėje, o galutinį sprendimą numatoma priimti po Velykų.

„Vyriausybės posėdyje ir krizės valdymo komitete svarstėme dėl nuomos santykių tarp verslo kompensavimo būdų – tai yra, kaip padaryti, kad verslas, kuris nuomojasi patalpas ir neturi pats lėšų, neturi apyvartinių lėšų, nevykdo veiklos – kaip jam susimokėti nuomą? Mes esame pasirengę rasti sprendimus“, – sakė S.Skvernelis.

„Vienas iš tokių sprendimų – kol kas negalutinis – jeigu susitaria nuomininkas su nuomotoju dėl tam tikros nuolaidos nuomos laikotarpiu – tai bent pusę tos nuolaidos padengtų valstybė. Tai kol kas vienas iš svarstymų“, – teigė premjeras.

Jo teigimu, dėl galimo modelio bus apsispręsta, sulaukus Ekonomikos ir Finansų ministerijų išvadų.

S.Skvernelio teigimu, pagal daugumą jau patvirtintų paramos verslui plano priemonių įmonės realių lėšų turėtų sulaukti pirmosiomis dienomis po Velykų.

Įvedusi karantiną, Vyriausybė kovą paskelbė 2,5 mlrd. eurų paramos verslui planą, kuris apima subsidijas darbo užmokesčiui, mokesčių atidėjimą, kitas priemones.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
01:04
01:42

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min