Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 birželio 4d. 08:23 , Atnaujinta: 2021 birželio 4d. 10:22

Kitam mitingui leidimo negavę „Šeimos gynimo maršo“ organizatoriai žada kreiptis į teismą

Raimondas Grinevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Raimondas Grinevičius
Vilniaus savivaldybė nesuteikė leidimo naujam „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ organizatorių mitingui, kurį šie planavo birželio 15–17 dienomis, LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ penktadienį pranešė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Vienas mitingo iniciatorių Raimondas Grinevičius sako, jog savivaldybė neturėjo pagrindo neišduoti leidimo ir tikina, jog dėl to kreipsis į teismą.

R.Šimašius planuojamą mitingą pavadino „politiniu festivaliu“.

„Leidimo jie negavo. Ir dėl labai elementarios priežasties. Reikia dalykus vadinti tikrais vardais – joks čia ne protestas ir jokia čia ne konstitucinė teisė realizuoti savo politines pažiūras. Tai yra politinis festivalis.

Tiesą sakant, mes negalime leisti, kad karantino metu, kai žmonės, patys organizatoriai sąmoningai vaikšto be kaukių ir nesilaiko taisyklių, nekalbant apie užtikrinimą, būtų vėl tas festivalis tęsiamas, juolab, kai nėra prieš ką protestuoti ir tai yra apsimestinis dalykas.

Jeigu mes leistume tokius dalykus, tai kitą savaitę turbūt ir reiverių festivalio sulauktume.

Jeigu mes leistume tokius dalykus, tai kitą savaitę turbūt ir reiverių festivalio sulauktume, kurie už kažką ar prieš kažką protestuoja“, – LRT radijui sakė R.Šimašius.

Spėja, kad nebus laikomasi atstumų

Sprendimas nesuteikti leidimo mitingui buvo priimtas įvertinus jo organizatorių pateiktą informaciją, kaip vyktų toks mitingas, bei teisės aktus, kurie numato, jog susirinkimai negali pažeisti visuomenės saugumo ir sveikatos, 15min nurodė Vilniaus mero patarėjas Karolis Vaitkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

Leidimas, anot jo, neišduotas nuogąstaujant, kad dalyviai nesilaikys karantino reikalavimų.

Savivaldybė jiems adresavo štai tokį atsakymą:

„Negalime suderinti jūsų planuojamo mitingo prie Seimo ir Vyriausybės, kadangi nurodytose teritorijose išlaikant saugius atstumus tarp asmenų netilps jūsų prašyme nurodytas mitingo dalyvių kiekis, juo labiau, kad mitingo dalyvių gali būti ir daugiau.

Jūs nesate numatę jokių priemonių ir neketinate prisiimti atsakomybės už tinkamą mitingo organizavimą, kad dalyviai sektų reikalavimų laikymosi.“

Pasiūlė ieškoti kitos vietos

Organizatoriams pasiūlyta ieškoti kitos vietos renginiui.

„Siūlome jums ieškoti kitos mitingams tinkamos vietos, kurios teritorija būtų didesnė ir galėtų saugiai tilpti visi jūsų mitinge norintys dalyvauti asmenys", – rašoma atsakyme.

Siūlome jums ieškoti kitos mitingams tinkamos vietos, kurios teritorija būtų didesnė.

Vienas renginio organizatorių R.Grinevičius teigė, jog mitingui kitos vietos neieškos, o savivaldybės išdėstytus motyvus, kodėl mitingo negalima surengti prie Seimo ir Vyriausybės, jis vadino svarstymais, prognozėmis ir prielaidomis.

„Teisinių motyvų čia nėra. <...> Čia viskas remiamasi prielaidomis, o teisinėje valstybėje prielaidomis niekas nesiremia, remiasi faktais", – 15min komentavo R.Grinevičius.

Savivaldybė, pasak jo, dabar negali žinoti, ar bus sunku užtikrinti, kad visi renginio dalyviai nuolatos dėvėtų kaukes, kad nepavyks laikytis saugių atstumų.

Rankų nenuleidžia

Be to, R.Grinevičiaus teigimu, apie planuojamą renginį nereikėtų spręsti iš to, kaip vyko „Šeimos gynimo maršas“, kuriame sudalyvavo daugiau žmonių nei planuota, ne visi dėvėjo kaukes.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Grinevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Grinevičius

„Praeitas mitingas neturi nieko bendro su nauju prašymu. Tuo labiau, nepradėti nei jokie ikiteisminiai tyrimai, nei organizatoriai nenubausti", – dėstė jis.

R.Grinevičius tikino savivaldybei pateikęs du naujus prašymus suteikti leidimą mitingui su mažesniu skaičiumi dalyvių bei ketinantis kreiptis į teismą dėl neišduoto leidimo.

„Jeigu netenkina sprendimas, yra teisinės galimybės. Jau šiandien viskas priduodama, galvojat, mes lauksim?" – klausė jis.

R.Grinevičius taip pat sakė norintis pabrėžti, kad per planuojamą trijų dienų protesto akciją nieks nepažeistų viešosios tvarkos:

„Nors kai kas ir tikisi smurto proveržio, Seimo langų daužymo ir panašiai, tokio dalyko nesulauks nei šitą mėnesį, nei kitą pusmetį, nei metais. Viskas bus padaryta teisiniais metodais, taikiais metodais."

Mitingo „Didysis šeimos gynimo maršas“ organizatoriai birželio 15–17 dienomis prie Seimo ir Vyriausybės planavo surengti trijų dienų įspėjamąją akciją, kurioje dalyvautų 7 tūkst. piliečių.

Kad toks mitingas vyks, skelbiama Šeimų sąjūdžio svetainėje.

Paragino ruoštis palapines bei kemperius

Čia renginio dalyviai raginami ruošti palapines bei kemperius.

„Šeimų Sąjūdis“, kaip „Didžiojo Šeimos Gynimo Maršo 2021“ idėjų ir reikalavimų tesėjas kviečia Lietuvą rinktis prie Seimo ir reikalauti įgyvendinti likusius gegužės 15-os dienos reikalavimus, kuriais siekiama apsaugoti Šeimą nuo valstybės kišimosi į jos gyvenimą ir nušalinti už dabartinę situaciją valstybėje atsakingus Vyriausybės narius.

Ruoškitės palapines, kemperius, maisto ir gerą nuotaiką – kompanija ir atmosfera tikrai nevers nuobodžiauti nei mitingo dalyvių, nei Seimo narių.

Mes norime, kad jie mus išgirstų – ir jie mus tikrai išgirs! Juolab, kad garsas į Seimą bus transliuojamas iš trijų skirtingų taškų“, – rašoma svetainėje.

„Buvo galima suprasti demokratijos išraišką“

Pats „Šeimos gynimo maršas“ gegužės 15-ąją Vingio parke, pasak Vilniaus mero, įvyko, nes buvo kitokios aplinkybės.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

„Tuo metu buvo galima dar suprasti tą demokratijos išraišką – Partnerystės įstatymas svarstomas, už, prieš, taip toliau, buvo dar protesto elementų, bet dabar jie visiškai išplaukė.

Bet ir tuomet, akivaizdu, tai buvo daugiau festivalis – buvo norima koncertuoti ir panašiai, nors mes leidimo nedavėme.

Kai prezidentas sako sveikinimo žodį protestui, tai nežinau, ar tai dar galima protestu vadinti, tai tikrai yra kažkoks festivalis“, – kalbėjo R.Šimašius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

03:45
36:33
02:43

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min