Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 09 12, 07:40

Seimas balsuos dėl dviejų Apeliacinio teismo teisėjų atleidimo

Parlamentarai ketvirtadienį planuoja balsuoti dėl pritarimo iš pareigų atleisti du Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus.
Konstantinas Gurinas
Konstantinas Gurinas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Teisėjas Kęstutis Jucys atleidžiamas savo noru, o Konstantinas Gurinas – pažeminęs teisėjo vardą.

Šių teisėjų pavardės minimos vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje. BNS žiniomis, K.Juciui tyrime suteiktas specialaus liudytojo statusas. Tuo metu K.Gurinui pateikti įtarimai korupcija.

Dėl abiejų teisėjų bus balsuojama slapta.

K.Gurinas yra parlamentą informavęs, kad neketina pasinaudoti teise dalyvauti klausimo svarstyme. Jis taip pat teigia, kad jo įgaliojimai baigėsi šių metų rugpjūtį, sulaukus pensinio amžiaus.

Pagal įstatymą, Apeliacinio teismo teisėjus galima atleisti, kai tam pritaria ir prezidentas, ir Seimas.

Vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje įtarimai pateikti iš viso aštuoniems teisėjams. Prezidentas Gitanas Nausėda siekė juos visus atleisti iš pareigų pažeminus teisėjo vardą, tačiau Teisėjų taryba nepritarė trijų teisėjų atleidimui.

Ši teisėjų savivaldos institucija atsisakė leisti pašalinti iš pareigų Apeliacinio teismo teisėją Viktorą Kažį, Vilniaus apylinkės teismo teisėją Robertą Rainį ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėją Arūną Kaminską. Nuspręsta, kad trūksta duomenų įrodyti teisėjo vardo pažeminimą.

Prezidentas jau yra atleidęs Vilniaus apygardos teismo teisėją Henrichą Jaglinskį ir Kauno administracinio teismo teisėją Gintarą Čekanauską.

Seime dar nagrinėjimo laukia teikimas dėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Egidijaus Laužiko ir Apeliacinio teismo teisėjo Valdimaro Bavėjano atleidimo.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė BNS sakė, kad prieš priimant sprendimą, reikia išklausyti abu teisėjus. E.Laužikas į komiteto posėdį planuoja atvykti ketvirtadienį, o V.Bavėjanas su atstovu – kitą trečiadienį.

Iš viso teisėjų korupcijos tyrime įtarimai pateikti 48 asmenims.

Pagal Konstituciją ir įstatymus, apylinkės bei apygardų administracinių teismų teisėjus atleidžia prezidentas, gavęs Teisėjų tarybos pritarimą, o Lietuvos apeliacinio ir Aukščiausiojo teismų teisėjai atleidžiami prezidentui gavus dar ir Seimo pritarimą.

Svarstant prezidento iniciatyvą dėl teisėjų atleidimo, tarp teisininkų kilo diskusija, ar prezidentas galėjo inicijuoti aukščiausiosios grandies teisėjų atleidimą dėl teisėjo vardo pažeminimo, ar jie gali būti pašalinti tik Seime surengus apkaltos procedūrą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min