Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Savaitgalio kodas: Kuo įvairiau – tuo geriau

Ona Kolobovaitė, Kauno muzikinio teatro premjero atliksianti pagrindinį vaidmenį.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ona Kolobovaitė, Kauno muzikinio teatro premjero atliksianti pagrindinį vaidmenį.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Tingiai praslinkusias pirmąsias sausio savaites pakeitė įprasta rutina? Nieko panašaus! Net ir pilkiausioje rutinoje yra dienos, kada galima rasti spalvų – tai savaitgalis.

Šį šeštadienį ir sekmadienį Kaune vyks tiek daug renginių, kad net ir norėdamas į visus nenueisi. Pristatome keletą iš jų.

Tiesiai iš Kauno gatvių

Pirmasis hip-hop ir urban kultūrų festivalis „Live from Kaunas streets“ buvo surengtas 2005 metais. Užpernai jis atgimė dar gausesnis, o šiemet ketina išsiskirti ne dalyvių skaičiumi, bet novatoriška programa. Pasak organizatorių, šeštadienį vyksiančiame festivalyje daugiausia dėmesio bus skirta naktinei programai. Joje dalyvaus Lietuvos hip-hop žvaigždės, tarp kurių – grupė „G&G Sindikatas“, pernai metų „Pravda“ apdovanojimų „Metų Naujokai“ nominacijos laureatai Dee&Kamy, Penta, psichodelinio rap muzikos atstovas MC Messiah. Vienu iš vakarėlio akcentų taps „Free stile sesion“ – laisvo šokio programa – su DJ Vaiper, Swix ir Rus.

Dieninė renginio dalis bus įžanga į vakarą, nes joje – breakdance, popping, hip-hop šokių kovos, didžėjų pasirodymai. Veiks teminis turgelis, kuriame visi, kas norės, galės parduoti savo pačių produkcija: nuo kompaktinių diskų iki aksesuarų ir pan.

Kas: hip-hop ir urban kultūrų festivalis „Live from Kaunas streets“.

Kur: buvusio restorano „Bravoras“ (Girstupio g. 1) patalpos

Kada: sausio 22 d., šeštadienis, 14-21 val. (dieninė dalis), nuo 22 val. (vakarinė dalis).

Tragiškoji Margaritos meilė

Mėgstantys solidesnę muziką šeštadienį gali praleisti naujausiame Kauno valstybinio muzikinio teatro pastatyme – Charles Gounod operos „Margarita (Faustas)“ premjeroje. Dirigento Juliaus Geniušo, režisieriaus Ginto Žilio, choreografo Dainiaus Bervingio ir dailininkės Virginijos Idzelytės bendras kūrinys užgniauš kvapą. Daugelyje pasaulio scenų statytas kūrinys geriau žinomas „Fausto“ pavadinimu. Tai – žymiausia prancūzų kompozitoriaus C.Gounod opera.

Režisieriaus G.Žilio sprendimu, į pirmą planą iškeliama tragiška Margaritos meilės, nuopuolio ir nuoširdžios atgailos linija. Būtet dėl to spektaklio pavadinimui pasirinktas herojės vardas. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad šiuo pavadinimu opera dažniausiai statoma ir J.W.Goethe, kuris yra žymiojo „Fausto“ autorius, gimtojoje šalyje – Vokietijoje. Akylesni Kauno muzikinio teatro žiūrovai žino, kad opera teatre buvo rodyta ir anksčiau. Tačiau 2011 metais operos atlikėjų sudėtis buvo iš esmės atnaujinta, o choreografija perdaryta. Trijų valandų spektaklyje išvysime mylimus solistus – Ramintą Vaicekauskaitę, Liudą Mikalauską, Algirtą Janutą ir kitus. Šiame spektaklyje pasirodo ir Kauno teatre pradėjusi dirbti solistė Ona Kolobovaitė. „Margaritoje“ ji kartu su R.Vaicekauskaite įkūnija pagrindinę heroję.

Kas: opera „Margarita“.

Kur: Kauno valstybinis muzikinis teatras

Kada: sausio 22 d., šeštadienį, 18 val.

Tegyvuoja sniegas

Sekmadienį reikia švęsti – moko Bažnyčia, o jei yra sniego – eiti į lauką ir mėgautis žiemos malonumais. Būtent tai padaryti šį savaitgalį siūlo šventės „Kauno šeima“ organizatoriai. Renginyje laukiami visų amžiaus grupių šeimos nariai – tėvai, seneliai, vaikai, pusbroliai ir tolimesni giminaičiai. Programoje – šeimų futbolo turnyras 5x5 (išankstinė registracija iki sausio 21 d., 15 val., el. paštu valdas@kaff.lt, mob. Tel. 86 55 35448), estafetės, slalomas ir kitos varžybos su rogutėmis, „sniego karas“. Muzikinį foną kurs grupės „Saulės vaikai“ ir „Linksmasis Do“, o išalkusių lauks kiaušinienė. Geriausiai pasirodžiusių šeimų lauks apdovanojimai.

Kas: žiemos šventė „Kauno šeima“

Kur: Santakos parke ir jo prieigose

Kada: sausio 23 d., sekmadienį, nuo 12 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min