Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 17d. 13:55

Seimas patvirtino naują generalinę prokurorę

Nida Grunskienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Nida Grunskienė

Seimas pritarė prezidento Gitano Nausėdos pateiktai Panevėžio apygardos prokuratūros vadovės Nidos Grunskienės kandidatūrai į generalines prokurores.

N.Grunskienės kandidatūrą Seimui prezidento vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė pristatė antradienį. Slaptas balsavimas dėl to vyko ketvirtadienį.

Kaip skelbia BNS, per slaptą balsavimą už kandidatūrą buvo 92 Seimo nariai, prieš dešimt, susilaikė aštuoni.

Prisistatydama Seimui N.Grunskienė nurodė, kad svarbiausia užduotis tapus generaline prokurore bus sustiprinti prokuroro profesijos prestižą.

Anot jos, antrasis iššūkis yra skaidrumas. Skaidrumas institucijos viduje, kalbant apie vertinimus ir atrankas. Taip pat – skaidrumas ir atvirumas visuomenei, kai kalbama apie rezonansinius nusikaltimus ar kitus piliečius dominančius klausimus.

Dalyvavo tiriant rezonansines bylas

N.Grunskienė Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovauja nuo 2013 metų, ji turi 28 metų darbo prokurore patirtį, iš jų daugiau nei 10 metų – Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje.

Prezidentūros teigimu, prokurorė dalyvavo tiriant ne vieną rezonansinę bylą, palaikė valstybės kaltinimus teisiant organizuotas nusikalstamas grupuotes, vėliau specializavosi prekybos žmonėmis bylose.

„Prokurorė N.Grunskienė pasižymi principingumu, kompetencija savo srityje. Puikiai atsimename iš darbo Prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriuje. Puikiai tinka posakis „Profesionalė iš didžiosios raidės“. Pasižymėjo ypač aukšta kompetencija tiriant nusikaltimus dėl prekybos žmonėmis.

Jos dėka augo ir su ja dirbusių prokurorų ir policijos pareigūnų profesionalumas, ypač tiriant nusikaltimus dėl organizuotų grupių vykdomų nusikaltimų, susijusių su prekyba žmonėmis.

Tirta ne viena byla, sukėlusi didelį rezonansą visuomenėje. Tapusi vadove N.Grunskienė pasižymėjo komunikabilumu, gebėjimu telkti bei laiku spręsti iškylančias problemas“, – N.Grunskienę apibūdino Panevėžio apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos viršininkas Tomas Glotovas.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Tomas Glotovas
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Tomas Glotovas

Prezidentūra taip pat pabrėžia, kad N.Grunskienė yra gavusi apdovanojimų „už sėkmingą labai sudėtingų bylų tyrimą“ bei kitus įvertinimus ir padėkas „už profesionaliai ir atsakingai atliktą darbą“, 2013-aisiais išrinkta „Metų prokurore“.

„N.Grunskienė – puiki teisininkė, atsidavusi darbui, tiek dirbdama eiline prokurore, tiek vėliau eidama Apygardos Vyriausiosios prokurorės pareigas. Tikra profesionalė, ištyrusi ne vieną rezonansinį nusikaltimą, teisme apgynusi nukentėjusiuosius, puikiai atstovavusi valstybės interesus“, – savo nuomonę išsakė Panevėžio apskrities VPK viršininkas Rimantas Bobinas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantas Bobinas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rimantas Bobinas

Iki gruodžio 29 dienos Generalinei prokuratūrai vadovaus Evaldas Pašilis.

Jo atleidimui iš pareigų pasibaigus kadencijai Seimas pritarė praėjusią savaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min