15min be reklamos
2022 11 26, 11:19

Savivaldybės komisija nustatė, kad A.G.Astrauskaitė mokytoja įdarbinta pažeidus tvarką

Vilniaus savivaldybės komisija konstatavo, kad riaušių prie Seimo organizavimu kaltinama lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė į darbą „Juventos“ gimnazijoje grąžinta pažeidus tvarką – tinkamai nepaskelbus atrankos.
Astra Genovaitė Astrauskaitė
Astra Genovaitė Astrauskaitė / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Kaip BNS informavo savivaldybė, ar skirti nuobaudą įstaigos direktorei ir įpareigoti atleisti mokytoją, dar spręs meras Remigijus Šimašius.

„Komisija įvardijo priėmimo į darbą tvarkos pažeidimus, o aš pats sprendimą priimsiu vadovaudamasis pirmiausia įsitikinimu, kad mokytojams turi galioti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai“, – komentare BNS teigė meras.

Pasak savivaldybės, meras „turi teisę, bet ne pareigą“ skirti drausminę nuobaudą mokyklos direktorei bei įpareigoti direktorę sutartį su mokytoja nutraukti.

Mokyklos vadovė Irina Ignatavičienė LRT anksčiau sakė, kad A.G.Astrauskaitę į darbą priėmė, nes neturėjo kitos išeities – trūko lituanisto, nebuvo kam vesti pamokų, o darbo sutartyje su A.G.Astrauskaite įrašytos dvi pedagogei iškeltos sąlygos, kad ugdymo proceso metu ji neskleistų savo politinių pažiūrų, ugdymo proceso metu nedalyvautų politinėje veikloje.

Sprendimą įdarbinti šią mokytoją kritikavo ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Vadovui turėtų rūpėti būsimo darbuotojo vertybės, nuostatos, nes jis dirbs mokyklos komandoje, todėl man nesuprantama, kodėl ši vadovė priėmė į darbą A.Astrauskaitę“, – teigė ji.

Aktyvi protestuotoja prieš koronaviruso pandemijos valdymą A.G.Astrauskaitė taip pat yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.

Riaušės prie parlamento rūmų Vilniuje kilo pernai rugpjūčio 10-osios vakarą po mitingo prieš Vyriausybės ribojimus, skirtus imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio kiemo. Prieš protestuotojus policija panaudojo ašarines dujas, šie savo ruožtu mėtė į pareigūnus akmenis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min