Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 liepos 4d. 12:37

Seimas dar metams atidėjo mokytojų etatinį apmokėjimą

Mokytojas
123rf.com nuotr. / Mokytojas
Seimas antradienį dar metams atidėjo nuo rugpjūčio įsigalioti turėjusį mokytojų etatinį apmokėjimą.

74 balsais „už“, dešimt parlamentarų balsavus prieš ir 28 susilaikius buvo priimta Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo nuostata, pratęsianti išlygą dėl mokytojų darbo apmokėjimo.

Įstatymas įsigaliojo šių metų vasarį, tačiau iki rugpjūčio 1 dienos mokytojams, mokyklų direktoriams ir jų pavaduotojams jis nebuvo netaikomas pilna apimtimi, o Seimas šią datą nukėlė iki 2018 metų rugsėjo.

Vienas pataisos teikėjų Seimo Švietimo ir mokslo komiteto vadovas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša teigė, jog įstatymo įsigaliojimą reikia nukelti tebevykstat deryboms su pedagogais dėl jų etatinio apmokėjimo tvarkos, tuo tarpu opozicija kritikavo, kad taip valdantieji atitolina atlyginimų pedagogams kėlimą.

„Mes visada buvome už mokytojų atlyginimų didinimą tai, kas dabar vyksta, jokiu būdu nereiškia,kad mes nenorime didinti atlyginimų. Bet dar kartą noriu pabrėžti, kokia situacija susidariusi, kuri neturi nieko bendro su etatiniu mokytojų apmokėjimu, o su ankstesnės Vyriausybės įsipareigojimais“, – sakė E.Jovaiša, pažymėdamas, kad lėšos etatinio apmokėjimo įvedimui nenumatytos jau šių valdančiųjų priimtame, bet ankstesnės Vyriausybės paruoštame biudžete.

Konservatorius Edmundas Pupinis savo ruožtu tvirtino, kad etatinio apmokėjimo atidėjimas „atideda visą atlyginimų didinimą ir etatinį apmokėjimą iki 2018 metų rugsėjo“. „Tikrai nesuprantami dalykai, kuomet daromas atvirkščias veiksmas“, – sakė parlamentaras.

Nepritarti „valstiečių“ siūlymui dėl 2018 metų įsigaliojimo datos siūlė ir koalicijos partnerių socialdemokratų vadovaujamas Socialinių reikalų ir darbo komitetas. Jo pirmininkas socialdemokratas Algirdas Sysas teigė, kad perėjimas prie etatinio apmokėjimo – politinio sprendimo klausimas, bei priminė „valstiečiams“ pažadus pereiti prie tokios pedagogų apmokėjimo sistemos.

„Keistai atrodo kai kurių kolegų pasvarstymai apie begalinį rūpestį mokytojais. Jei tikrai mes mylime ir rūpinamės mokytojais, ta sistema jau turėjo būti įgyvendinta. Apie tai jau penkerius metus kalbame, dar neprisiekus Vyriausybei, laimėjus rinkimus, kad tą padarysime. Aš manau, duoti pažadus ir jų nesilaikyti yra blogas dalykas“, – kalbėjo A.Sysas.

„Aš bijau, kad tas pažadas, kad rugsėjo pirmą 2018 metų mes tą turėsime, bus dar kartą svarstomas, nukeliant datą dar toliau“, – pridūrė komiteto vadovas.

Švietimo ir mokslo ministerija skelbia su švietimo profsąjungomis kol kas sutarusi dėl etatinio apmokėjimo principų, etato struktūros ir sudedamųjų dalių, tačiau modelis bus tobulinamas toliau. Ministrė Jurgita Petrauskienė yra sakiusi, kad nauja mokytojų darbo apmokėjimo sistema turėtų įsigalioti vėliausiai nuo 2018 metų pradžios.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:05
00:53
01:15

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min